İnancımı ve Motivasyonumu mahveden bir düşünce.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve simple tarafından 13 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. simple

simple Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Türkiye' nin ve Dünyanın en iyi spor hekimleriyle diyet uzmanlarıyla ve spor hocalarıyla çalışan para problemi olmayan istediği herşeyi mutfağına koyabilen 365 günün 200 günü neredeyse kampta olan ve buna rağmen bel bölgesi yağlanıp kilosunu veremeyen futbolcular geliyor aklıma. Tam motive olmuş olacak bu iş derken 2 hafta kilom yerinde saydı mı hemen bunları düşünüyorum. Emre Belezoğlu, oynadığı zamanlarda Okan Buruk, Andre Santos vs..

Sizce herşeyleri dört dörtlük olmasına rağmen bu adamlar neden bu yağlarından kurtulamıyorlar?

2. brhmcr

brhmcr Guest

Kim demis herseyleri dort dortluk diye :) Ne yedikleri belli degil kondusyon testleri yeterli ciksin gerisi bos.

O zaman soyle diyim Lazar, panda gibi 365 gun bu sporu yapanlarin neden tas gibi vucutlari var :)

3. simple

simple Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    İşte bu yüzden hep acaba genetik mi ve benimde öyle mi diye düşünmeye başlıyorum. Mesela Alex in ne kadar disiplinli bir sporcu olduğunu biliyoruz. O bile 30 dan sonra yağlanmaya başladı. E benimde yaş 32. Bunlar kadar hayatımı spora endeksleme şansımda yok. Sonuçta kilo vermek için olmasa bile sağlıklı olmak için devam edeceğim artık ama dediğim gibi bu fikir biraz moralimi bozuyor açıkçası.

4. brhmcr

brhmcr Guest

Bogazinizi tutun yeterli, genetik olarak yaglanmaya yatkin olsaniz bile harcadiginizdan fazla kalori almadikca yaglanmaniz hormonel problemleriniz soz konusu degilse pek muhtemel degil.

Bu arada ben de 30 lardayim :) Daha hayat yeni basliyor :)

5. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    futbolcular mesleklerini yerine getirebilmek için çok ağır antreman yapmak zorundalar bununda çözümü kararında kalori almak.sanırım yaşlandıkça kaloriyi arttırmalarıda gerekiyor.35 yaşındaki oyuncu 25indeki antremanı çıkarmak için daha fazla kalori alsa gerek.

6. Please complete

Please complete Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    futbolda yeteneğin varsa vücudun ronaldo gibi olmasına gerek kalmıyor. örneğin iniesta çok değerli bir oyuncu ama sokakta herhangi bir vatandaştan farkı yok vücut olarak. onu değerli kılan yeteneği.

7. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    "90 dk nın 70 dk sı ayakta kalıyorsam sıkıntı yok." ülkemizde futbolcularda bu düsünce var. Adam parasına bakıyo. Motive edinmek için fitness modellerini tercih etmelisin.

8. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Biri frank zane'in resmini koysun bence :) yaş sadece sayıdır, tek dezavantajı metabolizma hızı azalması ama bu ciddi birşey değil, 5 dakika fazla koşarsın aynı işi görür.. siz korkak davranıyorsunuz gibime geldi.

9. Mujahideen

Mujahideen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    karatay hocada bi programda demişti 1 gram karbo herkezde 4 kcal değildir. ekto arkadaşım var hergün manda gibi yemek yiyor ben onun günlük yediklerini yesem 3 ay sonra obez olurum. ama adam hala dal gibi duruyor. ondan bu kalori alınım kalori harcamın konusuna ben inanmıyorum.

10. brhmcr

brhmcr Guest

Sen daha inanma genc kardesim.

1 gram karbo herkese 4 kcal dir ama herkesin TDEE ve BMR si bir degildir, olayi tahlilinde mantik hatasi var.

11. Mujahideen

Mujahideen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bazal metabolizmayı hesaplamadım ama kaba taslak hesap yapayım. boyum 186 90 kilo civarıyım yağ oranı %16 filan. bahsettiğim arkadaşım benden bikaç santim kısa en fazla 65 kilodur yağ oranını bilmiyorum ama 10un altındadır heralde. artı ben düzenli vg yapıyorum o ayda yılda halı saha yapar başka bişey yapmaz. kabaca düşündükmü benim daha fazla kalori almam lazım heralde bana öyle geliyo ama hesap tutmuyo işte.

bide lazar gibi adamlar deli gibi steroid kür yapıyor bizim gibi doğal çalışan adamlar için öyle kütleli yağsız vucutlar hayal gibi geliyor. hele ben hiç yapamam heralde.

Sayfayı Paylaş