1.5 ay 9 kg..Beslenme programım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gkyakkus tarafından 13 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. gkyakkus

gkyakkus Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba

20 mayıs tarihinde düzenli bi şekilde spor+rejim yapmaya başladım.Özellikle ilk 1 ay oldukça düzenli bir şekilde devam ettim.1.5 ayda 9 kg verdim.Bunu başarmamda en büyük yardımcım bu site oldu.Çünkü bilmediğim bir sürü şey öğrendim.Sizden ricam beslenme programımda eksiklikler yada fazlalıklar varmı bunları sölemeniz.çünkü sitede o kadar çeşitli programlar varki okudukça kafam karışıyor.Programım şöyle..

Kahvaltı saat 9 - 9:30

1 tabak corn flakes yağsız süt ile

Ara öğün

1:30 saat sonra 1 adet yeşil elma

Öğlen Yemeği

Light ton balığı ile bol yeşillikli salata yada restoranda az pilav yanında tavuk yemeği tavuk yoksa zeytinyağlı taze fasulye

Ara öğün

Yeşil elma yada 2-3 kayısı yada 2-3 badem (günlere bölüyorum)

Akşam Yemeği

Yağsız tavada tavuk göğsü yanında 1 adet domates az yağsız yoğurt..

Ara öğün

Yaz meyvesi (kavun,karpuz,erik)

Beslenmem bu şekilde ilerledi..şu aralar biraz şaşırmalar var ama kilomu koruyorum.

çalışma programımı yeni değiştirdim..
    1 gün ağırlık + bir karın egzersizi
    1 gün cardio + karın
    haftada 1 gün dinlenme

Belim 14 cm inceldi kolumu bacağımı göğüs ve omuzumu korudum..1-2 cm hacimlenme var.tabiki daha derli toplu duruyor.Ölçülerim ilk alınırken yağ ölçümü yaptırmamıştım yeni yaptırdım %13 çıktı.

5 gündür lypo6x kullanıyorum.Sabah kahvaltıdan önce 2 spordan 1.5-2 saat öncede 2 tane daha alıyorum..

sizce beslenme programım nasıl doğru yoldamı ilerliyorum?öğünler arası değişiklik gereklimi?yada çıkması eklenmesi gereken??

ayrıca ben spora 8:30 gibi başlıyorum..akşam yemeğini spordan 1 saat önce falan yiyorum..bunu ileri çekmem gerekirmi?

şimdiden fikirleriniz için teşekkür ederm.

2. TonySharp

TonySharp Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Fethiye
    Gıdalar gayet sağlıklı ama miktarları konusunda birşey diyemem. Yağ yakmak için güzel bir diyete benziyor fakat kas yapmak istiyorsan yeterli protein alamıyor olabilirsin, günlük kalori ihtiyacının çok altında almamaya çalış. Ton balığı 80 gramlık mı yiyosun 160 mı? Sabah corn flakesin yanında ne kadar süt içiyorsun? Ayrıca yaşın, boyun ve kilon nedir? %13 yağ oranı dediğine göre çok kilolu olmadığını tahmin ediyorum. Vücut ölçülerini koruyup belini inceltmişsin, gayet güzel. Hedefin nedir?

Bende benzer bir program uyguluyorum ve haftada 6 gün spora gidiyorum. Saatlerimde aşağı yukarı senle aynı 9:30-10:00 arası kahvaltı 2 saat sonra ara öğün vakti gelince yemeden spora gidiyorum. Salonda en fazla 75-80 dk kalıyorum (dinlenmeler dahil). Yaptığın spor günün geri kalanında metabolizmanın hızlı kalmasına yardım eder. Ne kadar erken saatte yaparsan o kadar iyi diye düşünüyorum. Sen akşam gidiyorsanda yemekten sonra en az 1.5 saat bekle.

Edit : lypo6x hakkında bi bilgim yok. "bence" supplement kullanmak gereksizdir, sadece kas yaparken, gerekliyse, protein takviyesi alınmalı diye düşünüyorum. Supplementlerin her türlüsünden uzak durmaya çalışıyorum.

