İstediğim vücuda ulaşmak için yardımlarınıza ihtiyacım var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mxcmx tarafından 10 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mxcmx

mxcmx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhabalar
    Ben 27 yaşında 180 + civarı bir boya 84 kiloya sahip özel bir firmada masa başı çalışan acemi bir sporcuyum.

Gün içinde pek hareketli değilim
    devamlı oturduğum yerden kalkmıyorum ve artık göbeğim çıkmaya popom büyümeye başladı
    Ben böyle bir vücuda sahip olmak istemediğimden geçen ay spora başladım

İstediğim vücut türü öyle şişip irileşmekten ziyade zayıf kaslı bir yapıya sahip olmak bununn için sabretmek efor sabretmek acı çekmek gerekiyorsa hazırım

Sitenizi ve diğer bu işle ilgili sitelerde makaleleri okudum lakin yinede sizden bana en uygun ne olabilir diye fikir almak istedim

Son zamanlarda yediklerime dikkat etmeye başladım eskisi gibi kola kebap tatlı türlerinden uzak duruyorum.

Son 2 haftadır kendime bir yemek programı yaptım
    Sabahları yarım beyaz ekmek içine kahvaltılık yapıp yiyorum
    Öğlenleri 2 sandviç kepek ekmeğinin içine konserve ton balığı koyup yiyorum
    akşamları ise pilav yada tavuk göğsü kurufasulye gibi protein bakımından zengin olan bu tarz yemekleri ekmeksiz yada 1-2 dilim kepek ekmeği eşliğinde yiyorum

salonda akşamları 25 - 30 dakika arası koşu ve yürüyüş yapıyorum (karışık)
    daha sonra bel inceltmek için bir yuvarlak levha üzerine çıkıp sağa sola dönüyorum :) bu işlemide asgari 10 dakika yapıyorum
    daha sonra ters-düz mekik hareketlerini yapıyor ve hocanın söylediği ağırlık hareketlerini yapıyorum

okuduğum anladığım kadarıyla suplamentler için asgari 3 ay spor yapıp daha sonra başlama konusunda çoğu yazar hem fikir, bende o yüzden kendimce belirlediğim tarihi mart ayını düşünüyorum
    Mart ayı ortalarında tavsiye edeceğiniz suplamentlerden kullanmak istiyorum

Yaza kadarda en azından bakıldığında düzgün bir fiziğe sahip olmak ve özelllikle arka kol bölgemi geliştirmek istiyorum.

Size kendimi dilim döndüğünce anlattım, eksik görüp sormak istediklerinizi sorabilirsniz :)

Siz bana ne önerirsiniz yardımlarınızı bekliyorum

teşekkür ederim.
    weightlifter

2. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Resimlerinizi paylaşabilirseniz öneri hususunda yardımcı olabilmemiz kolaylaşacaktır.
    Onun haricinde kahvaltı günün en önemli öğünüdür.
    Ekmek arası kahvaltılık tabirinin peynir domates salatalık vb. besinlerden oluştuğunu tahmin ederek protein açısından eksik olduğunu belirtmek istiyorum.(Yanılıyorsam kusura bakmayın.)
    Beslenmenize ara öğün kavramını da sokup şu ekmeği işin içinden çıkartabilirseniz ve akşam öğününüzde mutlaka hayvansal bir protein kaynağı bulundurursanız daha iyi olacağı kanaatindeyim.
    Saygılarımla.

mxcmx, onurr_535 ve demircan256 bunu beğendi.
  3. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    oncelıkle beslenme bana yetersız geldı karbonhıdrat dusuk ama proteyn bakımından daha zengın bı beslenme sabahları kesınlıkle ymurta tuketmenı tavsıye ederım bu sayade daha gec acıkırsn.ogle saatlerınde ızgara cesıt ozellkle tavu vs vs.suplement konusuna gelnce bence beslenmen yetersızse ufaktan kullan derım proteyın..l.carnıtın..olabılır ıyı calısmalar...

mxcmx bunu beğendi.
  4. mxcmx

mxcmx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlarınız için teşekkür ederim
    Sabah kahvaltısında beyaz sandviç ekmeği arasına salam, beyaz peynir, kaşar peyniri, yumurtanın beyazı, salatalık, janbon koyarak yiyorum genelde
    Diğer öğünle ilgili söylediklerinizide dikkate alıcam ve uygulayacağım
    Foto istediğinizi görünce spordan eve geldiğimde birkaç foto çektim umarım istediğiniz şekilde olmuştur :)

Konuya yazmayan arkadaşlar için güncel olsun buda :)

weightlifter

5. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    boyun musayıt oyle cok yagl bı vucudunda yok benım tavsıyem calıs.beslen.diyet.dınlenme.sabır+bıde bu forumu dıdık dıdık arastır.ıyı calısmalar

mxcmx bunu beğendi.
  6. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Resimlerinizden gördüğüm kadarıyla çok aşırı kardiyoluk bir durumunuz yok.
    Ancak anladığım kadarıyla definasyonlu bir vücut peşindesiniz.
    Bunun için düşük karbonhidrat bol protein ve doğru çalışma programı sizi amacınıza ulaştırmak için en temel şeyler.
    onurr 535'in de söylediklerine tamamen katılmakla beraber kardiyo ile ağırlık antremanının aynı gün yapılmamasını savunanlardanım.
    İlla aynı gün yapacaksanız bile arasında en az 6 saat olmalı diye düşünüyorum.
    Bir gün kardiyo bir gün ağırlık programı ile amacınıza daha sağlıklı bir yoldan ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum.
    Diğer türlü spor salonunda geçirceğiniz zamanlar sizi hayalinizdeki vücuda ulaştırmak yerine kabusunuz olabilir.
    Saygılarımla. ;)

Bu arada kahvaltıda da beyaz ekmek yerine kepekli ekmeği tercih etmeniz sağlığınız açısından daha olumlu olacaktır. ( İlla yiyecekseniz. :) )

mxcmx ve onurr_535 bunu beğendi.
  7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bana göre kardio gerekiyor o yağları verip öyle kas inşa ederse daha iyi olur. Bence karioya ağırlık verın kardıo ıle bırlıkte agırlıkta çalışırsanız daha hızlı etki eder

mxcmx bunu beğendi.
  8. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle selamlar;
    Bundan yaklaşık bir ay öncesine kadar bulk dönemine bir müddet ara verip bir aydır yağ yakımı için uğraşıyorum. Boyumuz ve yaşımız aynı, bende bulkun son günlerine doğru 85+'yı görmüştüm, ancak bukadar yağım yoktu. Şuanda da 78 kg civarı geliyorum ve çok az miktarda ölçü kaybettim.
    Size kendi beslenmemle ilgili bir kaç öneri verecek olursam;
    *Bu süreçte protein alımını arttırdım, protein tozuda kullanmaktayım ve bulk döneminde 2 kaşık kullanırken 3 kaşığa çıkardım.
    *Karbonhidratı azaltmadım, ancak lifli ve glisemik indeksi düşük karbonhidratlar tüketmeye çalıştım. (Diet makarna, bulgur vs...) Ve günlük karbonhidratı alımını 4-5 öğüne böldüm. (Proteinde aynı şekilde)
    *Sağlık için gerekli yağları (çok aşırıya kaçmamak suretiyle) tükettim. (Zeytinyağ gibi)
    *Meyve miktarını azalttım.
    *Kan grubum 0 olduğu için süt ve süt ürünlerinden uzak durdum.
    *Antrenman günlerime yarım saatlik HIIT ekledim. (Kardioya başlamadan 15 dk önce 1500 mg l-carnitin kullandım)
    *Bol bol yeşil çay ve kafein tükettim.

mxcmx bunu beğendi.
  9. mxcmx

mxcmx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevaplarınız için teşekkür ederim hepinize.

10. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Kardio çalış ve beslenmene dikkat et kurtulursun yağalrından ağırlıkla beraberde kas kütlen artar daha iyi olur.

Sayfayı Paylaş