0 şeker 0 yağ

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ineedpower tarafından 11 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaşlar 10 gün önce salona yazıldım 10 gündür şeker hiç almadım yağı olabildiğince az aldım almadım denebilir.antrenmanlarım çok güzel geçiyor yorucu oluyor fakat 10 günde belimden 1 cm dahi gitmedi kilom 77 bel 89
    birde vücuttaki en son atılan yağ bölgesi neresi ? örn kalça mı ? göğüsteki yağlar mı ?
    ayrıca hareketide arttırdım eve yürüyerek gidip gelmeye başladım cardio yapmıyorum sadece 10-15 dk bisiklet antrenmanda zaten fazlasıyla sert çalışmaya dikkat ediyorum gerekli kaloriyi antrenmanda verdiğimi düşünüyorum.

Son düzenleme: 11 Nisan 2013
  2. UnderCoveR

UnderCoveR Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    vucutta yag yakımı genetigine göre olcaktır yani bi insanda önce bacaklardan yag atılır digernde belden onu sen belirleyemezsin vucut kendi öncelik tanır bölgesel yag yakımı yoktur. aynı zamanda yag yakarken yag alımıda önemlidir. bunlar normal yaglar degil saglıklı yaglardan olması gerekiyor örnegin kuruyemisler ve zeytin yagı gbi tabi abartmadan.0 yag almakta yag yakımını yavaslatan faktörlerden aynı zamanda günlük calori alımında yag yakımının ana etkeni önemli olan kilo verirken yaglardan kurtulmak kasları yakmak olmamalı

3. healthyman

healthyman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    10 gün çok kısa bir süre.
    Günlük alman gereken kaloriyi sağlıklı besinlerle dengeli bir biçimde bütün öğünlere dağıtarak almaya çalış.
    Sofraya oturduğunda lokmalarını say aldığın besin değerini az çok hesaplamaya çalış.
    Zamanla bünye alışacak dengeli beslenmeye kardiyo yapmadan fazlalıkları bile yakarsın.
    Ben düzgün beslenme+ ağırlık çalışması ile 11 kilo verdim.

4. Trabzonum61

Trabzonum61 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    arkadaş gerekliş cevabı vermiş 0 yağ alımı yağ yakımını yavaşlatılır kuruyemiş antreman araları uygun olabilir thums:

5. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    0 yağ derken açıklama yapmadım özür dilerim yani çikolata,krem şanti o tür yağlardan demek istedim normalde bizim evde salata filan zeytinyağlı olur fındık fıstık yerim tereyağınıda bazı günler sabahları yerim yani

6. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Yağ yakımı en son karın bölgesinde gerçekleşir.Belki bacaktan,koldan,göğüsten vb. yerlerdende gitmiş olabilir.Detaylı bir ölçümle(makineyle olan) daha iyi anlarsınız.

7. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    aslında fark var obliqueler daha belirgin oldu göğüsler biraz daha düzene girdi demekki beli en son yakacağız

8. Please complete

Please complete Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    beslenme programın tam olarak nasıl?

9. SundayMan

SundayMan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    15 dk lık kardioya 15 dklık yağ yakımı dostum.

Kardioya önem ver biraz.

10. kabus2213

kabus2213 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    10 gün değilde şöyle 1 ay sonra bak bu işler aceleye gelmez.Birde cardio yapmadan nasıl yağ yakmayı düşünüyorsun anlayamadım.

11. SweatingBullets

SweatingBullets Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    10 günde bred pitt olmayıda düşünüyosundur sen ?

12. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Vucut gelistirme antremanina ek olarak cardiyo yapmadanda yag yanar. Amac vucudun enerji harcamasini saglamak, metabolizmayi hizlandirmak. Biraz arastirma yaparsaniz son yapilan calismalar HIIT turu antremanlarin, yillardir uygulanan aerobik limitlerdeki(ornegin 120 bpm de hafif kosu) anremanlara gore yag yakiminda daha etkin oldugunu gostermekte.

13. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    kardeşim ne bred pitt olmayı düşünüyorum nede başka birisi ben buraya 10 günde neden belimden 1 cm bile gitmedi yazdım gelmiş bana laf atıyorsun hadi işine

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:13 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:10 ----------

beslenme programı üstüne düşmeye çalışıyorum fakat öğrenci olduğum için pek fazla ilgilenemiyorum
    SABAH
    2 yumurta 30-40 gr lor 2 dilim kepekli ekmek şekersiz çay
    ÖĞLE
    110 gr kırmızı et marul,domates,soğan ayran.
    AKŞAM
    hafif yemeye çalışıyorum ne varsa artık yemekte
    77 kiloyum günlük aldığım protein 50-55 gr civarı max.
    2 haftaya protein tozu almayı düşünüyorum

neden cardio yapmıyorsun derseniz ağırlık antrenmanı gerçekten çok sağlam geçiyor benim çok fazla ısınıyorum cardioyla eşdeğerde bir ağırlık antrenmanı oluyor ama cardioyuda eklemeyi düşünüyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:13 ----------

15 dklık cardio değil,bisiklet dedim yani ısınmak için cardio en az 25 dk olur dostum

14. eyup.dede

eyup.dede Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    belden incelme zor bir iş, ben 1 ay ağır kardiyo+diet uyguladım 1 cm inceldi. ikinci ay hiç kesmedim 5 cm inceldi. 3. ay sakatlıkdan dolayı sporu durdurdum ve 1 cm daha inceldi. yani yaptığın antremanın sonucu 30 gün sonra geliyor. kredi kartı extresi gibi düşün :) şuan 1 ay sonrası için çalışıyorsun

ADANALI1980 ve ineedpower bunu beğendi.
  15. omurcek

omurcek Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok tuttum bu yorumu harikasın dostum thums:

1 ay önce dengeli beslenmeye ve vg'ye başladım
    ilk ay sonuçlarıma göre 3 kg azaldım ve bel ölçüm 97 den 92 düştü.
    Sabır sabır sabır . Sürekli aynada bakıyorum belime gözlerimle ışın veriyorum eriyeceksin diyorum . Olacak. Sabır sabır sabır.

16. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar. Bakın kendinizde belirtmişsiniz protein alımınız ÇOK AZ . Kırmızı et de cabası. Kırmızı et genelde tavsiye edilmiyor diye biliyorum hem kırmızı et yerine TAVUK eti yerseniz hem maliyeti düşer hemde yağ yakımına çok fayda sağlar.
    --
    Yağlardan korkmayın fakat tabii sağlıklı yağlardan. Mesela;
    -Yumurtanın sarısı ( yumurta sarısı sağlıksız diyen arkadaşlar olacak, mesaj atın. )
    -Zeytin yağı
    -TERE YAĞI
    -Tam yağlı peynir ( abartmamak şartıyla 50 gr maks )
    - kuruyemiş yağları.
    Mesela sabah kahvaltınızda 2 tam yumurtayı bir kaseye boşaltıp tam yağlı 50 gr peyniri içine döküp çırpın. Ocağın altını açın ve tavaya bir kaşık tereyağını atın. Erisin. Üstüne çırptığınız peynirli yumurtayı dökün. Yanında 50 gr yulaf ezmesi veya 2 dilim kepek ekmeği yiyin.Yeşil çay için. Güzel bir kahvaltı örneği. Light ton balıkta yiyebilirsiniz.

Size şöyle açıklıyım;
    Kilo başına 1.5-2-2.5 katı protein
    Kilonuz kadar KOMPLEKS KARBONHİDRAT
    Kilonuz kadar sağlıklı yağ

En az 30 dakika kardio yaparsanız işiniz kolaylaşır

17. merterturk34

merterturk34 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    ineedpower alakasız ama bir sorum olucak profil resmindeki adamın adı ney?

Sayfayı Paylaş