İsteğim ve protein alımı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve dw0rdx tarafından 9 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. dw0rdx

dw0rdx Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar..
    Yaş 17.
    Boyum 1.80 kilom 65. ( ilk geldiğimde 61-62 kiloydum. ) düzenli beslenmiyorum :D
    Body'de 4.ayımdayım.

Benim istediğim vucut şöyle.

-Geniş omuzlar.
    -Hafif hacimli göğüs
    -Orta hacimli kollar ( yani body yaptıgım belli olsun ama fit bir kol gibi anlatabilmişimdir umarım :D )

Şimdi arkadaşlar ben öyle çok plan programa uyan birisi olmadıgımdan günde kilo başına 2 gram protein alımı beni çok kasıyor :)
    Yani öyle 40 cm kol falan da istemediğim için sizlere konu açtım.

Sorum ise şu.

Ben bu istediğim vucudu nasıl elde edebilirim ?

Yani barfiks ve omuz programlarını iyi uygulayarak mı ?
    Aslında asıl sorum istediğim bu vucut için kilogram başına 2 gram protein almam gerekiyor mu ?

// Ölçülerim ;

Kol 32 cm
    Gögüs 89 cm
    Bacak 50 cm
    Bel 71 cm.
    Omuzum ise zaten belim ince olduğundan ve omuzlarımın genetik biraz geniş olmasından dolayı tam ücgen bir vucudum var. Yani kendimi kasınca(şişirince) öyle oluyor..

Dumbell fly 12.5 kilo
    Dumbell curl de 10 kilo
    Barbell curl de 25 kilo
    Bench te 70 kilo bastım ama 55-57 kiloluklarla çalışıyoruz.

Ve bodye başladıgımda çok sevinçliydim ve dumbell rowda 15 kilo falan kaldırıyordum shoulder presste makinenin sonuna taktım ağırlıgı ve 4 set bitirdim hayret ettim aslında kendime ama sonra ne olduysa psikolojik bir çöküntü yaşadım overtraining oldum galiba. gece yatmadan falan nefes darlıgı çekiyordum ağırlıkları kaldırınca hemen yoruluyordum yavaş yavaş atlatıyorum :(

Son düzenleme: 9 Mayıs 2011
  2. dw0rdx

dw0rdx Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yardım edebilecek yok mu?

3. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    her gün mü çalıştın?

4. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    anladığım kadarıyla omuzların dışında cokta hacimlenme peşinde deilsin. zaten hacim almakta oyle cok kolay bir iş değil. gelelim sorunun asıl cevabına. sana tavsiyem p90x denen programı uygulaman. istediğin tarzda bir gorruntu elde etmene yardımncı olur. tek değişikliği omuz olarak yap. yani opmuz bolgesi için agır ve detaylı bir çalışma yap. kalan bolgelerde ise p90x rutinine uymaya bak. beslenmenede gerekli onemi verirsen net sonuclar alacaksın eminim.

Sayfayı Paylaş