İnterval cardio programıma yorum yapar mısınız?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve frhn__ tarafından 29 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. frhn__

frhn__ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba 19 yaşındayım 56.3 kiloyum
    Dengeli bi diyetle birlikte haftanın 4 günü interval yapıyorum.Kalan 3 günde pilates yapıyorum.İntervalle yağ yakımını pilatesle de sıkılaşmayı hedefliyorum.Bu programı yorumlar mısınız? Ortalama kaç kalori yakarım bu programlarla sonuç alabilir miyim? Arada bir sabit kardiyo da yapmalı mıyım?
    2 haftadır şu programı uyguluyorum
    (koşu bandımın eğim özelliği yok)
    5 dk ısınma
    1 dk 8.0 km
    2 dk 5.0 km
    x 4 set
    5-7 dk soğuma
    toplam 25 dakika sürüyor

yapmayı planladığım diğer program da şöyle (eğimsiz)
    5-7 dk ısınma
    1 dk 7.0 km
    30 sn. 8.0 km (kondüsyonum bu kadarına el veriyo benim için sprint diyelim)
    1 dk 4.0 km
    x 6-7 set
    5-7 dk soğuma
    toplam 30-35 dk sürüyor

hangisi daha verimli olur sizce ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:02 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:56 ----------

yardımcı olun lütfen

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Benden bilgili birileri kardiyo programı hakkında yorum yapar, ben yakacağınız kaloriyi söyleyeyim, form durumunza göre dakikada 5-10 arası kalori yakarsınız.

Bunun haricinde şöyle de bir durum var, yapılan araştırmalarda kardiyo sonrasında kişilerin günün kalanında yorgunlukla daha az hareket ettiği tespit edilmiş. Günlük yakacağınız kalori miktarında bunun da etkisi olacaktır. Sonuçta yağ yakımını kardiyoda yakılan değil günde toplam yakılan kaloriyle alınan kalorinin miktarı belirleyecek.

Sude önder bunu beğendi.
  3. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba . Yazdiginiz programda isinma soguma sureleri uzun. 2.olarak kalp ritmi ortalama ( 100-130) arasi olunca yag yakmaya baslar metabolizma. Kosu bandinizda ritim olcer varsa kontrol edebilirsiniz gerektiginde hizlandirip gerektiginde yavaslatirsiniz. 3. Mesele ise kardiyo aerobik step diyet vs hepsi bir yere kadar SU icmezseniz hicbiri hicbir ise yaramaz. Yemeklerden once ozellikle su tuketin ve susamayi beklemeyin elinizin altinda olsun devamli icin

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sayfayı Paylaş