şöyle bir program denesem nasıl olur?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jarhead tarafından 20 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    şöyle bir program denesem nasıl olur arkadaşlar amacım hacim biraz alman volume sistemine kaçıyor fakat daha önce benim uyguladığım sistemlerin yanından bile geçmemiş hiç denemediğim bir sistem.

göğüs-biceps

incline press: 8*8
    dumbell fly: 8*8

barbell curl: 6*6
    concentration curl: 6*6

omuz-triceps

dumbell omuz press: 8*8
    lateral raise: 8*8

alna triceps: 6*6
    pushdown: 6*6

bacak-kanat

squat: 8*8
    ön bacak: 8*8

deadlift: 8*8
    enseye çekiş: 8*8

aynı kg ile gücümün % 60 ı ile böyle bir sistem düşünüyorum faydası olurmu yoksa hiç girmiyimmi. daha önce farklı pek çok sistem denemediğim için vücudun tepkisini merak ediyorum.

2. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    2-3 aya bi program değiştirmekte yarar var bence, ben de şuan HST programını uyguluyorum 3 haftadır, şimdilik memnunum, istersen onu da bi incelethums: bodybuilding.com'da tüm sistemlerle ilgili güzel makaleler var

jarhead bunu beğendi.
  3. donnie_brasco

donnie_brasco Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Program Vince Gironda'nın 8x8 ine benzemiş. Bence güzel bir program. Bildiğim kadarıyla genelde eksik kalmış bölgeler için uygulanıyor ve set araları çok kısa tutuluyor. Örneğin bench press için 8x8 5 dakikada bitiyor. Tabiki bunu sağlamak için ağırlıkta hafif seçiliyor.

4. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    donnie brasco german volume sistemini daha önceden okumuşdum ama mantığını anlayamadım bir türlü. şimdi şöyle birşey canlanıyo aklımda 10*10 sistemde hem ağarlığı çok yüksek seçemiyoruz hemde bu sistemde hacim almak nasıl oluyorda oluyor anlamıyorum. onun için denemek istiyorum. definasyona kaçarmış gibi geliyor biraz.

5. donnie_brasco

donnie_brasco Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında GVT'nin mantığı, yüksek volume sayesinde ilgili kas liflerini hipertrofi yönünde uyarmak. Yani 10 set 10 tekrar yapılıyor sadece bir harekette. Kas sürekli aynı yönde uyarılıyor 10 set boyunca. Bu da ilgili kasın liflerinde alışılmışın dışında bir uyarıya sebep oluyor. Alman hacim çalışmanın birçok varyasyonu var. Hatta farklı 2-3 egzersizle 10x10 yapılan versiyonlarıda var. Benim çevirisini yaptığım klasik yöntem. Onun dışında bazı ileri versiyonlarında 10 tekrardan 4-6 tekrara doğru giden progresif yükleme yapılanlarıda var.
    Evet ağırlık ilk etapta hafif gibi geliyor. Ancak son setlere doğru gittikçe inanılmaz derecede zorlaşmaya başlıyor. Sonuçta kas liflerinde ki uyarıyı alan sinir sistemi reseptörleride yorulmaya başlıyor ve kas adaptif yapısı gereği maksimum şekilde hipertrofiye zorlanıyor.

jarhead bunu beğendi.
  6. bitirim***

bitirim*** Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    bu programla vucut hatların cok belırgınlesecak ve baya guc kazanacaksın ama hacım den beklentın nedır bu programa benzer bır antrenman programı kullanmaıstım ben bana guc ve olcu kazandırmıstı ama yalnız yapılacak bır antrenman degıl cok ırade ıstıyor cunkı devamlı sınırlarını zorluyor bu programı kullanacaksan kesın yanında sana gaz verecek bır arkadasın olmalı bence

7. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    HIT program gibi olmuş. Basit hareketler ve program. baya ağır çalışırsan çok etkili olur diye düşünüyorum. Tabi bu ağırlıkların yanında setleri düşürmen gerekicek.

Sayfayı Paylaş