şaka gibi kolum 1 ayda 1 cm düşmüş

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Devon tarafından 17 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    öncelikle iyi forumlar. beni belki birkaçınız tanıyorsunuzdur gerçi uzun zamandır foruma takılmıyordum ama tekrar spora başladığım için forumlada bağımı kurmuş oldum neyse konuya geçiyim.

15-16 yaşımda bu spora başladım 48 kilo ile 6-7 aylık bir süreçte 58 kilo olup 26 olan kolumu 34 cm 97 civarı olan omuzumu 110 yapmıştım bu benim için iyi bir gelişmeydi.

şuan 18 yaşımı bitirdim ve 1 sene aradan sonra tekrar spora döndüm 1 ay oldu başlıyalım omuzum 104 den 105 oldu kilom 54 kolum ise 29 dan 28 e düşmüş.

ve eski programım ile yeni programım arasındaki fark eskiden 3 setten 4 veya 6 tekrar yapıyordum burada ise 3 setten 10 tekrar yaptırıyor hoca ve kilo alamadığım gibi 1 kilo verdim hemde koldan 1 cm düştüm. eski proteinim muscle tech'i ve bi gainer almayı düşünüyorum programımıda 6 tekrara düşürüp eski programıma geçmeyi planlıyorum sadece sizin görüşlerinizi almak istedim

2. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    beslenmeni gözden geçir. sorunu çözecektir.

3. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Daha yaşın genç önünde uzun bir spor dönemi var , ara verince zaten beslenme düzensizliğide beraberinde geliyor ve kas kaybı yaşanıyor , aynı senin durumunda olan arkadaşlarım var. Bu zaten doğal bişey kas kütlesi azalışı. İlk ay programlarındasın 1 ay olmuş dediğine göre vücudun 2 ayda zaten gelişime , ağırlık antrenmanına anca hazır hale geliyormuş , salon hocam öyle demişti. Kaliteli protein takviyesi ile halledersin , iyi çalışmalar.

4. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    sabahları 5 yumurta 2 si sarıyla, yarım litre süt, yarım ekmek, bal, reçel

1 saat sonra süt+cici bebe shaker da karıştırıp içme.

öglen makarna veya pilav 2 tabak

ara ögün cici bebe+muz +süt

akşam tavuk veya et + pilav

gece yatmadan yarım litre süt

ve bunlara şuan protein ve gainer takviyeside gelicek sorunun beslenmede değilde programda olduğunu düşünüyorum benim gibi zayıf birisi 10 tekrar yapmalımı sence :) ?

hocam teşekkürler öncelikle benim anlamadığım spora başladıktan sonra kolda 1 cm düşüş

5. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    iyide bu kadar karbo napacaksın tavuk hic yok, eti cici bebe ve süt iciosun paso :)

6. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    maşallah 2 litreye yakın süt içiyorsun,ne işe yarıyorsa artık :)

onbir bunu beğendi.
  7. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Son kez cevap yazıyorum. Otur ve bu listede yazdığın besinlerin gün sonunda kaç gram protein, karbonhidrat ve yağ ve ayrıca toplamda sana kaç kalori verdiğini hesapla.

Senin sorunun beslenmede.

8. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    haklısınız, ama demeyi sevmiyorum ama aynı beslenme ile 10 kilo alıp ölçü atmıştım hiç gerilediğim olmamıştı özür dilerim ama biraz şaşkınım ve kızgınım kendime kolumda düşüş olduğu için protein ve gainer desteği ile diğer aya size sonuçları bildiricem inşallah birşeyleri düzeltebilirim

9. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    sımdı 6 7 ayda 10 kılo almıssın ya bunun hepsı kas degıldır bır kısmıda yagdır. yag alınca kolundada yag toplanmıstır sonra yag yakımı yapınca koldakı yaglar dan dolayı hacım azalmıs olabılır. sımdı ben kılolu ıken kolum 41 de 126 kıloydum 77 oldum kolum 33 oldu sonra hacımle 38 yaptım .

10. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Beslenme şeklin bence fazla yağlı ve şekerli.

Sayfayı Paylaş