şişiyorum ama güçlenemiyorum sorun ne olabilir?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve dhizli tarafından 24 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. dhizli

dhizli Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    11
    ya da genetik bir şey midir?

3 ay boyunca personal trainer ile çalıştım o bile aynısını söyledi, şişiyosun vücudun şekle çabuk giriyo ama güçlenmiyosun diyodu.

kollarım 37cm falan ancak 5 kilo dumbell la biceps çalışıyorum hala :(

yağ oranım da öyle çok değil %10-12 arası değişiyor, hani bütün vücudum yağ da değil. bunu nasıl aşabilirim ya da aşabilir miyim?

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
  3. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Eğer psikolojik değilse şişip de güçlenmemenin tek sebebi synthol'dür. :)
    Şaka bir yana hacim alan bir kasın güçlenmemesi mümkün değildir. 3 ay kısa bir süre, düzenli idmanlara devam ettikçe mutlaka güç kazanımı olacaktır.

4. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Bende de senin sorununun tam tersi var :). Hızlı bir şekilde ağırlık arttırıp güçleniyorum fakat hacim alamıyorum. Nedenini hala çözemedim sanırım ikimizdeki sorun aynı birimiz bir şeyi fazla yapıyor, birimiz az yapıyor. Aklıma bundan başka hiçbir mantıklı açıklama gelmedi daha.

5. dhizli

dhizli Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    11
    idmanim ptesi gogus, sali sirt, carsamba omuz, persembe triceps biceps, cuma bacak seklinde 5 gün, antremanlardan sonra protein tozu aliyorum, sonra et yiyorum, antremandan once de yine tavuk yiyorum.

3 ay sadece pt ile çalıştığım süre, sporu ise 7-8 aydir yapiyorum ama duzenli gidebildigim sure sadece o 3 ay, 3 aydan once 32cm kolum vardı 3 ayda 3cm kazandim 35 oldu, sonra da 4 aydir duzenli gidemedigim halde 2cm daha kazandim ama spora basladigimin 1,5. ayi zbara 5kg takiyodum yine 5kg takiyorum, dumbell 5kg ile calisiyodum suan 7,5la calsiyorum ne biliyim yine artis var tabi de maximum 5-7,5 kilo falan tricepste falan o da yok :D hala ayni kilolarla calisiyorum

calisma ve beslenme stilimi yukarida yazdim senin nasil ne gibi farkliliklar var yazarsan karsilastirma sansimiz olur:)

6. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    antrenmanların bir saatten fazla mı sürüyor?
    antrenman sırasında çalıştığın kasa kan toplandığı için hacimli görünür bu yanıltıcı olmasın.

7. dhizli

dhizli Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    11
    olabildignce bir saati gecirmiyorum genelde 45dk calisicagim bolgeyi calisip 15dk karin calisiyorum ama tabi bazen 1 saat 10dk 15dk falan sarktigi oluyor

8. Berkaycopoglu

Berkaycopoglu Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Fazla zorlamıyo olabilirsin 7 kilo ile çalışmaya başla ve yavaş yavaş ağırlıkları arttır

9. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Ben 1 yıldır gidiyorum fakat bunun ilk 4 ayı yanlış antrenman ve beslenme düzeni yüzünden kas gelişimi yerine kas kaybıyla geçti. O sebeple yaklaşık 7-8 aydır düzgün bir şekilde yapabiliyorum. Ben haftada 3 gün ağırlık, 2-3 günde okçuluk antrenmanı yapıyorum. Ağırlık antrenmanlarında başladığım zaman hayal bile edemeyeceğim ağırlıklara çıkmış durumdayım şu anda fakat hacim için iş böyle değil. Düzenli bir şekilde ağırlık arttırabiliyorum örneğin ilk başladığımda incline presste 20kg ile yaparken canım çıkıyordu şimdi 42,5kg ile rahatça yapabiliyorum veya triceps pushdownda ilk başladığımda 15kg ile zor yaparken şuanda 40kg ile rahat yapabiliyorum fakat ilk başladığımda 30-30,5cm olan sağ kolum şuana kadar anca 34.,5-35cm'e çıkabildi.

10. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Kuvvet antremanı yap 2 hafta

11. M3CSL

M3CSL Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    5*5 tarzında dusuk tekrarla yaparsanız bir sure kg arttırmanız kolay olur.
    ama hacim daha önemli banakalırsa kısa süreler dışında 10 12 tekrarın altına inmeyin,
    birde bende 5. ayımdaki kilolara %20 filan koyabilmişimdir, çunkü nizami ve 12 tekrra yapıyorumbude kuvveti etkiliyor illaki, 12. aydayım

12. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Ara ara kuvvet antremanı şart.Veya vücudu alıştırmak da önemli bir durum.Mesela kendimi örnek vereyim.Diyette olduğum için günlük aldığım karb miktarı kilomun 1.5 katı yanı 70kiloyum 100-110 gr karb tüketiyorum.Bundan dolayı da zaten çok fazla enerji depolayamıyorum.Bunun üstüne de antremanlarda agırlıktan önce 30-32.5 dakika kardiyo yaparak enerjimi baya tükettikten(22.5dk kosu bandı hiit kardiyo + 10 dk bisikler = 250-300kalori) sonra agırlığa giriyorum.İlk hafta bu beslenme ile dumbell bench presste 15-15kilolarla 15 tekrar yapmam gerekirken 8-9 tekrarda zorlandım ve kiloyu 12.5-12.5kg a düsürmüstüm.dumbell biceps curlde 10kg-10kg ile çalışıyordum.hammer curl'ü 12.5 12.5kg ile 12 tekrar yapıyordum.2 hafta ağırlıklar bu seviyedeydi.Bugün 3.haftanın son günü,göğüs-biceps günüydü.Beslenmemde hiçbir değişiklik yok yine karb az yine enerjim düsük,fakat bugün sadece ant öncesi kardiyo yapmayarak korudugum enerji ile ağırlığa girdim.Ve kilolar dumbell bench press ilk set 15-15 14 tekrar sonraki set 17.5 17.5 12 tekrar sonraki set 20-20 10 tekrar en son set 22.5 22.5 yardımlı 8 tekrar(son 3 tekrar yardımlı).Biceps dumbell curlde ise ilk set 12.5 - 12.5 14 tekrar sonraki set 15- 15 12 tekrar en son 17.5-17.5 10 tekrar ve hammer curl ilk set 12.5 12.5 ile 14 tekrar, sonra direk 17.5-17.5 kg ile 10 tekrar ve en son set 17.5 17.5kg ile 8 tekrar ( sagolsunlar salonda sadece 2 tane 15-15 dumbel var ve ben tam 12.5 12.5la 14 tekrardan sonra 15 e gececektim adamlar 2 kisi calısıyorlar 2 si de 15liklerle calısıyor baktım adamların en az 7-8dkları var direk 17.5kg a geçtim istemeye istemeye mecburiyetten).Yani bak şimdi ben bu şekilde beslenmede değişiklik yapmadan kardiyo idmanları ile vücudu düsük agırlığa alıştırdım.Sonrasında sadece kardiyoya harcadıgım enerjiyi bu sefer harcamayarak o enerjiyi agırlıkları arttırmada kullandım.Üstüne bir de hem kardiyo yapmayıp,alacagım karbonhidrat miktarını 110 gr degil de 200-250grama cıkarsam kilolar nasıl artar düsünebiliyor musun ? Arada vücudu bu şekilde düsük kilolara düsük beslenme ile düsük enerji ile düsük-orta seviye kilolara alıştıracaksın ki sonrasında o düsük enerji ile kaldırdıgın agırlıkları vücut enerji azken kaldırdıgı icin vücuda ekstra enerji girişi sağladıgında çok cabuk vücut sana daha fazla agırlık kaldırma potansiyeli olarak geri tepki verebilsin.

fatalrhyme95 bunu beğendi.
  13. TycoLoN

TycoLoN Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Aynı durum bende de var, bende ilk başladığımda bench de boş barla yapıyordum şu an 30kg yapıyorum bu benim için önemli bir artış ama nedense göğüste pek hacim aldığımı göremiyorum ama pes etmek yok aynı azimle devam :D

fatalrhyme95 bunu beğendi.
  14. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    aynı sorun bendede var :D guclenıyorum ama kas yapamıyorum galıba beslenmeyle alakalı bı durum
    ilk basladıgımda bench preste 35 basıyodum şuan 65 basıyorum şaka gibi :D (3 ayda)

15. Dopamine

Dopamine Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    NEBUKADNEZAR, cok guzel aciklamis. Antrenmanlara karbonhidrat alimima dikkat etmeden gidiyordum. Isteksizlik vardi. Sonra NEBUKADNEZAR ile konusup 2 saat onceden bulgur pilavi yedim. Antrenmanda hem istedigim artti hem de agirliklar yukseldi epey. Bu hafta bulgur pilavi yiyemedigimden yine dustu biraz agirliklar ve isteksizlik tekrar basladi :)

Sayfayı Paylaş