şu basenleri ekmek bıçağı ile kesmeden nasıl yok ederim?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve dreamdulcinea tarafından 10 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. dreamdulcinea

dreamdulcinea Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    benim adeta beynimi tırmalayan bir problemim var: kalın bacaklar (sadece üst kısımlar gerçi)
    26 yaşımdayım, düzenli beslenirim; öğün atlamam, tek yönlü salak dietlerle uğraşmadım hayatım boyunca.
    günaşırı 30 dakka tempolu koşarım, 15 şınav, 20 mekik, yarım saat plates yaparım, ama bu bacaklar yok muuu! (keşke yok olsa)kafa_
    165 boyum, 50 kiloyum, kilo verip somalili gibi olmak çok akıllıca bir işmiş gibi de gelmedi hani.
    bu forumda ciddi anlamda bilgiye sahip çok fazla insan var, umarım benim problemimin çözümü hakkında fikri olan vardır.

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Bölgesel zayıflama malesef yok. Genetiğin yüzünden bacakta yağ depoluyor olabilirsin. Bu da bacakların da yağların en son harcanacağına işaret eder. Yani diyeti sürdürmelisin.

3. dreamdulcinea

dreamdulcinea Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    diet... kilo mu vermeliyim? günde ortalama 1400kcal alıyorum, işimde biraz tempolu, düşürmeli miyim bunu?

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Aldığın kalori kadar ne aldığın da önemli. Basit karbonhidratları beslenmenden çıkarmalısın. Protein alımın yüksek olmalı. Geç saatlerdeki öğünlerde karbonhidratı mümkün mertebe 0'a yakın tutmalısın.

5. dreamdulcinea

dreamdulcinea Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    peki, teşekkür ederim, bir de biraz önce daha fazla koşmam gerektiğini düşündüm, bakalım yarınla başlayayım, teşekkürler tekrardan.

6. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Rica ederim. Koşu için de HIIT uygulamanı öneririm. Kolay gelsin.

7. dreamdulcinea

dreamdulcinea Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    forumdaki HIIT başlığı altındaki yazıları okudum da, herkes farklı bir düşüncede, başka sitelerede baktım, anladığımkadarıyla; önce ısınıyoruz, sonra yüksek tempoda 5-7 dakka çalışıyoruz, sonra çok yüksek tempoda 2 dakka, sonra soğumak için yavaşlıyoruz. En az iki set, min 20 dakika?

8. canavar

canavar Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Teknik Ressam
    Yer:
    Karşıyaka
    eğer aralıksız 30 dak koşabiliryosan bravo sana ben geçen hafta denedim 3 dak koşmuşum ama kabus gibiydi sonrasında 30 dak bacak ağrım gitmedi

9. dreamdulcinea

dreamdulcinea Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    öyle çılgın gibi değil, kendi vücut tempomu optimal seviyede aşarak, kaslarımda ağrı ya da yanma olursa azcık yavaşlıyorum ya da daha çok nefes almaya çalışıyorum.

10. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    2 set bence az. En az 4-5 set olmalı. Zamanla bunu da arttırabilirsin tabii ki.

11. dreamdulcinea

dreamdulcinea Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    tamamdır olayı kavradım ben çok teşekkürler

12. özlem yakut

özlem yakut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kimyager
    merhaba, yorumlarını okuyunca konuya dahil olmak istedim,bacakları bölgesel olarak çalışıp inceltmek mümkün değilmi? tek çözüm koşmakmı?

13. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Bölgesel zayıflama malesef yok. Çözüm koşu ya da başka bir egzersizi diyetle kombine etmek. Bacak kaslarına direnç uygulayacak bir ağırlık çalışmasıyla da olası bir gevşemeyi de önlemiş olursun. Vücut ağırlığıyla yapılan temel egzersizler ve koşu bayanlar için idealdir.