Son düzenleme: 13 Temmuz 2010
  3. gkyakkus

gkyakkus Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    miktarlarım genelde az deil.kalori hesabı hiç yapmadım.sadece vücudumun ihtiyacı olan şeyleri almaya özen gösteriyorum.fast-food canavarıydım ama hepsini hayatımdan çıkardım.yağı tamamen hayatımdan çıkardım diyebilirim az zeytinyağı kullanıorm yemekte veya salatada.ton balığı olarak 80liği tercih ediyorum.sütü göz kararı koyuorum ama 1 su bardağı civarında.(az deil)

yaş 24 boy 1.78 kilo şu an 88..amacım kilomu 80 yapmak.

bir ara 108 kg görmüş biri olarak şuanki halim bile çok iyi.sporu erken saatte yapmayı çok isterdm ama erken yapmam için sabah 6:00 gibi uyanmam gerekior ne yazıkki..o saatlerde yapanları tebrik etmek lazım hiç bana göre değil çünkü.

beslenme programda yapabilceğim değişiklikler varmı sence?neyin yerine ne yiyebilirim eşdeğer?çünkü malum insan aynı şeyleri yedikçe usanıyor.yumurta pek yemiyorum çünkü ne kadar yemem gerektiği hakkında bi fikrim yok.

lypo'yu yeni kullanmaya başladım hardcore x muadili bi supplement..bunuda bana bi süre amerikada yaşayıp body sporu ile uğraşan bi arkadaşım önerdi.faydasını şimdilik enerji olarak görüyorum çnkü henüz bi sonuç görebilmek için çok erken.

amacım dediğim gibi 80e düşüp yağ oranımı iyice düşürüp kas oranını arttırmak.bunun içinde acele etmiyorum.çünkü 1.5 aylık süre sonucunda çevreden duyduğum sözler tetikleyici güç oluyor benm için.

4. TonySharp

TonySharp Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Fethiye
    Ben kendi programımdaki yiyecekleri yazayım istersen. Çok çeşitli sayılmaz, seninkiyle neredeyse aynı. ızgara tavuk göğsü yemekten tavuğa dönüşücem bende :D

Yulaf
    Yağsız süt
    Lor peyniri
    Yumurta
    Salata domates
    isteğe göre çay (şekersiz)
    Izgara tavuk göğsü (Alternatifleri Tonbalığı, Biftek, Köfte, hepsiz yağsız tabi)
    Kepekli makarna (Alternatifleri, yağsız veya çok az yağlı sebze yemeği, kepek ekmeği)
    Yağsız yoğurt
    Ara öğün olarak elma, armut, karpuz ve badem yiyorum.

Öğlen ve akşam yemeğinde et mutlaka oluyo, biftek biraz yağlı olabilir ama haftada 1 yiyorum.

Kalori hesabı yapsan iyi olur. Haftada 3 gün aynı kaloriyi alıyosan diğer 4 gün farklı kalori almaya çalış. 1 gün arttır 1 gün azalt. Vücut hergün aynı kaloriyi almaya alışınca kilo vermek zorlaşabilir. Mesela 1 gün 2 porsiyon pilav ye, ertesi gün pilav hiç yeme gibi.

5. ege_2048

ege_2048 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de birbucuk aydir diyetteyim ve yaklasik 10 kilo verdim tabii ki ilk ay bayagi su kaybettik asil yaglar simdi gitmeye basliyor. Acikcasi bende de lipo6x var ama kullanmiyorum. Neden dersen icinde kafein ve birsuru madde var ve bagimlilik yaratiyor. Soyle ki ben yillardir cok kilo alip veren bir insanim ve surekli yag yakici kullanip hizli sonuc alirdim ama ne zaman ki yag yakicim biter benimde diyet biterdi zira sartlaniyorsun o hap olmadan istahimi kontrol edemiyorrum diye inaniyorsun ve bir aksilik sporuda biraktinmi bitti hersey. Ancak bu sefer yuzde yuz kendi iradem olacak dedim ve amerikadan bizzat kendim aldigim hapi kullanmamaya karar verdim ve inan en basarili diyetlerimden birisi oluyor.

6. gkyakkus

gkyakkus Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    tonysharp listende olup bende olmayan gıdaları dikkati alıp kullanmaya başladm yavaş yavaş.

ege lipo6x i kullanmaya yeni başladığımdan herhangi bişi olcağını düşünmüyorum.yani ilaç bitince rejiminde bitçeğini.çünkü ilacı rejim 1.5 ay olunca kullanmaya başladım.ilacı sanki onsuz olmucakmış gibi düşünmüyorum çnkü ilaçsız neler yapabildiğimi gördüm.şu an kilo vermem yavaşladığı ve ilk 1.5 aya göre gözle görülür farklılıklar azaldığı için destek olarak kullanıyorum sadece.yani benm için sadece bir yardımcı.

7. hacked

hacked Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam diyetiniz kafama çok yattı, bunların yanında sizce bir yağ yakıcı kullanalımıyım ? sporada başlicam ayda kaç kg veririm birde bu diyet kafama daha çok yattı, hocanın verdiğinin yerine bunu yapsam olur mu ?

8. gkyakkus

gkyakkus Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    hangimize soruyorsun acaba?

Sayfayı Paylaş