şampuan (eczane mi yoksa aktar mı )

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Knight5 tarafından 27 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba arkadaşlar

sizce bitkisel şampuan eczaneden mi yoksa aktardan mı alınmalı ?neden eczane , veya neden aktar?

teşekkürler

2. yigitali

yigitali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sampuan kesinlikle sac dokulmesini onleyici birsey olmalı

minoxil olabilir, ısırgan otlu sampuanlar gayet iyi, tresan vs oneririm

3. arda122

arda122 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Bioblas önerirmisiniz ?

4. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    konu aslında marka önerisi değildi, yine de teşekkür ederim.
    aktarda satılalar içinde daha az kimyasal var deniliyor.
    ama eczane içinde sağlıksız şey satılmaz gibi hissediyorum.

5. NeverForget

NeverForget Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Beylikdüzü
    Syoss yeni kullanmaya başladım ve çok memnunum

Sedaxoxo bunu beğendi.
  6. tcant

tcant Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    eczane mi aktar mı diye bir soruyu hiç görmediğimi varsayıyorum. 5 sene tüm detaylarıyla bitkileri okumuş biriyle belediyeden izin alıp dükkan açmış birini kıyaslamadınız İnşallah :)
    Tabi sorunuzu kalfalara değil eczacılara sorun. onlar size en uygun saç ürününü önerecektir. eczane=sağlık bakanlığı aktar=tarım bakanlığı Karar sizin

7. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Şöyle bi durum var hatırlatmakta yarar gördüm, belki o zaman bu soruyu görmüş varsayarsınız :)

bi işi bilenden korkmak lazım bazen. Bizim marketten aldığımız şampuanlarda çamaşır suyu vb... malzemeler köpürmesi için kullanılıyor. Yani sonuçta çamaşır suyunun vücuda zararını bilmek için ilkokul mezunu olmak bile yeterli.

8. tcant

tcant Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    A
    :) işte bu yüzden aktara değil eczacıya sormalısınız. Çünkü çamaşır suyunu sadece zararlı olarak biliyorsunuz. Aktarlarda tam olarak bu şekilde. Sadece tek bir bilgiye saplantılıdır. Ancak asıl kural kimyasallarda şudur:
    *DOZ*
    Dozunu ayarlarsan çamaşır suyunu içtiğin suya katıp suyun bakteri ve mikroplardan arınmasını sağlayabilirsin.
    Bu yüzden bilen bir eczacıya gidip 'saç tipine en uygun' şampuanı almanı öneririm. Sen 1 defalık al eczaneden en azından ürünü gör. sonrada o ürünü orjinal olmak kaydıyla en ucuza almaya bak.

Knight5 ve telepati bunu beğendi.
  9. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Eczanede satılan her ürün defalarca denetlenerek ve çeşitli testlerden geçerek piyasaya çıkar ve karşında bir muhattabin var ürünlerinin arkasında duran firmalar var aktarlarda ne var yılan yağı var :D 10 lira yılanın yağını kim kaybetmiş aktar bulsun :D

10. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Ben bu şu şekilde düşünüyorum, ne eczacıya sormak doğru, ne de aktara sormak. En doğrusu halka sormak. Çünkü kimse yoğurdum ekşi demez :) yani eczacıya gitsem diyecek ki ''aktarlar cahil, onlar bişey bilmiyolar''. Aktara gitsem ''eczacılar işi daha iyi bilirler, ama para kazanmak için işin aslını söylemezler.''. Çift taraflı düşünmeye çalışıyorum, o yüzden bu konuda objektif kişiler de senin benim gibi insanlar. Ben eczacı olsam savunmam aktarı, veya aktar olsam eczacıyı savunmam. Çamaşır suyunun azı belki mikrobu öldürür, ama bu demek değil ki az da olsa sana zarar vermez. Belki de aktardaki bitkiler hem temizliyor hem de saçları daha iyi besliyor. O yüzden ben en doğru olayın, insanlara sormak olduğu kanaatindeyim.mesela eczacıların öve öve bitiremediği bioblas mıdır nedir, onu kullanıp, sonra da memnun olmayan insan çok gördüm. Veya eczacılardan zayıflama çayı satanlar, zayıflama hapı satanlar var, hepsi de bunların en ufak zararı dahi yok diyor, oysa ki en azından bu ilaçlar ciğerleri yorar bence.

11. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    bana kalırsa ki kalmaz ama şampuanlar saç bakım ürünleri saça çok zarar veriyor bakın eskilere beyaz sabunla saçlarını yıkarlardı saçları gürdü bakın günümüzde çoğu genç kellik sorunu ile karşı karşıya ben şampuan olarak head and shoulders kullanırım diğerleri hep döküyordu kepek yapıyordu açıkcası

12. Sedaxoxo

Sedaxoxo Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Beylikdüzü
    Syoss candır ;)

NeverForget bunu beğendi.
  13. sewinch_87

sewinch_87 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Doğrusu şu olmalı senin saçının ihtiyacı ne? Bunu tespit et ve şöyleki eczanede satılan şampuan içerikleriyle aktar ve kozmetik grubu bitkisel içerikler çok yakındır sadece markaya para vermiş olursun mevcut amacın organik ürün kimyasalı minimize bir şey ise ecocert usda vb sertifikalı ürün alman doğru olur sevgiler bye.

Sent from my iPhone using Tapatalk

14. NeverForget

NeverForget Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Beylikdüzü
    Geçen havuzdayken şampuanımı unutmuştum bir arkadaştan rica ettim inanılmaz derecede ferahlatıyor vede mükemmel kokuyor. Clear Formen mentollu olanı büyük boy aldım hem şampuan hemde duş jeli olarak kullanıyorum artık. İnanın 1-2saat kokusu sürüyor. Dışarıda az işim oldugu zamanlar parfüm sıkmama gerek bile kalmıyor

Sayfayı Paylaş