İnce kemikli yapı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Cem34 tarafından 3 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Cem34

Cem34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar,
    İnce kemikli bir yapıya sahibim boy 1.75 kilo 74 göbek te var 2 aydır düzenli uyuyorum düzenli besleniyorum protein karbonhidrat ağırlıklı vesaire.
    Ama antremanlarda ağırlık konusunda çok sorun yaşıyorum başladığım zamanlar 5,7.5,10 kiloluk dumbell kullanıyordum, şu an da öyle değişen birşey yok ve bu durum çok moral bozuyor sizce bu lanetli döngü bozulacak mı ? :(

2. TycoLoN

TycoLoN Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Allah allah, ben de ince kemikli tam hakiki bir ektomorfum, sporda başladığımda 2.5kg lik dambıllarla çalışıyordum şu 15kg lik dambıllarla çalışıyorum tabi bu her haraket için geçerli değil, düzenli olarak spor yapıyorsan vücudun ağırlık arttırımını istemesi lazım, veyahut sistemini değiştirip ağırlık arttırarak çalışmalısın mesela 12 tekrar 5 kg ile, 10 tekrar 7.5 kg ile 8 tekrar 10 kg ile son olarak 6 tekrar 12.5kg ile çalışabilirsin zamanla ağırlıkları bir tık arttıracaksın 12 tekrar 7.5, 10 tekrar 10, 8 tekrar 12.5, 6 tekrar 15kg şeklinde, sana biraz daha moral olsun diye söyleyeyim ben ilk bench press yaptığımda boş barla yapıyordum şu an 20 kg ile yapıyorum 4. ayımdayım şu an

Cem34 bunu beğendi.
  3. Cem34

Cem34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Tşk ederim denemek lazım :)

Sayfayı Paylaş