şişme ve definasyon

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kivrak tarafından 20 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. kivrak

kivrak Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar aralıklı olarak 3 yıldır bu sporu yapıyorum şuan protein tozu kreatin supplementleriyleberaber haftada 4 gün olmak üzere şişme programı uyguluyorum fakat bununla beraber göbeğim ve yan simitlerimde de şişme yağlanma oldu.belki su tutmasıdır bilemiyorum .yaza kadar güzel kaslı ve parçalı bir vücuda kavuşmak istiyorum şuan boyum 1.78 kilom 80 ve şişkin kaslıduruyorum ama yağlarım var.sizce şişme süresini kaç ay tutup kaç ay definasyon yaplamıyım ? protein ve kreatin kullanmaya definasyonda devam etmelimiyim?

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    İlk olarak şişme dönemi yerine bulk derseniz daha iyi olur. Sonuçta balon değiliz :) .Vucutta creatine bağlı su tutumu göbekte ve simitler dediğiniz bölgede olmaz kaslarda olur.. Onlar muhtemelen yağdır. Beslenmende karbonhidrat ve yağ tüketimini iyi dengeleyemezseniz yağlanma kaçınılmaz olur.

Bulk döneminin ne kadar tutulması sorusu biraz kişisel bir durumdur. Vucuttaki kas kazanımı ne kadardır. Kas kütlesi ideal düzeylere gelmişmidir buna bakılır.

Definasyon döneminde aminoasit ve BCAA destekleriyle beraber sıfır karbo - yağ oranlı kaliteli proteinlerde kullanılabilir. Creatin kullanımıyla ilgili farklı fikirler vardır kimileri yağ yakımını desteklerdiği için kullanılmalıdır der. Kimileri ise su tutumu vb durumlar yüzünden kullanılmamalı diyor. Ben şahsen definasyon dönemlerinde kullanmıyorum.

Big_Hammer bunu beğendi.
  3. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    çok aşırı yağlanmadığın sürece aldığın kiloları kafana takmamalısın. ben 170 boyundayım bulk dönemde 84-85 kilo oluyorum. definasyon döneminde 76-77 benim için ideal. bulk dönemde asıl amaç kütle kazanmaktır, yemeden kütle kazanmak çok zor. sadece ipin ucunu kaçırma yeter.

4. kivrak

kivrak Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yani yağlanma illaki olacak mı diyorsunuz bulk döneminde?

5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Aynen öyle demek istiyor arkadaşlar...hacimlenme döneminde( bulk) illaki yağ olarakta kilo alıyoruz bu kaçınılmazdır..burda önemli olan elimizden geldiği kadar az yağlanarak kilo almaktır.

Kolay gelsin...

sultanmehmed ve Danny Boy bunu beğendi.
  6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    urunelrden ote ne tarz bır beslenme duzenın var bu daha onemlı bence senı yaglandıran urunler degıl duzgun olmayan beslenme programın

sultanmehmed ve demircan256 bunu beğendi.
  7. kivrak

kivrak Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    geceleri bi kere çok acıkıyorum salama galetaya saldırıyorum..bir de bir sorum olucak sınavlarım dolayısıyla bu haftaki 2 antrenmanımdan ödün vericem.yine de kreatin almalımıyım bu günlerde? cumartesi gidebilicem

8. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Salam , sucuk ,sosis gibi gıdalar ortalama %20-40 civarında katı yağ içerirler. Birde bunlar gece tüketildiğinde vucutta yağlanma olması kaçınılmazdır.

9. kivrak

kivrak Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    peki kreatin alımına c.tesiye kadar devam etmelimiym etmemelimiyim c.tesiye kadar ant. yapamıcam

10. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    düşük dozda alman yeterlidir başlangıç seviyesi 5gr aldığını varsayarsak 2-3 gr yeterli olabilir. ama 5gr almandada zarar yok. hiç almamak olmaz.

Sayfayı Paylaş