İstanbul'da Afet Olabilir

Konusu '***Duyurular***' forumundadır ve saydam tarafından 23 Ocak 2006 başlatılmıştır.

 1. saydam
  Offline

  saydam Özel Üye

  Katılım:
  4 Eylül 2004
  Mesajlar:
  7.092
  Beğenileri:
  1.922
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  serbest
  Yer:
  Academic Sport Center
  İstanbul Valisi Muammer Güler, kar yağışının sabaha kadar yüksek seviyede devam edeceğini belirterek, "2004'te yaşanan afet ölçeğine yakın bir tablo oluşabilir" dedi.


  Yapılan çalışmaları Afet Koordinasyon Merkezi'nde (AKOM) yakından takip eden Vali Güler, yoğun kar yağışı ve fırtınanın, genel hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ettiğini söyledi. Güler, "Vatandaşlarımızdan mecbur kalmadıkça trafiğe çıkmamalarını istiyoruz. TEM Otoyolu'nda meydana gelen kazalar ve tipi ulaşımı büyük ölçüde aksattı. Kınalı'dan itibaren İstanbul istikametine, Hadımköy'den itibaren de Edirne istikametine gidiş E-5'e kaydırıldı. Mecbur kalmayanlar araçlarıyla trafiğe çıkmasın. Görüş mesafesinin zaman zaman 1 metreye kadar indiği kesimler var" dedi.


  İstanbul Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilçe belediyelerin de karla mücadele çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüğünü kaydeden Vali Güler, "Kar yağışı belli yerlerde yaklaşık 15 cm'ye kadar ulaştı. Rüzgarın hızının da sabaha kadar bu şekilde devam etmesi bekleniyor. Kar yağışı sabaha kadar yüksek seviyede devam edecek. Perşembe gününe kadar kesintisiz sürecek" diye konuştu.


  İstanbul Valisi Muammer Güler, yoğun kar yağışı ve yollarda meydana gelen buzlanmanın, çok sayıda kazayı da beraberinde getirdiğini söyledi. İstanbul'da 2'si ölümlü, 310 trafik kazası meydana geldiğine işaret eden Güler, "2004'te yaşanan afet ölçeğine yakın bir tablo oluşabilir. TEM Otoyolu'nda çok sayıda kaza meydana geldi. Kazaların yanı sıra yoğun tipi de trafiği olumsuz etkiliyor. Kınalı ve Hadımköy arası kapalı olduğu için, trafik E-5'e yönlendirilmiş durumda. Tipinin bir anda yolu kapatması nedeniyle sürücüler büyük sıkıntı yaşayabilir. Yoğunluğun E-5'e kayması orada da belli sıkıntılara yol açabilir. Çok ciddi bir uyarıda bulunuyorum: Vatandaşlarımız lütfen araçlarla TEM'e çıkmasın" açıklamasında bulundu.


  Bir soru üzerine, kamu personeline izin verilmesinin söz konusu olmadığını ifade eden Güler, elektrikle ilgili bir sıkıntı olmadığını da sözlerine ekledi.
   

Sayfayı Paylaş