İp Atlamak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BassHunter tarafından 14 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    İyi akşamlar hemen konuya giriyorum. Haftada 3 kez spor salonunda ağırlık çalışıyorum(1 ay oldu). Bunun yanında ip atlamak istiyorum amacım kilo vermek veya bacak kası yapmak değil, çevik olmak. Fakat ağırlık kaldırdığım günlerde onu yapacak gücüm kalacağını zannetmiyorum haftada 1 kere havuza gidiyorum(aynı yerde) havuza girmeden ip atlamam bana en uygun yol gibi geliyor sizin görüşlerinizi de almak istedim. Ayrıca hayatımda hiç ip atlamadım :D nasıl başlayabilirim.

2. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    5-6 sefer takılıp düşersin sonra kopar gidersin aynı bisiklet sürmek gibi ...

BassHunter bunu beğendi.
  3. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Güzel bir ip alman lazım öncelikle. Bende 1 yıl öncesine kadar doğru düzgün atlayamazdım. Daha sonra düzenli olarak denemeye başladım. Birde kesinlikle ritimli bir müzik eşliğinde ip atla, hem kalibre olabiliyorsun hemde müzik ile çok rahat konsantre olabiliyorsun ip atlamaya. İlk birkaç gün zorlu geçecektir. Daha sonra 50,100 ne kadar atlamak istiyorsan atlarsın :) Birde ip al demişken gerçekten iyi bir ip şart. Çünkü hafif veya naylon iplerde bir yerden sonra ağırlık olmuyor ve ip senin çekmene rağmen turunu tamamlayamadan sen havada oluyorsun. Sana illaki git deriden ip alda demiyorum. Bendeki deriden olan iple bende tam atlayamıyorum ama plastik olanla güzel gidiyor. Hatta bir ara çalıştığım salonlardan birinde çelik halatlı bir ip vardı. Ben onun kadar güzel ip atlanan bir daha görmedim :)

BassHunter bunu beğendi.
  4. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    İp bulmak zor olmaz. Bir tane alıreririz. Müziğe gelirsek o biraz zor :D

5. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Survivor-Eye of the tiger :D hoşuna gidicektir ki biliyosundur da bunu :)

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    ip uzun süre atlayınca başım dönüyor mesela başladığım gibi denedim 5 dk ip atladım heryerim ter oldu 10 dk yapamadım bi yaptımda başım döndü

Sayfayı Paylaş