14. tezcatcatl

tezcatcatl Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Bölgesel zayıflamaya inananlardanım ben. Denemesi bedava :)

Şöyle ki, 3 bölge için konuşacak olursam:

-Göbek bölgesinde yağlanma.
    Sebep olan hormon - Kortizol
    Sebepleri - Az ve düzensiz uyku, stresli bir hayat, bilinçsiz spor.
    Çözüm - Uyku düzeni oluşturmak ve geceleri minimum 8 saat uyku uyumak.
    Stres sebeplerini otradan kaldırmak.
    Antreman stilini maksimum laktik asit üretimine sebep olacak şekilde değiştirmek.
    Bu da HIIT ile ve ağırlık çalışırken de, ağırlığı yavaş yavaş kaldırıp, yavaş yavaş indirerek, kasa sürekli bir gerilim uygulayarak mümkün olur.
    Vücut laktik asitle savaşmak için growth hormon salgılar. Growth hormonu kortizol düşmanı olarak düşünebilirsiniz.
    -----------------------
    - Can simidi dediğimiz bel çevresindeki yağlanma.
    Sebep olan hormon - insülin
    Sebepleri: Yüksek glisemik indeksli yiyecekler ile beslenerek insulin sensitivity ile oynamak, bozmak.
    Çözüm - Düşük glisemik indeksli besinlere yönelmek. 1-2 haftalık bir protein diyeti yapıp, bu süreçte minimum derecede karbonhidrat tüketip, insülin sensitivity'i terbiye etmek.
    Antreman stili olarak full body workoutları, göbek bölgesi için anlattığım şekilde, ağırlıkları yavaş yavşa kaldırıp, kasa sürekli bir stres uygulayarak çalışmak gereklidir.
    Full body workout ile bunu birleştirdiğimiz zaman, growth hormone ve insluine like growth factor 1 ve 2 (IGF1 ve IGF2) üretimi gerçekleşir. Bu işi hormonların savaşı olarak hayal edebilirsiniz. Böylece insulin sensitivity adam olacak.

- Alt vücut (Bacaklar, basenler, kalça) yağlanması.
    Sebep olan hormon: Östrojen
    Sebepleri: İşlenmiş besinler, koruyucu maddeler, işlenmiş yağlar, kronik olarak da erkeklerde de östrojen üretimi fazla olabiliyor. Kadınlar için ise östrojen biryere kadar iyi, fakat biryerden sonra bu yüzden zararlı olan birşey. Kadınların çoğu östrojen hormonu yüzünden yağı alt vücutlarında depolar.
    Çözümü: Her türlü işlenmiş besinden kaçınılmalı. Yağlı beslenme alışkanlığından vazgeçilmeli. Her türlü soya ürününden kaçınılmalı. Bol lifli sebzeler ( Lahana, brokoli, turp, brüksel lahanası. vb) tüketilmeli ki östrojenin hücre içine girmesini engelleyen indol-3-karbinol maddesi bu sebzelerden temin edilsin. E vitamini takviyesi kullanılabilir.
    Fitoöstrojen bitkiler tüketilmeli (Nohut, üzüm vs.)
    Şarap da tüketilebilir makul ölçülerde iyi bir fitoöstrojen ve resveratrol kaynağıdır.

Azi, ErbakanHoca ve Doqukan bunu beğendi.
  15. tezcatcatl

tezcatcatl Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Alt vücut için egzersiz olarak ise jump squat, ballistic knee raises, frog jump, jump lunges ve interval cardio önerebilirim. Egzersiz hareketlerini olabildiğince hızlı icra etmeli, her bir sonraki sete geçtiğinizde tekrar sayısını artırmalısınız.

Not: Önceki mesajı editleyemedim vakit geçtiği için..

salihaayşen bunu beğendi.
  16. cdsenem

cdsenem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Meraba iyi günler.Ben ostrojen hapları kullanırsam ve kalça egzersizleri çalışırsam bi genişleme ve büyüme olurmu acaba?Kalça büyütmeyle ilgili bi bilgi bulamadım.Büyük ihtimalle vardır ama ben bulamadım.Yardımcı olursanız sevinirim. Çok teşekkür ederim.Kolay gelsin.

