İnsanlarmı Nankör Yoksa Spormu?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve FleXoR tarafından 31 Mart 2006 başlatılmıştır.

1. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Evet herkes der ya sporu bıraktım heryerim sarktı bu spor nankor felan diye peki sporu bırakan kimdi yada spormu insanı bıraktı bence insanlar nankor 24 saatin içinde saglıgına yer vermediği için

2. ALLeyezONme

ALLeyezONme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    gerçekten çok güzel bi konuya değinmişsin hocam..zaten bu tarz bir bahanenin ardına sığınan her kim olursa olsun,bence zaten bu sporu bırakmakla en iyisini yapmış olur..çünkü tamamen anatomy bilgisi gerektiren bir spor dalıyla uğraştıktan sonra,sporu bırakıp aynı fizyonomide kalmak gibi bir düşünceye sahip olabilen hiçkimseye göre değildir bu spor.yaaa..bu ne kadar ilginç ve sinir bozucu bir ithamdır yaa??her yerde öyle diyolar gerçekten.."iyi güzelde,yarın öbür gün sporu bırakınca puding gibi sarkıcan.." !! yaa kardeşimm..bırakma ozaman..yada yapma okadar fazla.yağ ve kastan oluşur vücut.çalışıldığı zamanki gibi dinç sağlıklı ve diri bir vücut elbetteki olmaz bırakıldıktan sonra..çok merak ediyorum..body deki gibi,yemesine içmesine,uykusuna yaşam tarzına ve sağlığına dikkat eden kaç antisporcu var sosyal hayatta??sporu yarıda bırakıp,ona bir nevi nankörlük etmiş ve ardından vücut formunun spor yaptığı dönemki gibi olmadığı konusunda şikayetlerde bulunan herkese slmlar..unutmasınlar..KAYBEDENLER,HEP VAZGEÇENLERDİR...saygılar ;)

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    cok guzel yazmışsın dostum emegine saglık

eger insanlar sporu bıraktıkları gibi yemeği içmeyide bıraksalar o zaman ne kilo nede baska birşey olmaz zaten işimize geleni bırakıp kendimizi hemen masum ilan ederiz

4. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Selam,

Dedıgınız gıbı dusunurdum bende eskıden ancak sımdı bıraz farklı dusunmeye basladım.

Bızım yaptıgımız spor nankor arkadaslar, bız degıl

Neden mı;

1.Bır futbolcu senelerce calışır , teknıgını kondusyonunu yukseltır , yıldız olur, sonra bırakır ama yıllar sonra sahaya cıktıgında genede kalıtesını cok kolay bı kac hareketle gosterır, gol atabılır, herkezde eeee o eskı profesyonel der, ınanmıyorsanız bakınız eskı tanju, hakan, arıf, rıdvan gıbılerın kendı aralarındakı halı saha macları

2. Basketbolcu 1 sene oynamasa atıs yuzdesı belkı yuzde 10 azalır
    3. bılardocu 10 yıl oynamasa 2 ayda eskı halıne gelır
    4. say say bıtmez pek cok spor ozellıkle top ıle yapılanlar boyledır.

Sımdı gelelım bodye, body dogal sınırların dısına cıkmaktır, hangı baska sporu yapan ınsan evladı gunde 250-300 gr toparlamaya calısır, veya gunde 5000 kalorıyı ancak az yaglı olacak o da bırde.
    Kaslar unutmaz buna katılırım, yanı ıyı sevıyeye gelmıs bırısı 3-4 ayda kendını toparlar buna da eyvallah, ancak ben ısguc derken defalarca bırakıp sonra yenıden basladım, her seferınde aynı manevı acıyı yasadım, salona ılk gıttıgınde aradan bır yıl gecmıstır, ve oradakı butun comezler sana yenı baslamıs
    tombıs adam muamelesı yaparlar, cunku metabolızması farklı calısmaya alısmıs butun bodycıler bırakınca kılolu olur, bır yandan da ben sıkınca bu kıloları verırım, proteını falan dusuk tutmıyım de kaslar cok kuculmesın psıkolojısı de etkılıdır bunda.

Ben 2 sene once 200 kg bench, 450 kg lek press gıren 49.5 cm normal yag oranı olan ve Allah ıcın cok formda bır adamken bıraktım ve bu sene ocakta basladıgımda aynı seylerı hobbaaaa bastan yasadım. 80 kg benchte kollarım tıtredı, bundan daha buyuk bır nankorluk olabılırmı, 17 sene once bodye baslamısım ve aralıkları cıkarsak 11-12 sene bıfııl hemde haftada 4-5 gun hemde her antrnemanı yogun ve yukselterek gecırecek sekılde butun arkadaslarım gezıp tozarken kendımı salonlara hapsetmısım,hergun et yıyım proteını toparlıyım dıye gunde 10larca hap yutmusum ve puffff sankı hepsı bır ruyaymıs.

