1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

İstanbul'dan 38 Yaşında Bayan Kuaförü Gym Hastası Barbar

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve The Barabarian CoNaN tarafından 3 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. The Barabarian CoNaN

The Barabarian CoNaN Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kuaför
    Yer:
    istanbul
    Ben 12 yıldır Body çalışıyorum . 1968 doğumluyum yani 38 yaşında boyum 1,76 kilom 81,5 burada şu an ki son halim ve bir ara Sıfır diyet yaptığımdaki resimlerimi koydum . Herhangi bir iddiam yok sadece dostluk ve sevgi adına paylaşıyorum resimlerimi. Hafatada 5 gün anrenman yapıyorum. istanbul bakırköyde Bayan kuaför solonunda çalışıyorum . ilk body e başladığım resimlerimden 1kaç tane koyuyorum SPORUM İnsanı nasıl değiştirdiğini görmeniz amacı ile.. İSTANBULDAN 38 YAŞINDA BAYAN KUAFÖRÜ GYM HASTASI BARBAR PARDON BERBER :) :d :D

2. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    karın kaslarının simetrisi güzel gözüküyor.Tricepslerde çok hoş duruyor.Bulk halinde yağlı gözükmüyosun bu çok ii bişey..Görüntü açısından.Her zaman daha ii görüntüye sahip olabilmek ii bişey.Gayet ii bir fizyolojiye sahipsin.Çok iri deil ama atletik duruyor.Hanımefendilerin sevdikleri cinsten. :lol: :lol:

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Sporla birlikte genclesmek diye buna derim, spordan onceki haliniz 33-34 yasinda gibi gozukuyor, aradan 12 sene gecmis ve sanki 31-32 yasinda gibisiniz.
    Zamani geriye almak diye buna denir.
    Gercekten harika, darisi bizim basimiza.
    Masallah, masallah!!!

4. The Barabarian CoNaN

The Barabarian CoNaN Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kuaför
    Yer:
    istanbul
    Allah razı olsun dostlarım ..

sağolasın kardeşim karınca kararınca yapmaya çalışıyoruz...

evet beni çok eskidende tanıyanlar aynı şeyi söylüyor..

Sağolun arkadaşlarım bu spora gönül veren bütün herkese selamlar saygılar. Bazı arkadaşlar benim yakın çevremde bana neden iri olmuyorsun 12 senedir çalışıyorsun antrenman yapıyorsun diye soruyorlar benim dizlerimde sakatlık var ilk anrenmana başladığım sene kimse birşey söylemedi bu yüzden o dönemlerde dizimde sakatlık oldu ağırlığı bırakın ağırlıksız bile squat yapamıyordu son 1 aydır ufak ufak başladım aynı problem dirseklerimdede vardı alına triseps çalışamıyordum 1 aydır ufak ufak onada başladım Aslında bende çok daha iri olmak istiyorum ama maleysef ilaçsız bu kadar oluyor..
    kendimi şu an anrenman ve sosyal hayatta 22 yaşında hissetiyorum Bunuda spora borçluyum o en aşşğıda görüdüğünüz spora başlmadan önceki halim 26 yaşımda idi :) :lol: şu anki halimden memnunum.

