İstediğim vücudu yaptırabilcek hoca yok !

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ekostros tarafından 11 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ekostros

ekostros Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meraba arkadaşlar.

3-4 farklı body salonuna yazıldım hepsindende ilk ay geri çıktım. Sebebine gelince. Şimdi benim yapmak istediğim profosyenel bir vücut var fakat çok farklı vücut tipleri var farklı şekil karın kasları çıkık veya geniş göğüsler belirgin kaslar vs... benden daha iyi bilirsiniz. İstediğin şekil vücudu yapmak için de farklı hareketler , çalışma teknikleri var. Gittiğim yerlerde ne yazikki her erkeğin programları aynı idi sadece set sayıları farkediyodu ve 1 senedir gelen kişilerin vücutları çok yetersizdi. Bir kere kafadan yazıldığım yerlerdeki hocaların bile vücutları çok kötü durumdaydı kendi yapamamış bana nasıl yaptırtıcak diyede düşünüyo insan. Yabancı body forumlarınıda bir ara araştırdım video lar programlar indirip izledim hiç görmediğim bambaşka hareketlerle çalışıyolar ve 6 ayda mükemmel vücut yapıyolar bunun yanında tabi tozlar, kas belirginleştirici haplar ve yağ yakıcılar da kullanılıyor

Şimdi yeni bir yere daha yazılmaya gidiyorum bakalım hoca ile konuşucam ona göre yazılcam. Kayıt olursamda her ay fotolarımı güncellicem

İstedeğim vücut ise resimdeki vücut. Özellikle kollar resmen montelenmiş gibi 3 parça .
    http://picturepush.com/public/2622063

Buda istediğim vücudun bir benzeri video
    [YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=hiyrwQEPRIo[/YOUTUBE]

Ekli Dosyalar:

• kol.JPG
      kol.JPG
      Dosya Boyutu:
      10,7 KB
      Görüntüleme:
      333
    Son düzenleme: 11 Aralık 2009
  2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    başlangıç seviyesinde herkese benzer programlar verilir. ve istediğin vücudu marketten sipariş eder gibi isteyemezsin. elde edeceğin sonucu büyük oranda genetiğin belirler. nüansları ise belli bir kas kütlesine ulaştıktan sonra yapacağın detay çalışmalarıyla ortaya koyarsın. salon salon gezmek yerine bir yerde düzenli antreman yapmaya başlamalısın.

zigbog bunu beğendi.
  3. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    sen once alabildiğine hacim kazan daha sonra schwarzxxl hocamın dediği gibi genetiğinin elverdiği ölçüde yağsız define bir vucudun olur zaten yeni başlayanlar programı kafasına pek takmamalı

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/body-buildinge-yeni-ba-layanlar-t4738.html

bu programı ama tavsıye ederim ben çok güzel gelişim göstermiştim. önemli olan bırakmadan devam edebilmek

4. ekostros

ekostros Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evet haklısınız vücut genetiğine göre aşağı yukarı değişiklikler gösterebilir ama ne bilim gittiğim yerlerde 1 senedir gelenlerin vücutları vasat durumdaydı ve hocaların kasları belirginleştirici özel programlar ve farklı vücut şekilleri için farklı çalışma programları hakkında pek bilgileri yoktu bana güven vermedi bende boşu boşuna 6-7 ay 1 senemi boşa harcamak istemedim. Bi süredir çok ünlü olan P90 programını uyguluyodum evde şimdi yeni bir yere yazıldım vücudumdaki yağ-kas oranları bir sürü birşeyler ölçüldü istediğim vücut şekli doğrultusunda bana özel çalışma ve beslenme programı hazırlıyolar bu sefer yaza kadar devam edicem ve her ay güncel vücut durumumu paylaşıcam. Şu anki durumumu ise bir ara fotoraflayıp gösteririm

5. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    zor degil gittigim salonda 1.5 yılda parçali kollar 6 pack ortada cok arkadaşım var

ama azimli çalışmak tek çözüm..herkesde kas bulunur yada 1.5 yılda sen düzenli çalışırsan gelişmemesi gibi bi durum imkansiz
    .kasları gösterebilmek önemli o yağlar erimedikce estetik durmaz vucut :)
    başarılar dilerim.

6. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Kasların şekillenmesini biraz yanlış anlamışsınız sanırım. Kaslar oyun hamuru değildir. Genetiğinde kalın belli olmak varsa bunu inceltemezsin sadece biraz kanatları geneişleterek falan rotüşlersin veya alt göğüsün U şeklinde ise bunu da değiştiremezsin. Ayrıca istediğin öyle 1 yılda falan yapılabilecek bir vücut değil. Uzun bir zamanda yapılabilecek bir vücuttur bu. Ve bunun yanında çok büyük azim ve disiplin ister. Ayrıca forumu baştan sona oku derim. Çok büyük bilgi eksikliğin var.

7. MURO

MURO Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    İstediğin vücudu başkasına yaptıramazssın kendin yapacaksın Hoca sadece bir yere kadar yardımcı olur.

Bu forumda antenman ve beslenme üzerine 100 lerce başlık ve 100 lerce tecrübeli üyeler var burada bulunan bilgiler kalıcıdır tekrar tekrar okuyabilirsin bir Hoca 1 defa söyler 2 defa söyler oda ne kadar aklında kalır bilemezsin bizim zamanımızda internet bile yoktu birçok yanlışlar yaptık böyle Forumların değerini bil Oku Oku Oku anlamadığın yerleri sor

Pes etmezsen disiplinli şekilde sporuna devam edersen Fotoğraf ve Videodaki vücutları 2.5 - 3 senede yaparsın

kolaygelsin

Son düzenleme: 12 Aralık 2009
  8. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    doğru adımlar atarak(antrenman,beslenme,yemek düzeni,uyku) genetik yapın bu spora elverişli ise resimdeki yapıya 1.5 yılda sahip olabilirsin.

9. ekostros

ekostros Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kardiyo çalışmaları bitip program hazırlandığında sizlerden güncel olarak yardım alıcam. thums:

10. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    herhalde örnek gösterdiğin vücut şeklini, hakkını vererek beslenen,çalışan ve dinlenen bir kişi anca 4-5 senede çıkarır...ayrıca hepimizin gelmek istediği nokta olarak görüyorum video daki arkadaşları...bu sporu bu kadar indirgemeniz zaten en büyük yanlışınız...

11. ekostros

ekostros Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Aşağı yukarı aynı vücuda sahip bir kişi ile net üzerinden diyaloğumuz olmuştu yaklaşık 1 sene önce amerikan vatandaşı bir eleman bana böyle bir vücuda sahip olmanın başlıca temelinin beslenme olduğundan bahsetti. Herşeyin beslenmede bittiğini anlattı ve disiplinden hiç kopmadan yaklaşık 1 ila 1,5 sene arasında yapıldığını söyledi. Tabi yağ yakıcı-kas belirginleştirici haplar ve tozlar kullanılmadan olmuyormuş.

Burdaki bilgili arkadaşlarla zaten uzun uzun konuşucam bu tozlar ve haplar hakkında. Beslenme konusunda fazla zorlanıcağımı zannetmiyorum zaten uzun yıllardır düzenli beslenen biriyim o yüzden disiplinden kopmam boyum 1.85 kilom şu an 78 vücudumdaki yağ oranı %14 yağ toplam yağ ağırlığım 11 kilo

12. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    üye fotoğrafları bölümünde pump_forever'ın başlığı var. onu baştan sona oku.

13. ekostros

ekostros Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Pump forever ın 18. aydaki son hali benim hedeflediğim vücut. Birazdan tüm yazdıklarını okuyup not alacağım.thums:

Sayfayı Paylaş