İyiki yağlarımı yakamamışım...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve bassy tarafından 21 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bassy

bassy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    2 ay kadar önce saldırıya uğradım.. karnımdan bıçaklandım ve 18 dikiş attılar...Yağlar iç organları ve kasları koruduğu için herhangi kalıcı bir hasar oluşmadı...Bazen kusur olarak gördüklerimiz bile çok işe yarayabiliyor...Eğer yağlar olmasa bıçak direk kaslara yada organlara temas edebilir kalıcı bir hasa olabilir hatta ölebilirdim de..

Ekli Dosyalar:

• bc.jpg
      bc.jpg
      Dosya Boyutu:
      66,5 KB
      Görüntüleme:
      375
  2. Tank Jr.

Tank Jr. Üye

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    system engineer
    Yer:
    istanbul
    geçmiş olsun..

3. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Öncelikle geçmiş olsun. Kusurun avantaja dönüşmesi ise epey ironik bir durum olarak güzel bir tespit olmuş.

Ancak bir de şöyle düşünelim: Daha ince bir bele sahip bir insan çok daha atik davranabilecektir. Keza yağ oranı düştükçe VO2max da artacak ve saldırılardan kaçmak da daha kolaylaşacaktır.

4. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    @ estetikfenomen : yag orani yüksek diye ameliyat sonrasi süreci daha kolay atlatan bircok insan taniyorum. Bicaklanan arkadasa cok gecmis olsun diyorum ve de anlattiklarina tamamen katiliyorum. yag oraninin düsük olmasi atiklik kazandirsa ne yapacaksin ki, adamin elinde bicak var ve sen sadece atik bir vücuda sahipsin. Dövüs falan da bilmiyorsan ne olacak ozaman?

Sonuc olarak yagli bir vücuda sahip olalim ve kendimizi tehlikelerden koruyalim demiyorum ama yagsiz bir vücudun bizi bicaklanmaya karsi korumasi gibi bir fikri de pek inandirici ve teselli edici bulmuyorum.

5. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    donkisot, verdiğim öneriye dikkat ettinse dövüşmeyi değil, olay yerinden daha rahat uzaklaşıp kaçabilineceğini aktardım. VO2max değeri kanda taşınan oksijen miktarını bizlere anlatır, bu da yüzme, koşu, bisiklet, kürek, kayak gibi kuvvette dayanıklılığın olduğu kardiyovasküler sporlarda söz konusu... Ki bu dayanıklılık hastalıklara yakalanmaktan, o hastalıkları yenmeye kadar büyük bir rol oynar. Bisikletçi Lance Armstrong bunun en büyük örneği... Keza ben de yıllar yılı hastalık nedir bilmem, birçok dayanılıklılık sporlarıyla hakkıyla ilgilenen arkadaşlarım da...

Ne yağ oranı çok düşük bir vücut sağlıklı, ne yağ oranı yüksek bir vücut sağlıklı. Bunların parametreleri var, çok düşük olması bağışıklık sisteminin çökmesine neden olurken yüksek olması ise birçok iç hastalığa ve hatta kansere, şeker hastalığına da sebep olmakta... Ayrıca ufak bir bilgi vermek gerekirse yağ dokusu doğumda normal bebeklerde %10’dur. Yetişkin erkeklerde %10-15, kadınlarda ise %15-20 oranında değerler normal kabul edilir. Erkeklerde %20’nin kadınlarda %30’un üzeri değerler obez kabul edilir. Tekrar geçmiş olsun, iyi sporlar...

Son düzenleme: 21 Ekim 2011
  6. bassy

bassy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    saol :) adamın elindeki bıçağı, bıçaklanıncaya kadar görmemiştim hava karanlıktı.Atik olmakta hiç bir işe yaramıyacaktı.Yapılacak hiç bir şey yoktu...

7. emrah2022

emrah2022 Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Geçmiş olsun... :(

8. bassy

bassy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları: