Şeker kullanımı hk bilgi..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve repax tarafından 21 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar şeker kullanımı hk bilgi verebilecek olan varmı ? özellikle ögle yemeğinden sonra inanılmaz canım tatlı çekiyor fakat kendimi bastırmaya çalışıyorum.Öyle lanet birşeyki bu yediğin zaman vucut su tutuyor şişkinlik yapıyor sporda performansını etkiliyor.fakat bazen dayanamıyoruz :) Doğal şekerin kas gelısımıne yararlı oldugunu ve belirli seviyede yenmesı gerektiğini duymustum fakat tam olarak nedir ne değildir bu konuda bilgi verecek olan varmı ?

2. brhmcr

brhmcr Guest

Rafine seker saglik icin zararli zaten. Sekerden uzak durunuz. Meyve vs ile dogal seker alinabilir. Bunyeye ve amaca gore degissede bence seker olarak toplam alim 40 gr i gecmemelidir.

3. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Günde 1-2 çok canın isterse 3 kase bal veya pekmez tüketebilirsin tabi 2 kaseyi geçmemen daha iyi olacaktır şöyle yapabilirsin sabah kalkar kalkmaz ve antreman sonrası tüketebilirsin ...

4. brhmcr

brhmcr Guest

Edit :Zaten yaglanmaya yatkin yapiniz varsa herturlu basit karboyu hayatinizdan cikariniz.

5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    pilav makarna bulgur gibi yiyecekler tüketmek tatlı krizini dindirir ayrıca sabırlı olmalısınız 1-2 hafta sonra insan alışıyor abur cubura vücudun ihtiyacı yoktur ha arada küçük kaçamaklar olur meyvelerdende şeker ihtiyaçı karşılanabilir

Son düzenleme: 21 Eylül 2012
    dishiwelet ve (silinen üye bunu beğendi.
  6. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

Bu tür kesin ve net yasaklara ben karşıyım nedeninide söyliyeyim bildiğiniz gibi biz profesyonel değiliz amatör olarak yapiyoruz vede şimdi yemezsek ne zaman yiyeceğiz o kadarda kısıtlamaya gerek yok şahsen ben 2 haftada 1 haftada 2-3 kere dondurma yerim , marul gibi yaşamaninda alemi yok düşüncesindeyim . Zaten hamur işi , 3 beyaz yok hayatimizda o kadarida ağır kaçar :)

7. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    öncelikle yorumlara teşekkürler 1 senedir uğraşıyorum bu işle.Özellikle kışın gerçekten çok büyük sabır gösterdim şekeri(yapay şeker) tamamen kesmiştim ve çok iyi geliştim Fakat yazın bana katılacagınız gibi motivasyonu düşüyor insanın biraz kaçamaklar oldu şimdilerde yine kesmeye başladım ama 3 4 haftada 1 örnek veriyorum 1 adet probis yada yarım kase sütlaç yiyorum.Gerçekten hiç yemezsen bir süre sonra patlama oluyor ve boşver sporu dünyaya bir kere geldik durumuna geliyorsun.ancak çok iyi ayarlamak lazım kendini.

8. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

evet o yüzden patlama yaşamamak için 2-3 veya 1 haftada 2-3 kere çok hafifde olsa yenmeli tatlı .

9. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    antreman sonrası basit şeker al başka hiç basit şeker alma tavsiye etmem meyve şekeride basit şeker fakat akşam yenmediği sürece ciddi bir yağ yakmaz vücut hemen kan şekeri yükselince kilolarca yağ depolamaz fazla takma ama basit şekeride fazla alma günlük 100 gram meyve ve antreman sonrası üzüm suyu,pekmez gibi gıdalardan karşıla bunun dışında tüketme

10. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  11. Lodric

Lodric Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar lütfen biraz daha mantıklı konusalım evet çikolata zararlı ama bu sporu yapan herkes yarışmalara katılmayacak! Milletin okulu var cartı var curtu var.Vallaha vücut ne istiyorsa sakın sakın onu engelleme bulgur yedin şeker ihtiyacını dindiremediysen veya elma ama buna dikkat (yemekten 2 saat sonra) 1 tane gofret yada 2-3 parça çikolata ye hiç bir zararı olmaz vücut istiyorsa demekki eksik bir seyler vardır.Yağlanmanın %30u psikolojiktir.Yediğiniz besinlerden pişmanlık duymayın sakın ha . Canın ne istiyorsa ye arada bir börek veya poaça ye kırk yılda bir 2-3 parça cips ye ancak kendine malik olmayı bil herşeyi ye ama kararında sınırlarını zorlamadan.

John399 bunu beğendi.
  12. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    börek mi ? akşam yemeğinden sonra çikolata mı ? dostum sen tavsiye verme lütfen.

çikolata yenecekse çok isteniyorsa yani bağımlılık derecesinde olan arkadaşlarım var onlarda bu sporla ilgileniyor ve tavsiyelerime uyuyorlar öğlenle akşam arası yiyin sabah canınız istemez isterse sabah daha iyi olur ama akşam yemekten sonra diyet döneminde çikolata tüketmek azalan metabolizma hızı çikolatanın şekeri ve yağı bu üçlü birleşince süper üçlüyü oluşturuyor ki direk yağ olarak almak istiyorsanız kiloyu tamam ama kas kazanan biri bunların yanlış olduğunu bilir ve haftada bir kaçamak öğün dışında YAPMAZ.

iyi forumlar

Sayfayı Paylaş