İncline dumbell press esnasında kollarda inanılmaz titreme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jimraynor tarafından 20 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Son 10-15 gündür dumbell fly3*15 ve bench 4*10 girdikten sonra incline dumbell press programda mevcut 3*10. son 2ve3 tekrarda kollarım iyice yukarı doğru çıktığında inanılmaz bir kol titremesi oluyor. Tricepslerim genetik olarak küçük ve kuvvetsiz acaba ondan ötürü mü diye düşünüyorum ama daha önce olmuyordu neden ötürü olabilir? ne yapmak lazım normal midir?

2. StrongToMan

StrongToMan Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    ankara
    incline Dumbell Press Göğüse Vurdurma da Bende Zorlanıyorum Genelde Arka Kola Vuruyor Bence Ağırlığı Tam Kaldırma Kolların Tam Düz Olmasın Birde ağırlığı Birazdaha Kafana Yakın indir-Kaldır Titreme Yaşamazsın.

jimraynor bunu beğendi.
  3. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Titremenin sebebini bilemem araştırmadım ama sanki bir yerde kırmızı lif zayıflındığından kaynaklandığını okumuştum... Tam hatırlıyamıyorum yanlış bilgi olabilir...

Titremenin olduğu harekette önce 1-2 set az ağırlık bol tekrar dene istersen; çözüm olursa doğru hatırlıyorum demektir ;)

Hareketin nizami yapılışıyla ilgili strongtoman çok doğru söylemiş Cutler ın göğüs çalışma videolarında bende şahit olmuştum kesinlikle eklem kitlemiyor zirveye kadar kaldırmıyor kollarını... ;)

4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Öneriler için teşekkürler zaten hiçbir pres hareketinde ekleme yük bindirmem. Ama hareketin son yarısından sonrasında çok titreme oluyor.

Önemli bir yeri belirteyim. DAHA ÖNCE OLMUYORDU

Sayfayı Paylaş