İnanmayacağım

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve cmrsmr tarafından 2 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Bugün yeni bir çocukla tanıştım vücudu inanılmaz jeff seid ve zyzz arası bir vücut 186 boyunda 95 kilo ağırlığında gerçekten mükemmel özellikle kanatları dikkatimi çekti malum en sıkıntılı olduğum bölge kollarımız aynı fakat onun serbest duruşta daha iri görünüyorlar kilodan olsa gerek. Neyse gelelim asıl konuya dedim böyle böyle ne kadardır yapıyorsun ne kullandın falan filan. Bu bana geçen seneki fotoğrafını gösterdi fotoğrafta tarih var ve belli 1-2 sene öncesidir yani yüz aynı hatlar falan. Bana 55 kilo dedi. Hakikaten öyle gösteriyordu.1 sene sonra 90 kilo. Dedim nasıl yani 1 senede mi bu vücut ? Kür falan ? Ne kullandın ne yedin naptın. Yok be ne kürü 1 ay protein tozu kullandım o kadar. Beni yeme dedim. Şimdi geç bunları 1 yılda 25-35 kiloyu doğal olarak alacaksın kas olarak ve yağsız şekilde alacaksın öyle mi kaldı ki kür yapsan bile bu kadar kiloyu nasıl bu kadar çabuk alabilirsin. Konuştuk konuştuk yok inkar ediyor steroid kullanmadım ve 1 yıl vücut yaptım.

Ya şimdi bunlar çevremizde çok var yemin ediyorum insanı depresyona sokarlar yani adam gibi söyle böyle böyle bilelim. Yoksa sen 1 yılda 35 kilo alıyorsun "doğal" olarak biz yılda 10 kilo aldık mı seviniyoruz yani bizim moralimizi bozmaya hakkınız yok. Belli vücudun kür manyağı o kanatları çıkarman mümkün olamaz. Kaldı ki 1 yıllık bir vücut olamaz.

Yapmayın bunları lütfen. Hele ki yeni başlayanlar çok çabuk etkilenir ya sporu bırakırlar ya steroide başvururlar cahilce...

Yapmayın !

2. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Asıl sen bari yapma. :) Hadi daha neyin ne olduğunu bilmeyen acemiler kızar böyle şeylere ama senin gibi 2 senelik geçmişi olan biri artık bunun imkansız olduğunu anlar, ne diye takılıyorsun.

Bir fotoya tarih atmak zor iş mi, takıldığın şeye bak. :)

wrestler ve angilonit bunu beğendi.
  3. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon
    Takıldığımdan veya inandığımdan söylemedim abi. Sadece bunu paylaşmak istedim.

4. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Senini vucudun böylede iyi Cmrsmr böyle şeylere takılman gerçekten saçma bir süre sonra takıntı yapıp seni bir adım daha steroide yaklaştırabilir. Ben 1 yılda 10 kilo aldım ama neler çektiğimi anlayabiliyorsundur ektomorfum fakat 4 ay önce hareketleri benim gösterdiğim bir arkadaş benim 1 yılda gösterdiğim gelişimi göstermiş bilmiyorum nasıl oluyor anlamıyorum. Gerçekten böyle şeyleri düşünme düşündükce takıntı haline gelir bende olduğu gibi. Senin vucudun eminim onunkinden daha iyi ve dahada emek harcanan bir vucudtur başarılar..

5. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Bu tarz insanlar Uyuşturucu kullandıklarını itiraf ederler ama steroid kullandıklarını asla söylemezler.
    Bu durum onlar için namus meselesinden öte bir şeydir...
    Başkalarını özendirmemek için steroid kullanmadıgını söyleyen sporcular 100 kişiden 1 tanedir..

6. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    aynı tipler forumdada mevcut üye fotoğrafları kısmında bol bol görüyoruz.naparsın herkes kendini kandırır böyle şeylerde.bende bir ara çok taktım kafayı ama artık ne inanıyorum ne öylelerine yorum yapıyorum.ama sinir olduğum şey bazı kişilerin moralleri gerçekten aşırı derecede bozuluyor spor hayatı sekteye uğruyor insanın.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  7. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bizler tabiki inanmıyoruz iyi güzelde ama yeni başlayanları yanlış yönlendiriyorlar onlarda bu sefer bırak zyzz'yi 1 yılda ronnie coleman olacaklarını düşünüp ağır çalışmayıp temel hareketlerden yoksun vede yetersiz beslenme ile sözde fitness yapıyorlar sonrada aradan 1 yılı bırak 3 yıl geçince bile oldukları yerde sayıyorlar ve sporu bırakıyorlar

8. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon

İşte tam olarak ben bunun için bu konuyu açtım. Özellikle yeni başlayanlar çok çabuk etkilenirler. Ben henüz 4 aylıkken bana "supplementsiz gelişemezsin" dediler supplementleri hormon ilaçları gibi tanıttılar. Ama salon sahipleri değil. Orada ki şişkin sporcular. Ben ozaman gerçekten üzülmüştüm. Spora her gittiğimde isteksizdim. Sonra çeşitli araştırmalar yaptım, düşündüm ve içimden attım o hissi. Çalıştım azmettim ve şimdi bu haldeyim.

Ama herkes benim gibi çabuk toparlayamayabilir. Bu yüzden lütfen bu sporda dürüst olalım. Adamın kanatları kartal gibi maşallah uçacak neymiş efendim genetiği iyiymiş ne genetikmiş be.

9. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    İşte bu forumun en büyük faydalarından biri de bu. Sabit başlıkları okuyan biri salondaki boşboğaz uzman müsveddelerinin işkembeden salladıkları şeylere inanmayı bırak gülüp geçer.

wrestler ve Stygia bunu beğendi.
  10. MaXimuS_

MaXimuS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Adam niye yalan söylesin senin genetiğin kötüyse yapamıyosan adam ne yapsın. ben bodye ilk başladığımda banada böle iftiralar atıyodular sen steroid kullanıyosun filan diye. Adamlara bi türlü steroid atmadığıma inandıramadım. Ben hızlı gelişiyorum kardeşim napıyım...

11. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon
    ahh pardon dostum siz 1 ayda kolları 40 cm yapan 3 yılda mr olimpia olan sporcularsınız benim hatam.

12. LordF4T1H

LordF4T1H Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Yanılıyorsun bu tamamen genetik bir durum. 5 senedir bizim salonun sahibi aralıksız çalışıyor ve şuan hayla devam ediyor benim gittiğim zamanlar bir çocuk gelmişti 17 yaşlarındaydı 4 ayda yaptığı vücudu görsen imkansız dersin ama bu gerçek çocuğu bende takip ettim hergün geliştiğinin farkındaydı herkes genetiği oldukça iyiydi ve hiç bir supplement dahi kullanmadı.
    Hatta 1-2 kişi çantasını bile kurcalamış çocuğun supplement kullanmıyorum der salondan çıkınca içiyordur bu kesin diye çantasına bile baktılar kıyafetlerinden ve telefonundan başka bir şey çıkmadı. Bilip bilmeden kimsenin günahını almayalım demi.
    Bu arada çocuk başlamadan tahmini kol ölçüsü 24-25 cm civarıdır 4 ay sonra inanılması imkansız ama bu bir gerçek 41 cm kol kası var. Salonda çoğu kişiyi solladı. Çocuk istediği vücudu yapınca kendi bıraktı zaten 4 ay sonra.
    Bu belirttiğim kol kası tabi %5 lik bir yağ oranında değildir ama %8 civarı vardır yağ oranı. Üçgen vücut six pack omuzlar muazzam kollar devasa mankenlik vücut işte ama napıcaksın herkesin genetiği bu kadar iyi olamaz.

13. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Konuyu steroidlerden bağımsız olarak değerlendirirsek vücutları genetik , hormonal vb. (kas tipi yoğunluğu) olarak anaerobik çalışmalara yatkın olan sporcular , aerobik açıdan yatkın olan sporculardan daha hızlı hacim alabilirler.

Burada birçok belirleyici unsur vardır fakat hacim alma olarak özetlemek gerekirsek , kas kompozisyonlarında Tip 2 ve 2b lifleri daha yoğun olan sporcular daha hızlı hacim alırlar.

Tip 1 lifleri daha yoğun olan sporcuların hacim almaları daha uzun sürebilir.

Bu konular bilgi açısından yardımcı olabilir;

https://www.bodyforumtr.com/vbforum...if-turlerine-gore-maksimum-gelisim-21666.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum...kas-lifleri-hacime-katki-saglar-mi-40792.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum...kaslar-hacim-icin-faydali-bir-bilgi-6853.html

14. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    benim çevremde gözlemlediğim gerçekten steroidsiz yuh denilecek gelişim sağlayan adamlar
    eskiden bu spora yıllarını vermiş, bırakmış zayıflamış çiroz olmuş adamlar
    spora geri başlayınca acaip çabuk toparlıyorlar

bunun dışında dikkatimi çeken adamların hep bir şeyler kullandığını öğrendim bir süre sonra

15. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon

Kardeşim muhalefet olmak için yorum yapma şimdi. Belli yaşın küçük yorum yapmak için yapıyorsun. Supplementler hormon ilacı mıdır çantasına supplement var mı diye bakacaklar. Afedersin ama hangi hayal dünyasındasın. 4 ayda istediği supplementi kullansın doping mi bu. Saçmalama.

Son olarak ben de bir örnek vermek istiyorum. Benim yaşımda bir arkadaşım var. En yakın dostlarımdan biri hayatı boyunca vücut geliştirme yapmamış. Benim boyumda çocuk lise dönemlerinden beri hep kalıplı hacimli bir çocuk. Ben vücut geliştirmeye başladığım dönemler 60 kiloydum. Arkadaşımı da spora başlattım 87 ile başladı 4 ay geldi kilo da değişiklik olmadı ve omuzlar göğüsler bicepsler muazzam benim şu andaki göğüslerim hala onun gibi değil. Çocuk spor yapmadan önce de aynıydı şimdi de aynı. Ama midesi yağlı. Aşırı göbeği olmasa da yağlı bir midesi var. Ve asla karın kası elde edemedi.

Demek istediğim şu 3 tip vücut tipi var bildiğiniz gibi. Ve genetik olarak yatkınlıklar olur evet. Çıkın köylere bakın köy işleri yapanların kanatları bicepsleri gelişmiştir. Göğüsleri büyüktür. Ama karın bölgesi yağlıdır. Estetik bir vücut değildir. Sadece büyük kütleler vardır. Belki de tişört giydiklerinde hepimizden daha iri yarı olurlar. Hele ki inşaat işçileri. Ama kuru bir vücut %5-6-7 yağ oranlarında değildirler.

1 senede etko nun doğal olarak 15-40 arası kilo alması ve estetik açıdan mükemmel olması yağ oranının %5 lerde olması inanması güç değil insandışı olurdu.

Bence bu konuda daha yorum yapılması...

Kilitlenmesinden yanayım...

16. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    4 ayda 16 cm ve %8 yağ oranı? Mr olimpia? Zaten %8 yağ oranı gayet düşük bir yağ oranı. Yalan söylediğiniz buradan belli. %5 olsada %8 olsada o kol kası definedir. %8 %5 farketmez. Çocuk yok karşınızda

17. Ninares

Ninares Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilisim
    Yer:
    Istanbul

Su yazdiklarin hurafeden baska hic birsey degil kardesim , emin ol burada kimseyi kandiramazsin thums:.

Diyelim o vatandas o vucudu yapiyor ve sonra birakiyor sanki senelerce calismis gibi ya birakin allahin askina size onemli bir kac soru sorsak demekki yalanlarla spor yapicagiz. Lutfen biraz mantikli olun sonra foruma gelin

18. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Ben de bu durumu anlamıyorum. Ne demesini bekliyorsun ? Streoid kullandım mı ? Eğer bu işleri biliyorsan zaten inanmazsın. O kişinin onaylaması gerekmez. Bahsettiğin kişiyi anladığım kadarıyla hiç tanımıyorsun. O fiziğe sahip olsam ve steroidle yapmış olsam ve sen gelip benle konuşsan inkar ederim.

Streoid kullananlara ülkemizde nasıl bakıldığı ortada. Adam beslenmesine dikkat eder, antrenmanın hakkını verir, doğru dinlenir ve steroid kullanır. Fiziği istediği gibi olur ve steroid kullandığını söylediği zaman milletin tepki belli. O kadar steroidi kullansam bende senin gibi olurum. Adamın söylememesi gayet normal. Arkada ki emeği görmeden steroid' e bağlayan bir çok kişi var.

Ayrıca yeni başlayan kişilerde gidip '' nasıl yaptın '' dediği zaman steroid kullandım demesi daha mı iyi ? Bu sefer beklemeye tahammülü olmayan kişilerde steroide bulaşacak.

19. Ninares

Ninares Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilisim
    Yer:
    Istanbul
    Banamiydi bu lafin ustad :)

20. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Senin mesajına göre yazmadım. Konu sahibinin yazdığı ilk mesajla alakalı yazdım. Ayrıca bana üstad demene gerek yok forum kurallarında da belirtilmiş. Aramızda fark yok nickle hitap edebilirsin :)

Sayfayı Paylaş