İnce deri(damarlar gözüküyor,güneşte kolay hasar görüyor)

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve arsonist tarafından 22 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Genelde deriyi inceltmeyi biliyoruz.Ben de derim ince olsun diye uğraşıyorum hep fakat kız arkadaşımın derisi çok ince ve bu durum rahatsızlık veriyor.Kol ve bacak damarları gözüküyor kilo olarak da çok ince değil.Dermotolog ince deri güzel ve sağlıklı olandır diyip geçti eczacı tanıdığım deri kalınlaştıran bir şey yok dedi.Konu benim kafamı kurcaladı yabancı forumlara da baktım bir şey çıkmadı.Belki kozmetik bir şey vardır ya da beslenmeyle deriyi kalınlaştıran bir şeyler vardır diye umuyorum.Bu tip şeylerin çaresi olmaması bana ilginç geliyor.
    Bu tarz sorun yaşayanlar ve çözüm bilenler var mı?Ayrıca bu deriye sahip olanların güneşe çok dikkat etmeleri kahve,alkol,sigara kola gibi şeylerden de uzak durması gerekiyormuş doktorun önerisi..

2. SipahiPower

SipahiPower Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bildiğimden değilde aklıma yatan şeyleri söylüyorum denemekten zarar gelicegini sanmam.

süt ve süt ürünlerinin deride su tuttugunu duymustum.Eğer tüketmiyorsa 1-2 hafta deniyebilir.
    birde kendim 2hafta karbonhidrat tüketmedim diyebilecegim dönemde derim incelmişti baya, oda tem tersini deniyebilir karbonhidrata agırlık verebilir.(yanılmıyorsam tahıllarda su tutmaya neden olucak bir şey vardı).

tabi bu bir hastalık şeklindeyse bu tarz tavsiyelerin bi fayda getirmesi zor.

geçmiş olsun..

arsonist bunu beğendi.
  3. gregory house

gregory house Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    bence doktora gitmelisiniz

yiyecek içecekle alakalı bir şey degil bu

4. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Doktora tabi ki gittik fakat hastalık olarak gorulen bir sey olmadıgını soyluyor.ben de internette arastırdıgımda cok insanın bu sorununa care aradıgını gordum.Genetik olarak ince olan deriyi kalınlaştıramıyor kimse.Bana çok ilginç geldi.Estetik açıdan kadınlarda damarların gozukmesi pek iyi olmazken onun dısında guneste cabuk kızarma vs. oluyor.Bu kisiler genelde fondotenle kapatıyor damarları.Estetik durmaması dışında kotu bi yani yok.
    Bana ilginç gelen sac uzatmadan tırnak guclenmesine kas gelisiminden cilt nenlemdirmesine kadar her seyin beslenmeyle ilacla yapılacak bisileri olmasına ragmen bu konu nasıl bu kadar umutsuz?

5. brent215

brent215 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    bahsettiğiniz şikayet için hala bir çözüm bulamadıysanız pdl ve ndyag lazer tedavilerini araştırın büyük ölçüde kesin çözüm bu şekilde sağlanmakta

6. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Solaryuma gitsin yansın hiçbişeyciği kalmaz :D (Şahsi düşüncem.)

7. sinestezi

sinestezi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ÇAY AĞACI KULLANIN GERGEDAN DERİSİ GİBİ OLUR :)

Sayfayı Paylaş