İnşaat ta çalışıyorum 62 kiloyum.Kilo almak istiyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve derissa tarafından 4 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. derissa

derissa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Serbest meslek
    Yer:
    Samsun
    İnşaat ta çalışıyorum 62 kiloyum.Kilo almak istiyorum.

Hiç spor yapmadım.Ayrıca kunduracı göğsü hastasıyım.

23 Yaşındayım.Samsun da yaşıyorum.Şimdi inşaatta çalışan bir insan nasıl çok kilo alır.

Çünkü benim gibi insanların kilo alması çok zor malum. ( Ektomorf )

O yüzden Ben ağır iş olduğu için nasıl bir yemek diyeti yapmalıyım.

Kunduracı göğsü ameliyatı olmadan kilo almam lazım.Bu süre içerisinde inşaatta çalışacağım.Sonrasında ameliyat olduktan sonra çalışamayacağım.

O yüzden kilo almam lazım.Sonrasında zaten fazla hareket edemeyeceğimiçin kilo almam kolaylaşır diye düşünüyorum.

Lütfen fikirlerinizi belirtirseniz.çok mu takviye almam lazım karbonhidrat mı protein mi daha önce hiç bir şekilde vücut geliştirme girişimim olmadı.Saygılar

Mesela neler örnek verir misin?
    Madde halinde söylersreniz.

Şöyle söylim İnşaatlarda bilirsiniz yemek nasıl olur.Sabah kibrit çöpü peynir hazır küçük kutu reçel bir dilim kuru ekmek . :) Mesela kahvaltıda nasıl beslenmem lazım .Spor yapmalı mıyım sabah ?Öğle yemeğinden sonra veya önce neler tüketmem lazım süt protein meyve nasıl şeyler kilo aldırıcı makarna felan mı .Kendi m hazırl ayabileceğim ya da kendim satın alabileceğim wey protein tarzı şeyler kullansam çok mu erken sıkıntı olur mu ..Ayrıca günde 3 öğün yetmez inşaat da çalışan bir insana.Şartlar ağır onun için en az 6 – 7 öğün yemem lazım ona göre bir beslenme listesi önerirseniz sevinirim.

Vücudum şöyle link : [​IMG]

2. tute

tute Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    hacı baya yemelisin. ben de 62 kiloydum 73 civarı oldum. ama çok fazla yedim. günde 3000-3500 kalori almaya dikkat ettim. ama sen ağır bir işte çalıştığın için daha fazla almalısın. ben 3000 kaloride bile zorlanırken sanıyorum sen daha fazla zorlanırsın. çünkü daha çok kalori alman gerek. internetten besin değerlerine bak. yemeğini evde hazırlayıp kaplara koy inşaata götür. çoğu sporcu yemeğini yanında taşıyor zaten. onun dışında eğer yeterli kaloriye ulaşamayacağını düşünüyorsan gainer alabilirsin ama çok pahalı. 150 liralık toz 2 hafta gidiyor. ben ölçeğin yarısını kullanıyordum 1 ay idare etti. ama her ay 150 lira ona verecek param yoktu. o yüzden şöyle bi çözüm buldum karbonhidrat için. yulaf ezmesini alıp blenderdan geçirdim. 15 dk da toz haline geldi. onu sütün içine karıştırıp içmeye başladım. sen de böyle yapabilirsin. gainer gibi tamamen karışmıyor ama hem daha doğal hem ucuz.

3. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
  4. derissa

derissa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Serbest meslek
    Yer:
    Samsun
    Gainer kilo aldırıcı mı ??

Ayrıca nasıl satılıyor ? Kaç Nasıl tüketiliyor ve kampanya falan yapılmıyor mu ?
    İnşaatta Bunları taşımak için özel kap çanta falan gerek var bir de değil mi ??
    Bana karbonhidratlara örnek çok kalorili karbonhidrat söyler misiniz ? MEsela ameliyat için ayrıca para biriktirmem gerekiyor 3 aydır da çalışmıyorum hamlık var.
    Birde kilo almak için vücut çalışmam lazım ama inşaatta nasıl olacak.
    Göğüs çalışamıyorum zaten çalışırsam daha fazla göğüste çöküklük oluyor dediler.Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.tşk

5. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Gainer şart değil şu an hiç supplement bakma. Paranı yemeğe harca.
    Karbonhidrat; Bulgur Pilavı, Yulaf Ezmesi, Baklagiller
    Protein; Etler, Yumurta, Süt ürünleri
    Yağ; Zeytinyağı,fıstık vb...

Fıstık 100gr 600 Kcal. Kilo almak için gayet hızlı tüketebilen ucuz pratik bir ürün.

Yemek taşımak için 2-3 tl lik plastik kapları kullanabilirsin. Tavuk çabuk bozulur ona dikkat et. Buzdolabı varsa sorun yok.

6. derissa

derissa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Serbest meslek
    Yer:
    Samsun
    Gainer in amacı nedir ?? Hazır onu iptal ettik ne zaman kullanılabilir ??
    Ayrıca sabah kahvaltı da ne tüketmemi önerirsiniz ? Kahvaltı da bulgur pilavı yemeyeceğim herhalde :)Yumurta süt falan mı sabah kahvaltı için ??Fıstık fındık ın zamanı yok onu anlarım o fix zaten.Hergün tavuk tüketmeli miyim ne kadar tüketmeliyim ?Kaloriyi ölçmek için alet felan mı yoksa diyelim tavuğun ne kadarını yersem ne kadar kalori felan bunları nasıl hesaplayacağım ??Çünkü tavuğa para yetişmez.

7. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Sabah 4 Yumurta+100g Lor Peyniri+100gr Yulaf Ezmesi 540Kcal
    Ara Öğün 50gr Fıstık+200 Yoğurt 470 Kcal
    Öğlen 150 gr Tavuk+100gr Bulgur Pilavı 470 Kcal
    Ara Öğün 1Ad. Elma+ Yarım Litre Süt 350 Kcal
    Akşam 150 gr Tavuk+1 Ad. Muz +100gr Bulgur Pilavı 620Kcal
    Ara Öğün 100g Yağlı Peynir 280 Kcal

2800 Kcal'i civarı ediyor. Yanlarına hesapladığım Kaloriyi yazdım yanlış olabilir. Buna rağmen kilo alamayorsanız bulgur pilavı porsiyonlarını arttırın.
    Kaloriyi ölçmek için google dan besin değerleri diye aratır. Ayrıca Arson'un yazısını inceleyin, forumu inceleyin çok güzel yazılar var.

8. derissa

derissa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Serbest meslek
    Yer:
    Samsun
    İnşaat da bunları kendim yapmam gerekiyor tabi değil mi ??Bulgur pilavı yapımını öğrenmem gerekiyor bol acılı falan :)

Ayrıca arson kim professıonal mi?
    Biyografisi ne bilim onun gibi şeyler var mı forumda ??
    Direk İrtibata geçemiyor muyuz ? 24 saat eğitim veriyor mu ? ' pro trainer ' mı ?? ne bilim cep ten olur salonda olur.

Sayfayı Paylaş