İstemediğim halde göğsüm küçükülüyor , yadımınıza ihtiyacım var ..

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve ebruka2005 tarafından 17 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ebruka2005

ebruka2005 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Merhabalar ,

sizlere birşey danışmak istiyorum , şimdiden yardımlarınız için çok tşk ederim .

2008 Kasım ayından bu yana bir spor salonuna üyeyim ve hafta da 3-4 gün gidiyorum .
    son zamanlarda tabiiki kilo vermeninde etkisi olarak göğüslerimde istemediğim bir küçülme söz konusu .
    sormak istediğim şey , haftada 4 gün gidiyorum son zamanlarda ve her gidişimde her biri 15'er dk olmak kaydıyla ( normal bisiklet + yürüyüş bantı + eliptik bisiklet ) toplam 45 dk kardiyodan sonra ağırlık çalışıyorum .
    programıda 2 ye böldük yani bir gün göğüs ve omuz kol diğer günde bacak ağırlıklı çalışıyorum .
    ama 45 dk kardiyo her gittiğimde yapıyorum sonra ağırlıklara geçiyorum .
    evet vücudum şekillenmeye başladı bundan son derece memnunum ama maalesef bu seferde göğüslerim iyice küçülmeye başladı , göğüs hareketlerinide 2*20 tekrar yapıyorum 2'şer kiloluk dambıllarla .
    yani az kilo ve fazla tekrar .

şimdi size sormak istediğim yağ yakımı için yaptığım bu kardiyo çok fazlamı gelmeye başladı artık? sonuçta bayan göğüsününde yapı olarak bir yağ kütlesi olduğunu düşünürsek , bu kadar kardiyo yapmasammı ?
    birde göğüs hareketlerinde ağırlık arttırmalımıyım ve tekrarıda dahamı az tutmalıyım , daha fazla küçülmesini istemiyorum artık hiç değilde şu anki durumunu koruyamazmıyım ??

çok uzun bir yazı olduğunun farkındayım , gerçekten kusura bakmayın ama bu durum son zamanlarda beni psikolojik açıdan etkilemeye başladı .
    değerli yorumlarınıza ihtiyacım var , çok çok tşkler ..

Lavinya10 bunu beğendi.
  2. efe kurtyılmaz

efe kurtyılmaz Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    antrenör
    Yer:
    izmir
    yaş.boy kg nedir bu bilgiler mühim net bi analiz yapmak için

3. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    biliyorsunuz ki erkeklerde göğüs şişer..bayanlarda dağılır...ağırlık çalışanlar için geçerli...göğüs hareketlerinde biraz daha plates hareketlerine kayabilirsiniz...bar la işiniz olmamalı bu şikayetten sonra....

4. ebruka2005

ebruka2005 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul

yaşım 30 , boy 159cm kilom ise şuan 54-55 civarı .
    pardon yazmayı unutmuşum bu bilgileri , tşkler ..

5. ebruka2005

ebruka2005 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul

gittiğim salonda platesle ilgili herhangi birşey yok ne yazıkki , ve plates konusundada hiç bir bilgim yok , ne tür hareketler bunlar , yardımcı olabilirmisiniz ?

6. efe kurtyılmaz

efe kurtyılmaz Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    antrenör
    Yer:
    izmir
    bayanlar neden göğüs egzersizi yapar onu açıklayalım ilk önce.göğüsü dik tutan kas gurubu ne kadar gevşerse göğüs sarkar o sebepten bayanın göğüs çalışması önemlidir çünkü çalışan kas sıkılaşır bu sorun ortadan kalkar. şimdi probleminize gelelim siyah kuşak nicli arkadaşın anlatmak istediği streching tarzı egzesiler sanırım.madem salonunuzda olanak yok.barla,dambılla yada makinede göğüs pres egzersizlerinden kaçının 4x8-10 tekrar gibi hissedilebilir bir kg ile butter fly(kelebek.polaris)egzersizi yeterli dir.

Pinky bunu beğendi.
  7. efe kurtyılmaz

efe kurtyılmaz Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    antrenör
    Yer:
    izmir
    anlattığınız antrenman tarzına bakılacak olursa yanlış bişey yok.1.gün cardio ve altbeden,2.gün cardiove üst beden 3.gün dinlenme4.gün yine başa döner.göğüs idmanınıda bahsettiğim gibi yaparsanız problem olmaz.

8. ebruka2005

ebruka2005 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul

tşkler , o zaman 45 dk kardiyo fazla değil demek istiyorsunuz herhalde , devam edebilirim değilmi ?

9. ebruka2005

ebruka2005 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul

bu hareketi 5 kg ile 2*20 yapıyordum , o zaman ağırlığı biraz daha arttırmam gerekecek demekki , ve setleride dediğiniz gibi değiştirmeliyim ,
    göğüs egzersizi olarak tek bu hareket öylemi ?

ayrıca yardımlarınız için tekrar tşkler..

10. efe kurtyılmaz

efe kurtyılmaz Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    antrenör
    Yer:
    izmir
    değildir zaten haftada 3 yada 4 gün gidebiliyormuşsunuz salona.ideal kg ve forma ulaştıkca kardio düşülebilir.30dk ant öncesi 15 dk ant bitim.yada 15 dk ant.öncesi,15 dk ant bitimi gibi.

göğüs egzersiziniz tek bu hareket yeterlidir az tekrar ve bu tekrarda hissedilebilir kg doğrudur.rica ederim yardımcı olbildim umarım

Son düzenleyen: Moderatör: 17 Temmuz 2009
  11. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    çok sık benzer sorular geliyor ancak probleminizin efe kurtyılmaz ın dediği gibi yaptığınız göğüs hareketleriyle bir alakası yok. yağ oranınız düşüyor. düştükçe göğüslerinizdeki yağlar sindiriliyor ve göğüsleriniz küçülüyor. kimisi de göğüslerini küçültmek ister daha önce burada tartışıldığı gibi. sporla onu yapmak da mümkün değil. efe nin dediği gibi olsaydı verdiğim linkteki arkadaşa da bol bol göğüs pres yap denirdi. linkte özellikle bonatschi nin mesajı kafanızdaki pek çok soru işaretini giderecektir. mesajı okumak için buraya tıklayın.

egzersizinizi değiştirerek vücudunuzun nereden ne kadar yağ yakacağını planlayamazsınız, kısmi yağ yakımı diye bir şey de yoktur. kardiyonuzu azaltabilir ya da kardiyonuzu azaltmadan aldığınız kaloriyi (yediğiniz yemeği) arttırabilirsiniz. ancak bu durumda da kilo vermeniz durur. yani göğüsleriniz küçülmez ancak kilonuz da azalmaz. oysa sağlıklı kilonuzun üzerindesiniz. sizin genetiğiniz böyle...

aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık... karar sizin.

Son düzenleme: 7 Ağustos 2009
  12. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    aslında sorduğunuz bu soruya bakınca kendi kendinize doğru cevabı bulduğunuz anlaşılıyor. ileride bu konuya tıklayacak olanları da düşünürek bonatschi nin mesajını buraya kopyalıyorum.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yar-m-edin-bayanlar-g-t17420.html adresindeki yarım edin bayanlar:(göğüs sorunu konusuna bonatschi nin attığı mesajdır.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showpost.php?p=174178&postcount=25

Lavinya10 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş