Şeker Hastalığı ve BodyBuilding

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve xxdeadlordxx tarafından 21 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. xxdeadlordxx

xxdeadlordxx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Tip-1 şeker hastasıyım,doğal olarak insülin kullanıyorum.Bodybuilding ile uğraşıyorum 1 sene oldu yaklaşık.Bunun 3-4 ayı kilo vermekle geçti.Sonrasında ise tam anlamıyla kas çalıştırmaya başladım.
    Sorum şu.Kas çalışırken normalde ilk set 8 tekrar yapabilmeme rağmen 2. yada 3. setde 4-5 tekrardan sonra bazen kaldıramıyorum. Bu sanırsam beslenmeyle alakalı bişey.Acaba beslenmeme ne eklemeliyim ?
    2.Sorum ise hastalığım kaslarımı geliştirmeye engel olurmu gerçi gelişme oldu fakat hasta olmayanlara nazaran daha mı geç olur ?

2. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm :Beslenme

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

3. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    konu hakkında tam bir bilgim yok ama tip 1 şeker hastası olan bir arkadaşım var ve herhangi bir supplement kullanmadan benden çok daha iyi gelişme gösteriyor(ben protein tozu ve aminoasit kullanıyorum).ben gelişmeye negatif bir etkisi olacağına inanmıyorum. son setlerdeki performans düşüklüğü de kan şekerinin oynamasıyla(düşmesiyle) ilgili olabilir. tabi böyle bir durumu sen daha iyi hissedersin. bana göre burada önemli olan nokta kan şekerini dengeleyecek şekilde kendini ayarlaman.

4. xxdeadlordxx

xxdeadlordxx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Ya işte sıkıntım da burda başlıyor.Proteinimi güzel alıyorum yaklaşık olarak günlük 150-160gr civarı fakat diabet olduğum için doğal olarak pek karbonhidrat tüketmiyorum yani şöyle söyliyim bir öğünde yaklaşık (yemeklerin kendi karbonhidratı hariç) 3-4 dilim ekmek yada ona denk karbonhidrat tüketiyorum.Acaba karbonhidrat azlığından mı kaynaklanıyor ?? Doktora git sor diyebilirsiniz fakat inanın hangi doktora gitsem hepsi body yapma kalbini büyütür fln tarzı şeyler söyleyip sinirimi bozuyorlar.Yardımlarınızı bekliyorum ...

Kralfitness bunu beğendi.
  5. Lineman63

Lineman63 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    arkadaşım 2009 da atmışsın mesajı yeni uye oldugumdan yeni gördüm ama cevap verme nezaketini göstereyim dedim.Bende bir şeker hastasıyım tip-1 humulin R insülin kullanıyorum gunde 3 defa toplamda 90 unite ve basladıgım gunlerde yağ yakıcıdan weider e kadar kullandım hala kullanıyorum olay biz şeker hastaları için karmaşık ama kas gelişimi daha kolay şöyle açıklıyım kullandıgın urunlerdeki şeker-karbonhidratın gramajına kadar arkasında yazar belirliyeceksın bunu ve o şekerin proteinde kasların altına nifuz ettiğini unutma onun için kullanmadan önce az bir yemek bulgur tavuk olur bu bunla birlikte proteinini saydığın karbonhidratı ekleyip insülinini sanki protein tozu ogunun bir parçası gibi nitelendirip iğneni yapıcaksın antreman sonrası ise yine çok kucuk bi besin bu elma olur yogurt olur veya kepekli Eti bisküvilerden yiyip protein tozunu yine öğünmüş gibi düşünüp sayımını yapıp iğneni yapıcaksın bu sayede - biliysoundur şeker hastalarının insülini kana cabuk karısır hucreye cabuk ulasır - kas gelişimin bazı naturel insanlar dışında daha fazla olur

6. xxdeadlordxx

xxdeadlordxx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Bu nezaketinden dolayı çok teşekkür ederim.Her protein tükettiğimde yanında az miktar karbonhidratla insülin mi al diyorsun kısaca ? Ve spordan sonra aldığımız protein takviyesini de insülinle mi almalıyım ? Tam anlayamadım düzeltirsen beni memnun olurum :)

Sayfayı Paylaş