Sıkılmazssanız size spora nasıl başladığımı anlatayım :roll: sene 1994 yeni evlenmeişti 2 sene falan olmuştu bir akşam evde televizyon seyrediyorduk jean cloud van dame ın bir filmini izliyorduk kucağımda cips ve kola :D eşime Jean Claud Van dame mın fiziğini nasıl bulduğunu sordum bana '' işte olması gereken bir erkek Vucudu'' diye cevap verdi bende ona yarın bende gidip body başlıyayım dedim bana :D :roll: :) güldü sen bu yaşta yapamazssın bir yerini sakatlarsın falan dedi ertesi günü dükkana gittim ben bayan kuaförüyüm ama içeriye bir adam girdi Adı Taner almanyadan ülkesini ziyare gelen bir gurbetçi kardeşimiz saçlarını kestirmek istediğini söyledi bende onu görür görmez konuşmak istediğim için geri çevirmedim ve oturttturdum saçlarını kesmeye başladım benim 2 mislimdi imrenmiştim :D ona body mi çalışıyorsun deme gafleti,nde bulundum bana yok pinpon oynuyorum diye cevap verdi güldü :D bende ona spora başlasam onun gibi olup olmayacağımı sordum bana tabiii ki neden olmasın dedi oturduk ve spor hakkında Geç saatlere kadar konuştuk o dönemler restoran işi yapıyordu son 7 8 sendir almanyada Gym salonu var. bayağı karekteri ve vucudu düzgün bir dost. Bana yarın geleyim seni götürüp burada bir spor salonuna yazdırayım dedi . Ben akşam eve gidip eşime yarın spora başlayacağım dedim oda iyi git zaten 1 ay yapar bırakırsın dedi :D :D :D ertesi günü Taner gelkdi ve beraber spor salonuna gittik orada hoca beni gördüğünde ne istiyorsun dediğinde Jean Claud Van Dame gibi olmak istiyorum dedim :) :D sadece güldü senden hiç bir şey olmaz gelir gider spor yaparsın sadece dedi Neden ? diye sorduğumda '' çünkü senin anotomin bozuk yamuk yumuk bir adamsın çok ümitlenme dedi '' ben olsun dedim başladım o definisyonlu resimlerdeki halim sporun 5. yılı idi
    O resimlerin çekildiği güne Kadar beni spora teşvik eden tek Kişi Taner beni o günden beri hiç görmemişti ona mail ile resimlerimi yolladığımda gözlerine inanamamıştı bendeki değişime bana işin gerçeğini söyleyeyim 1 2 ay sonra bırakırsın diye düşünmüştüm dedi işte böyle .. Şu ana kadar sporu sadece 1 ay bıraktım Oda geçen sene kasık fıtığı oldum ağır kaldırmaktan dolayı ameliyat olduğıumun ertesi günü 14 kilometre yol yürüdüm 4, günü ise erkeklik vazifemi yerine getiriyordum :D diğer hastalar yatıyordu :idea: ameliyatı yapan doktor vucudun yağsız ve kaslı olduğu için dikişleri çok temiz oldu dedi ve bana 6 ay hiç ağırlık kaldırma dedi ama ben dayanmadım ''çünkü rüyamda bile body çalışıyordum'' ve ben 1 ay sonra tekrar body başladım ... Şunu öğrendim spor benim herşeyim o yüzden sağlığımı bozmadan bu işi ömür boyu yapabilecek şekilde gitmeliydim ve öylecede gidiyorum zorlanmadan ve zararlı herşeyden uzak durarak.. Sağlık ve bol sporlu Mutlu kalın !!

Bozo-Baku bunu beğendi.
  5. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    hocam vücut estetiği güzel yapmanız gereken sadece fotograf stütyosunu değiştirmek fotocu sadece gördüğünü çekmiş poz grafiği sıradan hatıra fotografı modunda (bende fotografcılık yaptım sayılır buna istinaden konusuyorum)yada poz stili sizden olacak fotografcıya gerekli çekim açıları konusunda yardımcı olunuz hangi bölgenın ön planda olması gibi

6. The Barabarian CoNaN

The Barabarian CoNaN Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kuaför
    Yer:
    istanbul
    Evet dostum haklısın bende aynı düşünüyorum ama Ben zaten profesyonel olmadığım için poz vermesinide bilmiyorum :D adam ne yapsın :) ama inşallah tekrar bir sıfır diyete gireceğim 2 ay sonra 3 aylık bir diyet olucak o zaman iyi bir fotoğrafcıya çektireceğim. :D

7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Re: Allah razı olsun dostlarım ..

Hikayenizi okuduktan sonra azminize hayran kalmamak elde degil.
    Kimse basaracaginiza ihtimal vermemis ama ulastiginiz nokta gercekten cok iyi.

Edobey, fotograf falan diyorsun, tamam haklisin ama ben bu basari hikayesini ayakta alkislarim, baska bir sey demem.
    Dilerim spor dolu saglikli ve keyifli bir hayatimiz olur hepimizin...

8. The Barabarian CoNaN

The Barabarian CoNaN Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kuaför
    Yer:
    istanbul
    Sağolun arkadaşlar .. Burada bu kadar kaliteli ve seviyeli kişiliklerle tanışmak beni mutlu etti.

9. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    aramiza hosgeldin conan :) spora baslaman ve bu hale gelis hikayen cok etkileyici tebrikler ;)

10. The Barabarian CoNaN

The Barabarian CoNaN Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kuaför
    Yer:
    istanbul
    Hoş bulduk ... sağol teşekkür ederim dostum.
    aslında bu siteye geliş amacım değişik bilmed,iğim şeyler varmı onları araştırmaya geldim.