Sımdı aynı sevıyeye arayada yaz gırdıgı ıcın ancak eylul falan gıbı yakalarım herhalde, nankorlugun danıskası sıze ıste. Futbolcu olsaydım maxımum 3-4 ay surer zırvede formumu yakalamam.

Insan bırakınca hemen looser edebıyatı yapmamak lazım , bende evlenene kadar oyleydım , bı evlendım ustune cocuk bı de askere gıttım felegım sastı toplam 5 sene elımı bara suremedım.Asker donusu bır gaz ve bahsettıgım forma geldım sonrada ıs guc karıyer al sana gene 1.5 sene kayıp.

Dıyorum ben
    elımı bara surmemıstım o zaman

5. ALLeyezONme

ALLeyezONme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel söylemissin..gerçekten ağzına sağlık.söylediklerini kabul etmemek imkansız.ama şu var sadece..futbolcu yada basketbolcu bu spor dalını seçerken ileriye dönük planlar dahilinde düşünürler.bodyde de buna benzer şeffaf ve çok hassas bir yol ayrımı vardır.bi noktadan sonra(ki o noktaya gelince hissediyosun)karar vermek zorundasın.tamammı..devammı..beklentin para kazanmak yada derceler almaksa zaten kararını bu yönde vermiş oluyosun ve sporu bırakmak gibi bir durum sözkonusu olmuyo.formda kalıp dikkat çekici bir vücuda sahip olmak istiyosan(ki ben bunu seçtim),bence bırakıldıktan sonra çokta fazla bi deformasyon oluşmaz.tanıdığım onca kız,ailem,arkadaşlarım ve en önemlisi kız arkadaşım kesinlikle çok abartı bir vücuda sahip olmamı istemiyolar.bende bunu kulak ardı etmeyip,mutlaka bi bildikleri vardır mantığyla devam ediyorum sporuma..şunu hep merak etmişimdir..neden hep daha fazlası???

6. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Bodyde hassas yol ayırımı esas nerede bılıyormusun.

Bellı bır asamaya geldıkten sonra musabakalara gırıp derece psınde kosmak ıcın ıcorganlarını rıske edıp agır kurlere baslamalı mı baslamamalı mı?
    Sanırım kursuz yarısma dıye bır sey olmayacagını soyledıgım de hıckımse yenı bır fıkır duymus gıbı davranmaz.

Isın kotusu turkıyede bu sporun bır sektoru olusmus olmadıgı ıcın profesyonel anlamda fazla bır para, gelecek vaadetmıyor bu kararın musabaka yonu.
    Sampıyon olmus ve fakat bu cabasının karsılıgını pek alamamıs ve bu bılgısını bırıkımını paraya cevırememıs arkadaslarım var benım.

7. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Dostum yazdıklarına kesinlikle katılıyorum ama bence body mucizevi bir spor. Bu mucize öyle birşey ki, 72 kg. olan tıfıl ben barların altına giriyorum adam gibi besleniyorum, uyku, supplement gibi şeyleri eksik etmiyorum ve 7-8 ay sonra 90kg. düzgün fizikli bir adam olup çıkıyorum. Bana bu sporu yaptığım sürece böyle kalmak da yeter, bu bile bir nimettir. Bu sporun verdiği şey her yerde her şekilde dikkat çekici olabilmek ve bu sokakta yürüyen ne futbolcuda var ne de bilardocuda (ünlü değilse tabi ki). Eğer bodyi bıraktıktan 5-6 ay sonra bile çok sönmüyorsak bence buna şükretmeliyiz ama sönmek (belli bir şekli korumak kaydıyla) doğal. Bir de bence iyi bir beslenmeyle bu kayıp çok daha uzun sürelere yayılabilir ve de unutmamak lazım ki kaslar yağa dönüşmüyor, yani metabolizma hızımız yüksekse ve/veya idareli yemek yiyebileceksek bundan da korkmaya gerek yok.

8. ketuda

ketuda Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    O kadar zor ki anlatmak !
    1. Tamam nankörlük yaptı ve ölçümüz küçüldü, gücümüz azaldı vs... Peki ya gözle göremediklerimiz
    Bize kazandırdıkları hatta abartıyım içi organlarımıza dahi yararları kim bilir ...?

Sayfayı Paylaş