şekerli yiiyeceklerin yanında

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve violent36 tarafından 21 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. violent36

violent36 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar iyi günler benım bır sorum olacak .. şekerli bir yiyecek olarak bal tüketirsem kahvaltıda yanında insilün direncini dengeleyici yeşilcay domates salatalık kepeklı ekmek yıyorum balın ıcındekı şeker oranı karacığerımde yağa dönüşürmü? şeker zaten dırek karacığere gıdıp ınsulını artırıyor yanındakı yıyeceklerde ınsulını dengeledığıne göre balın verdiği kaloriyi bu şekilde vicuttan dezenfekte edıyorum zannedıyorum bu dogrumudur acaba yanı kısaca şekerli yiyecekler yanında şeker dengeleyici yiyecekler yersem şekerın yağa dönusumunu önleyebılırmıyım vede ınsulını dengeleyebılırmıyım ? bu konuda yardımcı olursanız sevınırım

2. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Organik balda şeker yok diye biliyorum ve bodybuilding camiasında tüketiliyor bol bol içeriğindeki vitamin minarelleriden dolayı, protein bar v.b. şeylerindede kullanılıyor market balları şekerli yani glikoz içeriyor diye biliyorum o yüzden tavsiye etmem.

Gerçek balın g.i = 55

3. violent36

violent36 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    baldan ziyade şekerli bir yıyecek yedığımızde arkasından ınsulın dırencını dengeleyen domates salatalık kepeklı ekmek yesılcay yersem artan ınsulın dırencım azalırmı ?

4. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Hayır zamanla azalır.

Sayfayı Paylaş