Şınavda tekrar problemi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve MrMuscle tarafından 28 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. MrMuscle

MrMuscle Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Yaklaşıl 1 senedir body ile uğraşıyorum. Fizigimden memnunum ama şu sıralar kafama takılan bir şey var.

Öncelikle fiziksel özelliklerimi yazayım:

Boy: 187

Kilo: 73

Kulaç: 192 (Şınav konusunda etkisi olabileceiğin düşündüm)

Sorun şu: Göğüslerim kiloma göre oldukça belirgin olmasına ragmen Şınav çekerken tek sette 20 tekrarın üstüne çıkamıyorum. Kiloma bakılacak olursa 30 40 dan daha az yapmamam gerekir ama kesiliyorum. Şu şekilde yapabiliyorum: 1.set 20 tekrar, 2.set 15 tekrar, 3.set 10 tekrar, 4.set 7 tekrar, 5.set 5 tekrar ve maksimum çalışma ile şınavı bitiriyorum. Benim sorun tekrarlıyorum. Neden ilk setimde 40 veya 50 tekrarları göremiyorum? SEbepleri neler olabilir? Teşekkürler.

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    bunun sebebı kondısyon eksıklıgı bunuda nasıl duzeltebılırız haftanın 3 gunu agırlık antrenmanları dısında ıstegımız yanı tekrar sayısını arttırmak ıstedıgımız hareketı yapmak zamanla tekrar sayısı artıcaktır

a bu arada sınavda tekrar sayısında kılonun pek bır onemı yoktur yanı sızden cok agır bırı de cok rahatlıkla 100 sınav cekebılır

forumda buna benzer konular var aratırsan sınav arttırmaya yarayan programlarda bulucaksın

3. gangsta86

gangsta86 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    önemli olan çok fazla şınav çekmek değil,öyle hızlı hızlı.Ben 6*10 yapıyorum ama gayet yavaş ve inince birkaç saniye kalıyorum.göğüs,omuz,kollar büyüdü.

Azi bunu beğendi.
  4. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    çok tekrar yaparsan şınavda göğüslerin hacim almaz sadece şekil alır ve göğüsler ve göğüs kafesi sadece bench press ve şınavla gelişmez çok fazla göğüs egzersizi var bir çok adam gördüm geniş omuzlu hayvan gibi duruyolar yapıdan ötürü ama , tişörtü bi çıkarsın göğüs kafesi sanki içeri göçmüş gibi, göğüs kasları ortada toplanmış küçük bi kas grubu gibi , soruna gelince güç ve dayanıklılık sadece kas kütlesine bağlı değil , güç antrenmanları farklı youtubeda falan aratırsan belki yardımı olur

Sayfayı Paylaş