İyi vücut için Protein Tozu ve Amino Asit yeterli "mi?"

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve AlphaCore tarafından 20 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. AlphaCore

AlphaCore Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle herkese merhaba. Yaşım 21, yaklaşık olarak 5.5 senedir düzenli olarak vücut geliştirme ile uğraşıyorum. Geçen 5.5 yıl içerisinde Yağsız 12 Kg kas kütlesi kazandım. Bu süreç içerisinde pekte düzenli olmayarak protein tozları ve aminoasitler kullandım, bunların dışında herhangi bir kullandığım besin takviyesi olmadı. Sizce ideal bir vücut için bu şekilde devam edilmesi doğru mudur ? Ya da daha fazlasına gerek var mıdır ? Veya azaltılabilir mi ? Supplement destekçileri, supplement kullanmaktan kaçınanlar ve korkanlar, herkesin önerilerine ve fikirlerine ihtiyacım var. Bu konuya yazılacak her bir cevabın kelimesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum, herkese şimdiden teşekkürler.

2. Terminatörcük

Terminatörcük Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar 5.5 sene çok önemli bir zaman dilimi öncelikle bunun altını çizelim yani sanırım supplement kullanma zamanınız gelmiş (Beslenmenizin eksik olduğunu varsayıyorum bu yüzden böyle düşünüyorum) eğer fotoğraftaki vücüt sizin ise öncelikle size amacınızı sormak isterim. Daha hacimli bir vücüt mu yoksa fit ve estetik bir vücüt mu ? Eğer hacim istiyorsanız amino ve protein tozunu birlikte kullanmak yerine örneğin aminonun yerine kaliteli bir Gainer kullanmanızı tavsiye ederim. Optimum serious mass iyi bir çözüm olabilir. Ancak fit olmak bu kilonun üstüne çikmak istemiyorum derseniz yani çok hafıf bir kas hacmi yeterli diye düşünüyorsanız bu ikisi size yeterli gelecektir.. Tabiki her zaman olduğu gibi beslenmenize dikkat etmenizi önerir iyi antrenmanlar dilerim :)

3. AlphaCore

AlphaCore Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle cevap için teşekkürler. Evet resimdeki benim, bu resimde 74 kiloyum, bundan fazla zaman geçmeden önce 80 kilo civarındaydım şekeri ve yağı kestikten ve daha yoğun çalışma rutini izledikten sonraki halim bu. Çok fazla hacim istemiyorum bel inceliği, definasyon ve kaslardaki derinliğin aynı kalması lazım. Ama ölçülerim biraz daha büyüyebilir. Kol ölçüm 37.5 - 38 hani belki 42 ye ulaşablirim diye düşünüyorum. (ilk başladığımda 29.5 - 30' du). İşte bu önümdeki yağsız hacim kazanma dönemimde supplement kullanımımı arttırmalı mıyım ?

4. Terminatörcük

Terminatörcük Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Bu sporda önemli bir yol katetmişsiniz ölçülere bakılırsa tebrik ederim :) yağsız kas kütlesi artırmak şüphesiz çoğumuzun temel amacıdır ancak inanın çok zorludur beslenmenize çok ince ayrıntılarıyla dikkat etmelisiniz öncelikle tekrar belirteyim, bunun dışında kullanmanızı doğru bulduğum supplement kombinasyonu şu şekilde olacaktir : Sabah kalktiğinizda whey protein, antrenmandan 1 saat önce yine whey protein ve antrenman sonrası iyi miktarda amino asit (kilonuza göre yaklaşık 10-15 gr proteine denk gelirse yeterli olacaktir sanırım) bunun dışında sıkı ve protein ağırlıklı beslendiğinizde bir eksiğiniz kalmaycaktir. Ancak imkan varsa benim şahsi fikrim Kreatin-Glutamin ikilisini bu gruba dahil etmeniz olacaktir :) onlarıda herkes kendi tarzında kullanıyor açıkcası mesela ben antrenmandan önce alıyorum kreatini antrenmandan sonra veya yatmadan hemen önce de glutamin alınabilir. Bu şekilde kullanılan bu 4lü kombinasyon bence iyi sonuçlar verecektir iyi akşamlar dilerim

5. AlphaCore

AlphaCore Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sağol. Kreatin ve glutamin, göz önünde bulunduracağım bunları yorumların için teşekkürler iyi akşamlar.

Sayfayı Paylaş