17. tezcatcatl

tezcatcatl Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Hormon takviyesi kullanmak konusunda gerçekten tavsiyede bulunmak istemiyorum çünkü sağlığınızı etkileyebilirim.
    Fakat herşeyden önce bir doktora danışıp, kan testi yaptırıp, kan değerlerinizi öğrenin. Östrojen seviyeniz normal mi, değilmi önce o bir ortaya çıksın.

Bu konuda "tıbben" ne yapıp, ne kullanabileceğinizi en iyi doktorunuz bilir.

Kalçanızı sıkılaştırmak, şekillendirmek isterseniz, squat varyasyonları (Yavaş ve kontrollü tekrarlar halinde yapılacak egzersizler), dead lift çeşitleri, hyperextensionlar, jumping jack, reverse crunh gibi egzersizsler işinize yarayacaktır.
    Egzersizleri yaparken yavaş ve kontrollü olmalısınız. Vücudunuzu savurmamalı, nizami tekrarlar gerçekleştirmelisiniz.
    Fitoöstrojen bitkiler de tüketebilirsiniz. Bunlar, kanınızdaki östrojen miktarını dengelemeye yararlar. Vücutta östrojen seviyesi fazla ise, reseptörleri kapatır, düşük ise, östrojenik aktiviteyi artırırlar.

Doktorunuzla görüşüp, herşeyden önce kanınızdaki östrojen seviyenizi öğrenmenizi ve tavsiyeler almanızı öneririm. Onların verdiği tavsiyeler ışığında biz de burda hata yapmadan katkıda bulunabiliriz.

18. dreamdulcinea

dreamdulcinea Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    östrojen hormonu basen ve bacakları kalınlaştırıyor demiş arkadaşımız, ben 3 senedir doğum kontrol hapı kullanıyordum, ki içindeki bileşenler östrojeni tavan yaptırır; tek faydası güzel bir cilt. Bunu hiç bilmiyordum öğrendiğim çok iyi oldu.
    Bir de bugün doktora ilaç yazdırmaya gitmiştim; yeni bir alet gelmiş, böyle çin malı gibi tutuşturdu elime boy, kilo ve yaşımı girdi; yağ oranım %47,1 çıktı. BMI 19,1, ki ben bile hesaplarım onu. Ama yağ oranı! Yarabbim ben aylardım dere tepe niye koşuyorum? Vücudumun yarısı yağ! Mümkün mü bu?

19. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    O aletlerin ölçtüğü yağ oranı değerleri güvenilir değil. Önemli olan görünümdür.

MK #7 bunu beğendi.
  20. tezcatcatl

tezcatcatl Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Sorunun kaynağını bulduk sanırım :)
    Çinden ben de aldım o aletlerden. 18 yaşından 55 yaşına, 55 kilodan 95 kiloya kadar kadar kime tutturduysam %25 yağ oranı gösterdi..

Doğum kontrol hapları çoğu insanın kullandığı ilaçlar. Sırf cilt sorunları için kullanan erkekler tanıyorum. Evlilikte yada ilişkilerde çok fazla tüketilen ilaçlar. Fakat zararları çok fazla ve yeteri kadar bilgilendirme yapılmıyor. Hormonlarınızı tam anlamıyla alt üst eder. Tabiki ihtiyaçtan dolayı kullanılan birşey ama, en azından bilinçli beslenerek zararlarının mümkün olduğu kadarını önlemenizi ve bundan sonra ara vererek kullanmanızı tavsiye ederim.

Tabi aslında tam olarak ne tavsiye ettiğimi soracak olursanız, hiç kullanmayın. Evet birçok zahmetten kurtarıyor fakat sağlığınıza kısa ve uzun vadede verdiği zarara değmez.

Bu etkilerinden dolayı hayatıma giren kimseye bunları 1 kez olsun kullandırtmadım. Fakat gelin görün ki etrafımda bunu ciltleri için kullanan hemcinslerim var :/

Sayfayı Paylaş