İyi Bir Diyet Nasıl Olmalıdır?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve PacoRabanne tarafından 3 Nisan 2006 başlatılmıştır.

1. PacoRabanne

PacoRabanne Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ben kilo almak istiyorum fakat bir yandan kilo alarak bir yandanda iyi bir diyet yapmak istiyorum yani kasların belirgin olması için yapılması gereken en iyi diyet nedir??? kaslarım belli oluyo ama ben dahada belli olmasını istiyorum..!
    Arkadaşlar bu diyeti yazarken yemek isimlerini kesinlikle yenmesi gerekenler ve yenmemesi gerekenler olarakda ayırabilirsiniz.

Şimdiden değerli üyelerimize ve sayın admin arkadaşlarıma TEŞEKKÜR EDERİM...!

EDIT: Başlık değiştirildi, doğru foruma taşındı.

2. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    sen adaleyi büyütmek(belirginleştirmek) istiyorsun vede kilo almak bunun için ağırlık çalışacaksın zaten yaptığın şey bu ancak birden pöf diye şişmez adalen izlemen gereken yol sıkı idman ve iyi beslenmek
    beslenme
    kilo başına 2 veya 2,5 gr protein almalısın bunuda tavuk (en yüksek protein göğüs kısmında)haşlamayı tercih et
    ve günde yarı kilo mutlakak ye 250 gr halinde 2 öğünde yemelisin
    sabah kahvaltıda yulaf ezmesi müsli veya yumurta 5 ila 10 arası yumurta ye 2 veya 3 tane sarısı yeterli olur.
    ton balığı yağını süzerek ;) çünkü içinde ayçüçek yağı var uzak dur. bu sana ayda 4 kilo temiz (yağsız kas kütlesi aldırır ancak bu kilo alma diyetini bozmamalısın belirli dönemlerde vücudun durtaklama gösterebilir yılma sakın yemeye devam
    idmandan önce amino ve sorası proteinde alabilrisin ek besin olarak ancak ilk hedefin vücudun protein ihtiyacını yediklerinden karşılamak olmalı

gelelim adaleleri belirginleştirmeye
    mide için asla boş çalışma al kucağına 10 kilo veya 20 kilo i,le 12x6 tekrar yap haftada 2 veya 3 gün zaten zayıfım demiştin yağ yoktur zannedersem midende bu baklavaları irileştirecek belirginleştirecek
    diğer bölgeler içinde ilk setler ısınma daha soraski setleri max ağır kilo ile gir merak ettiklerin için sor yazarız

ve forumda arama yaparakta bulabilirsin bu sorunun cevabını ;) merak ettiklerin için önce ara sora yoksa bakarız çaresine kolay gelsin bide ölçülerini yaz anlat kendini nezaman başladın boyun vs vs hakkında hiç bilgi yok sen nekadar şey anlatırsan hakkında daha iyi cevaplar alırsın sorularına

3. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    hsd bu degerli yazın için cok tesekkürler bu benimde cok işime yarayacak saolasın kardesim :p

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    hem kilo almak biryandan da diyet yapmaktan kasıt sadece kas olarak kütle yapmak demektir.hsd gayet güzel açıklamış.

5. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    hsd guzel aciklamis, fazla yazacak birsey yok ama sunu ekleyeyim; ogun sayini 6'ya cikarmaya calis. idmandan once daha cok karbonhidrat AGIRLIKLI, idmandan sonra protein AGIRLIKLI beslen (ama bu idmandan once protein alma ya da idmandan sonra karbonhidrat alma demek olmuyor-AGIRLIKLI-).bir de kilo basina 2-2.5 gr protein bana fazla gorundu, eger aldigin bu proteinleri kullanmazsan yaga donusur. 1.5-2 gr daha makul gozukuyor; yoruma acik. kolay gelsin.

6. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    herşeyden önce parazit felen varmı onu bi kontrol ettir parazit varsa yedigin bütün proteinleri parazitler alır dikkat et :p :idea: :cry:

7. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land

sayin ustadim su kucagina al bos calisma dedigin sey nasil ooacak sana zamet detayli bi sekilde anlatabilirmisin lutfen

saygilar

8. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    güzelim orda anlatılmak istenen herhangi bir mide makinasında hani bos calışmayıp ,bi 10 yada 20 kg lık bi agırlık alıp onu sarıcaz yani sag elimiz sol omuzumuza , sol elimiz sag omuzumuza gelicek gögüs kafesi üstündede agırlık olacak daha etkili olur daha zorlamamlı olur fakat hareket cok dikkatli ve yavas yapılmalıdır

9. PacoRabanne

PacoRabanne Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Abicim inanılmaz güzel bir noktaya değindin midemde parazit olup olmadığını nasıl anlayabilirim beyler??????

bu arada hds abicim çok teşekkür ederim...!

10. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    tahlil yaptir(diski), poliklinik tadinda bi yere git.

11. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    simdi güzelim bi hastaneye git umarım saglık güvencen vardır ve özel tıp merkezleri oluyor oraya git dahiliye bölümünde deki ben gaytada parazit kontrolu yaptırmak istiyorum de ve bide kan tahlilinden t3 ve t4 e baktırcam de buda adama kilo aldırmaz hızlı çalısıyorsa .............
    diyelim güzel bi antreman yaptık ardından güzel bi aminoasit aldık eve gittik güzelce tavuk pilav salata yedik bunlarda güzelce sindirildi tam hücrelere kanlatasınacakken lanet parazit varsa eger bu bütün besinleri yiyorlar.dogal olarak bosa cırpınıyoruz
    bunun için genelde evden yemek götürün lokantalarda hiç bişe iyi yıkanmıyor
    ekmek alırken fırından alın ve siz secin veya posetli olandan alın
    domatesi felen iyi yıkayın
    güzelce ELERİNİZİ GÜNDE 30 kere felen yıkayın cok yıkayın

12. PacoRabanne

PacoRabanne Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ah be abi naneyi yedim bide hastane köşelerinde sürüncem :((((((
    ya arkadaşlar bunu hastaneye gitmeden öğrenmenini bir yolu var mı?

13. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ya bu kadar ciddi birsey yok ki bunda!! alti ustu 5 dakikalik bir tahlil yapacaklar.
    ben yine de simdi aklima gelen parazit belirtilerini yazayim; kasinti (nerede oldugunu yazarsam muhtemelen bu son yazim olur, sen anla artik ;) ), agiz kokusu, gece uyurken agizdan salya gelmesi. aklima bunlar geldi ama bence bunlar tam teshis icin yeterli degil, sen git yaptir tahlilini,

14. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    tiroid hızlı calısırsada kiloalamazsın t3 t4 e baktır ona baktır buna baktır ne zor spoırmus badye uzun bi aradan sonra yeniden baslıyorum 2 gündür hastane köselerinde yim son bi parazit testi kaldı...mutluyum YASASIN BADY YASASIN BADYFORUMTR adlı sitemiz hoscakalın salonumda hazır beys gym güzel ya

Sayfayı Paylaş