Omuzlarımı sırtımı kollarımı bacaklarımı YANİİİ Her tarafımı daha iri yapmak istiyorum

11. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    forumumuzun sana faydali olacagina inaniyorum...

12. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    abi azmin için seni gerçekten kutluyorum.Ne demek o öle ya genetiğin bozuk falan dicek hoca.En yakın olduğunuz kişi karınız size sen 1ay yapıp bırakırsın diyecek ve büyük bir azimle devam ediceksiniz.Gerçekten yapılması gerekeni yapmışsınız.gerçek azim budur işte diyorum.Bide umarım ilk başladığınız salonda çalışmaya devam etmiyorsunuzdur.Hiç hazetmedim o adamın dediklerini.Bu arada iri olmak istiyorsun da sanırım iri olmanın büyük bir kısmı da genetik.ama iri olmıyacaksın anlamına gelmez bu.Vücut yılda sanırım max 5kilo kas kütlesi alıyormuş ben bunu Serkan Aktaştan duydum..Bu kasıda prolar alabilir dedi zaten.Cutler'ın coleman'ı geçip geçemeyeceği üzerine konuşuyorduk.İri olmak zor bişey ama kesinlikle.ilk olarak ülkemizde bu sporu yapmak zaten yeterince masraflı bi iş.Protein almak için yüksek bedeller ödemek zorunda kalıyoruz.Supplemenlerde yeterince pahalı zaten.Yurt dışında ki 45-50$ lık ürünler ülkemizde 300ytlnin üzerinde.Şu şekilde bişey söleyebilirim irilik üzerine nasıl elde edeceğimiz ile ilgili.Şu an 17 yaşındayım.Şu anda yağsız bi vücudum var.67kiloyum.senede 3kilo kas olarak kütle yapsam bunun yanında 1kilo yağ ile su.Senede 4kilo yapar.Yağ almayan hızlı bir metobolizmam var.10sene sonra 105kilo define halimde 100kilo civarında olurum heralde.Bu şekilde düşünmek umarım yanlış deildir.1sene oldu başlayalı 7kilo almışım.bunun yaklaşık bi 4kilosu kas sanırım.Yağ çok az..

13. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Senede 4 kilo kas olayi belli bir calisma surecinden sonra dogru olabilir, ancak ilk bir kac sene cok daha fazlasini kazanabilirsin.
    Zaten herkes icin 4 kilo kurali olsa, genetik olarak yetenekliler nasil ayrilip one cikarlar, soylermisin bana?
    Surasi dogrudur, cok yetenekli bir adam bile, ilk bir kac sene belki 15-20 kilo kas yapar, sonra hizi azalir ama duzenli olarak kutle almaya devam eder.
    ama asla diyemezsin, bir insan senede 5 kilodan fazla kas yapamaz diye.
    Colorado deneyleri adi verilen ozel bir deneyde, bir denek, cok kisa bir surede, tamamen ilacsiz olarak 11 kilo kas yapiyor, bu kaydedilen en hizli kas kazanimi.
    Tam rakamlardan emin degilim, ama Colarado Experiment diye arama yaparsaniz eminim tabak gibi cikar ortaya.
    Kendini asla senede 4 kilodan fazla kas yapamam diye sinirlama.
    Ne adamlar var, sadece squat sehbasina bakarak bacaklarini 2 santim büyütebilen.
    Zihnin vücut üzerindeki etkisi inanilmazdir, asla kendine limitler cizme...

14. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    conan bravo arkadaşımında dediği gibi ayakta alkışlarım çünkü her insan dile kolay 13
    sene yapmaz bu sporu gerçekten hakkını vererek çalışmışsın biraz bacak idmanlarında kaytarmışsım ama olur o kadar bende sevemedim bir türlü tahminim steroid hiç kullanmadın veya 1 kere yaptın umarım yapmamışsındır gerçekten estetik bir vücur yapmışsın tebrik ederim aramıza hoş geldin

bu ararda biz modlardan bazılarının kıl problemi var bioder hikaye ne dersin tavsiyelerini yazarmısın kişisel bakım köşemiz var yazılarını zevkle okuyacağız yeterki yaz sen :)

15. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Hehe hsd bizim epilasyon işi ne oldu ya grup indirimi falan :lol: Konuyla ilgili değil kusura bakmasın başlığın sahibi. Resimlerle ilgili olarakta hsd'ye katılıyorum, bu yaşta çok iyi ;)

16. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    karasan sanırım dediğimi yanlış anladın.Ben Serkan Aktaş'ın dediğini söledim. Yani çok net olarak bildiğimden deil. Bu arada vücut ilk başladığındaki artış çok çabuk oluyor. Burası doğru kesinlikle. Hacim ve kütle olarak çok daha fazla gelişiyorsun 10senelik vücutçulardan. Ama aradan birkaç sene geçtikten sonra vücut gelişmesi yavaşlıyor. Bu hızlı artışı ben yaşıyorum. Vücudumun 1ayda deiştiğini görebiliyorum. Ama abimiz için bu gelişme bukadarda hızlı olmıyacaktır. 13sene çok uzun bir dönem.Gelişme yavaşlıyor. Bide vücudun günlük karbonhidrat alımı kilo başına 2,5gr protein kilo başına 1.5grdı okuduğum sağlık ile ilgili kaynaklarda.Bide vücudun kiloya bağlı olarak birkerede sindirebileceği protein miktarı 35-45gr arası. Protein ve karbonhidrat takviyesini max. oranda yaptığımız zaman gelişmede max. olacaktır.Bunu gözardı edemeyiz.Bu deneylerde de sanırım bunu uygulamışlardır.Gelişmede bu kadar miktarda olmuştur.Bide ilk bikaç senedeki gelişim hızlı olduğundan bu noktaya ulaşmayı başarmışlardır.

17. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Barbarian azmiyle hepimize ornek nitelignde bi arkadas.. 13 senenin üzerine bir kür yapsa, nasıl bi etki gosterecegini tahmin bile edemiyorum.. ama bunu bilmesine ragmen hic niyeti yok.. iste esas örnek alınması gereken hareket... Ben dahil cogu kisi 1 sene bu sporu yaıp ( cogu okadar bile yapmamıstır) hemen steroidleri arastırmaya baslıyor.. Aslında wakit bol nereye yetisiyoruz ya.. Lütfen benim gibi dusunmeyenler Barbarian'in eski haline ve yeni haline bir bakip hayat hikayesini bi okusunlar

Saygılar

18. The Barabarian CoNaN

The Barabarian CoNaN Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kuaför
    Yer:
    istanbul
    Sağolasın Kardeşim çevremde çok arkadaşım ilaç konusunda fazlası ile iç içe ilaç önceki psikoloji sonrası ve ilaç alırkenki psikolojilerin hepsini biliyorum Fakat bu psikolojiler ve yaşımın ilerlediğinde bulunacağım durumları göz önüne alarak uzak uruyorum Ama inanın eğer müsabakacı olsam En kralını yapardım cnkü herşeyine kadar nasıl yapılır biliyorum. Fakat müsabakacı olmayanlara tavsiye etmiyorum sadece kişisel tatmin için çok pahalı bir yöntem.. bazı kişiler çok ağır yapmıyorum sadece ufaktan çıtır dokunduruyorum diyor yani yaptığı hiç bir şeyede yaramıyor iki arada bir derede .. Bu yüzden bence ya hiç yapmayın ilaçl alma işini yada profesyonelce yapıp anrenman beslenme ve profesyonel birisinin gözetimi altında Layıkıyla yapın...

19. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Aramıza hoşgeldin keşke bacaklarda ust gibi parçalı olsaydı seni direk yarışa gonderiridik :D

20. The Barabarian CoNaN

The Barabarian CoNaN Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kuaför
    Yer:
    istanbul
    sağol kardeşim ama dizimde bir sakatlık vardı 6 senede yeni iyileşti bacağa yüklenmeye 1 ay oldu başlayalı allahın izni ile 2 e yada 3 seneye kadar oda olucak :)

Dikkat ederseniz arkadaşlar yaza kadar demiyorum çünkü işin gerçeklerini biliyorum o yüzden uzun vadeli konuşuyorum 2 3 sene uzun gelen arkadaşlara şunu söyleyeceğim O 2 3 SENEDE birgün alacak ve geçecek o yüzden hiç acelem yok sağlıklı ve akıllıca bu işi yapmak istiyorum..

Sayfayı Paylaş