Şu kas nasıl yapılır bi türlü ögrenemedim bi yardım edin

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Lionss tarafından 19 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Başlıga bakınca yeni sanıcaksınız farkındayım ama uzun süredir buradayım merak ettim şimdi ben kaç kalori almalıyım dogrusu kas yapımı için gün sonunda kaç kalori artıda kalmam gerekiyor 70 kilo üzerinden hesaplıyorum 150 protein 300 karbon hidrat alıcam ama sonuçlar şöyle sadece protein ve karbonhidrat toplamı 1800 kalori yapıyor ama okuduklarıma göre 2500 civarı almam gerekiyor bazal metobolizmam 1900 bende gün içinde 200 300 yakan birisiyim foruma bakıyorum 1 kilo kas şu kadar zamanda alınır yazıyor başka yerlere bakıyorum adamlar ayda 500 ile 700 gram arası kaliteli kas kütlesi elde ediyor bunuda anlatırsanız sevinirim kaliteli diyorum çünki söylediklerine göre yag oranlarıda aynı zamanda düşmüş yani önce ve sonra ölçüm yaptırmışlar canlı örnegi arkadaş var adamlar 8 aydır görüşmüyoruz geçenlerde karşılaştık öküz gibi vucut yapmış gögüs kasıyla beraber karın kasları body altından bellli oluyor o derece vucut hakkında fazla konuşmadık sadece kaç aydır salona gittigini sordum verdigi cevap 8 ay ve forumda 8 ay gidenlerin fotolarına bakıyorum ne bi karın kası nede bi gögüs kası var yazdıklarını okuyorum herşey 4 4 lük olarak analatılıyor

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Günlük kalori ihtiyacının %20 yukarısı idealdir. Çok temiz yapayım diyorsan %10-15 yukarısını da düşünebilirsin ama gelişim yavaş olur. Demek ki senin için 1900+300=2200 günlük kalori harcaman (eğer doğru hesapladıysan), 2640 günlük alman gereken kalori miktarı olur. 2 hafta kadar bu şekilde beslendikten sonra kilo alamadıysan 200 kalori arttırırsın, eğer 1 kilodan fazla aldıysan 150-200 kalori azaltırsun. Bununla başlarsın, aylık yaklaşık 2 kilo kadar artış olur. Genetik yapına göre değişmekle birlikte bunun yarıya yakını kas olur. Şanslıysan yarıdan fazlası, şanssızsan yarıdan azı. Her geçen gün de kas yapma hızın azalır. İlk senende herşeyi doğru yaparsan 8-12 kilo arası kas yapabilirsin, sonra gittikçe yavaşlarsın.

800 kalorilik diyeti bırakmışsındır umarım, yakma kendini :)

Lionss ve zafer_zaferoglu bunu beğendi.
  3. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Bıraktım hocam hepiniz sagolun sizleri dinledim yani gerek yok okadar aza 1800 civarı alıyorum kendimde yakıyorum yavaş yavaş ne kadar sürede giderse gider artık en azından temiz bi şekilde kilo vericem 10 kilo için saglıgımı kaybetmek saçma olur :D
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Nisan 2014 ---
    Hocam bide alman hacim sistemini uygulamak istiyorum 2 3 ay kadar sizce bu dogru bi seçimmi yoksa forumda yazdıgı gibi 6 haftalık bi süreç içinmi :)

Son düzenleme: 19 Nisan 2014
    doxux bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş