Şişiyor ötekisi gün tekrardan iniyor.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Myantal tarafından 25 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Myantal

Myantal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba;

bodybuilding sporuna başlayalı 1 ay oldu her akşam 45 dakikaya yakın antreman yapıyorum ve diyetimide yapıyorum protein ağırlıklı besleniyorum boyum 1.78 kilom 64 yanı sıra amino whey 2.220 kullanıyorum herşeyimin düzenli olmasına rağmen antremanı yaptıkdan 1 gün sonra ağrı oluyor şiştiğini hissediyorum ötekisi gün tekrardan iniyor inanın bu çok sıkıcı yardımcı olursanız teşekkür ederim. iyi forumlar :)

2. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    daha 1.ayda böyle şeyleri dert ediyorsan eyvah eyvah :)

3. hellbeat35

hellbeat35 Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    kasların daha alışma döneminde asıl gelişme 7 ay sonra başlar ve vücut oturur sen sadece disiplinini kaybetme kardeşim başarılar.

4. Myantal

Myantal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dert ediyorum, salonda 2-3 aylıkları bakıyorum davul gibi hepsi moralimi bozuyor bu durum yorumunuz için teşekkürler :)

5. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    başladıktan 2 ay sonra vücudunda bir değişiklik yoksa o zaman ortada problem vardır bir şeyi yanlış yapıyosundur fakat çalıştırdığın kasın ertesi gün ağrıması sonraki gün geçmesi bunlar zaten olması gereken şeyler

Karşıyakalı mustafa bunu beğendi.
  6. Myantal

Myantal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

7 ay bana biraz çok geliyor aslında :D salondaki 5-6 aylıklara bakıyorumda ben onlardaki vücutları yıllarca çalışsam yapamıycam gibi geliyor yinede umudumu kesmeyip çalışmaya devam edicem fakat biraz düşündüğümde 1 ay bile olsa azda gelişme olacağını hayal etmiştim olmadı. yorumunuz için teşekkürler :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:36 ----------

hocamda böyle demişti :) gün gün farklı antremanlar yapıyorum bkz;

1. gün göğüs ve kol
    2. gün kanat,arka kol,omuz

çalıştırıyorum hareketler tamamıyla doğru set ara dinlenmeler her sette ağırlığı arttırma vs hepsi doğru zaten başlamadan önce evde forumdan takip ediyordum hareketleri nefesi vs bekleyeceğim 2 ay zamandan bol ne var :) yorumunuz için teşekkür ederim :)

7. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    antremanda kaslarını kanla ve oksijenle dolduruyorsun, kasların iyice kasılıyor; şişiyor.
    dinlenme sürecinde kan ve oksijen azalıyor; iniyor.

normal yani...her zaman kasılı halde duramazsın.

1. beslenmene ve dinlenmene özen göster.
    2. antremanları hakkını vererek yap,
    3. sabır göster.
    zamanla gelişeceksin.

Ocensers, demir00 ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  8. Myantal

Myantal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

bu şişme süreci ağrının olduğu zaman gerçekleşiyor antremandan sonra şişiyor tekrar iniyor onu biliyorum o normal fakat ertesi gün ağrı olduğunda aynı karşısına geçtiğimde "vay be" diyorum bayağa şişmişim diyorum ertesi gün ağrı geçince şişen kaslarda tekrardan iniyor.
    Antremanımı dediğim gibi dinlenme süresi felan hepsini forumdaki başlıklara göre uyguluyorum. yorumunuz için teşekkür ederim :)

9. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    şöyle düşün,1 ayda göğüsü taş çatlasın en fazla 8 kere çalıştırmışsındır,8 göğüs idmanıyla heleki daha yeniyken hiç gelişme olmaması gayet normal,daha dogrusu gelişme oluyor ama gözle farkedilir bir biçime yansımıyor olması çok normal,moralini bozma

Myantal bunu beğendi.
  10. dehset1010

dehset1010 Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    şişme inme diye birşey yoktur kardeşim psikolojik ben 8-9 aydır yapıyom akşam bakıyom şişmişim diyo sabah kalkmışım sönmüşüm diyorum ama herkes aynı görüyor tamamiyle psikolojik sen sporuna devam et

Myantal bunu beğendi.
  11. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    normal birşey bn uzun süre bıraktım 3. haftamdayım. biraz araştır. o umutlarını bi tüket. 2-3 ayda şişme gibi :) bn ilk 1 sene en fzla 1,2 cm gelişcekmis gibi hedefimi koydm. sende düşün 1 ayda hiç birşey olmaz :)

12. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    İlk şunu söyliyim gelişim için motivasyon şart buradada söylendiği gibi başkalarının ne yaptığına ne kaldırdığına fazla takılmayın siz kendiniz gelişin ;)

Bir öte yandanda 1 ay içerisinde de bir gelişim beklemek anlamsız bence vücut daha yeni alışmaya çalışır yılmassanız hedeflerinize ulaşabilirsiniz thums:

13. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    o değilde,başlığın ismi çok erotik :D

Freedommm ve Pulbiber072 bunu beğendi.
  14. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    sesli güldüm:D bende yeni farkettim

moothy bunu beğendi.
  15. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    çok normal bir şey bence..sonuçta kas çalışırken yoruluyor,kan toplanıyor şişiyor.antrenman sonraları 1-2 gün süren ağrılar normaldir.

sen rahat ol.Ben ne 2-3 aylık sporcuyum diyen adamlar gördüm. %70i yalan söylüyor.adam 2 sene çalışmış,4 ay ara vermiş tekrar spora başlıyor,tekrar başlıyalıda 3 ay olmuş diyoki sporda 3.ayımdayım.Amaç ''vay be adama bak 3 ayda ne kas yapmış '' denilmesini sağlamak. Sen millete bakma.Bu sporun çok bilmişleri fazla olur,kafa yormaya gerek yok :)

kimsenin olumsuz eleştirilerine kulak asmadan çalışmaya devam ;) dumbelllls

Ocensers bunu beğendi.
  16. ffurkan

ffurkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende yeni başladım 2.ayımdayım çok fazla bir değişiklik yok fakat moralimde bozulmuyolar.çok fazla spor yaptım çeşit olarak.ama ben bu sporda vücudumu geliştirmekten çok sabrı öğrendim(normal hayatımda çok sabırsızımdır ve bu durum bile değişti.)sen 2-3 ayda çok fazla bi gelişim bekleme ama bişeyler hareketlenidiğini hissedersin.ben ilk ayda kolda 2 cm genişleme oldu sanki 20cm genişleme olmuş gibi hissettim bu motivasyonumu ve idmanlarımı daha düzenli yapmamı sağladı.bu sporla uğraşan çok fazla çevrem var herkes bu konuda hoca bunu unutma.sen sadece burdaki büyüklerimizi dinle önerilenleri doğru şekilde yap zaten gerisi ip söküğü gibi gelicektir.iyi çalışmalar...

17. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    gayet normal. benim 10.ayım bitecek. hala şişiyorum ve ertesi gün iniyor, ağır çalışmaktan dolayı ağrıda oluyor. tek fark 1. aydaki şişme oranımla, 10. aydaki şişme oranım arasında fark var. bu durumu yakalarsan geliştiğini anlarsın. rahat ol.

Sayfayı Paylaş