İlla bıcak silah mı taşımak lazım..

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve modexl16 tarafından 12 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bugün iyice dikkat ettim dışarıda yolda yürürken millet dik dik bana bakıyor.Öyle uzun şaçlı küpeli falan degilim normal birisiyim.Özellikle 2 3 veya daha kalabalık it sürüsü halinde dolaşanlar daha bi cesaretli oluyorlar bu konuda.Gerçekten sinirlerim çok bozuldu illa yaralayıcı alet taşıyıp birilerine zarar mı vermek gerekiyor.Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz sizin de başınıza geliyo mu böyle sinir bozucu şeyler..

2. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Neden sana dik dik bakıyorlar?Yaralayıcı alet taşımana gerek yok bence doğal silahlarını yani yumruklarını kullanmayı öğren.

3. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    İyi de 3 4 daha fazla kişiye karşı yumrukarım ne kadar etkili olabilir ki..

4. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Dertlesme forumuna tasindi.

joker23 bunu beğendi.
  5. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    modexl16 nerede yaşıyorsun bu dediğin olaylar nerde başına geliyor. Eğer belalı bir yerse zaten normal derim ama sıradan bir yerde belki yürüyusun batıyo olabilir eğer çok kasılıyorsan ya da giyinişin insanları rahatsız ediyor olabilir. Ya da sadece yürürken göz göze gelmişsinizdir.Sen yanlış yorumlamış olabilirsin. İlla bi şey taşıcaksan silahı için hem ruhsat alman zordur hemde bir insanı vurmak ilk seferde zordur.Fakat bir kere tetiği çektikten sonra ikincisinin çok kolay olduğunu söylerler.Birde ters baktı bana diye 12-13 sene hapse girersin. En iyisi bıçak illaki bir şey taşıyacaksan. Korktutur olmadı yararlarsın.

modexl16 bunu beğendi.
  6. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bence ne derlerse desinler sana asla ve asla arkana dönüpte bakmadan yoluna devam etmelisin...eger bu hayatta bazı hedeflerin ve güzel hayallerini gerçekleştirmek için çaba gösteren bir insansan, inanki o iki paralık serserilere değmez senin gösterdigin karşılık...onlara zarar versen bile sonu olmayacak bu işin...bırak, zaten sen her zaman onları görmeyeceksin ...öyle serseriler hep bir yerlere dagılırlar..çünkü adam olmayacakları için...hiç sıkma canını, sabretmeyi ögrenmelisin...

glorious1907, HellBlooD, Ahmets ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  7. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Arkadaşım, anladığım kadarıyla çatışmaya çok müsait bir yapın var, Uzaktan kesiştiğin kişilerle kendini direkt savaş moduna sokmayana dayanarak bunu söylüyorum. Bence problem tekl tarafta değil; iki tarafta da var. Onları birebir yakalasan kavgayı başlatan taraf sen olurdun; ama kalabalık oldukları için sessiz kalmayı tercih ediyor; daha doğrusu içine atıyor ve haliyle bunu hazmedemiyorsun.
    Sana boşver dışardaki insanları; kendini değiştir derim. Çünkü onların laftan anlayabilecek durumda olduklarını, kesici alet kullandığın takdirde de geri duracaklarını, alttan alacaklarını sanmıyorum. Karşılıklı birbirinizi harcarsınız, olacak olan budur derim...

Ahmets, TheBiKeySah ve modexl16 bunu beğendi.
  8. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    arkadaşım hiç bir problem yaşamadığın yada birşekilde daha evvel karşılaşmadığın insanlar eğerki sen çok marjinal bir tip değilsen ki öyle olmadığını da yazmışsın neden sana dik dik baksınlar.

gazete haberlerine çıkabilecek bir haliyeti ruhiyen varmış gibi geldi bana. manşet: BIÇAKLAYIP KAÇTI

yolda yüyürken kendisine ters yada dik baktığını iddia ettiği kişi ile kavga etti. çıkan kavgada bıçağını çekerek göğsüne sapladığı kişinin kanlar içerisinde yere serilmesi üzerine olay yerinden kaçarak uzaklaştı. göğsünden bıçaklanan x ise kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdehalelere rağmen kurtulamadı......

bana problem biraz sendeymiş gibi geldi....

slymnasye, castorpollux, Karasan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Offf arkadaşlar şu son 7 8 ay dır çok zor günler geçiriyorum ben aslında.Çünkü son 7 8 aydır nerdeyse hiç evden çıkmadım sayılır body hariç .Öss ye giricem pazar günü ve artık bi an önce üniversiteye başlamak istiyorum.Bütün bu bunalımlar yetmiyomuş gibi bide unutmaya çalıştıgım bi platonik aşk vakam var onun da konusu bu sayfada mevcut o konuya bakarak ta ne halde oldugumu anlayabilirsiniz aslında.Şu anda gerçekten çok hassas ve psikopat bi haldeyim yolda insanların en ufak bakışından bile anlamlar çıkarıp kendimi otomatikman kavgaya hazırlıyorum.Lütfen bana bu psikolojiden kurtulmam için bi şeyler söyleyin yoksa sonum ya hapis ya mezar olucak daha 19 yaşımda..

10. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Senin bahsettiğin tiplerden ben çok görüyorum buralarda; hatta şuan eve gelirken bile gördüm. Onlar sürü psikolojisiyle hareket ettikleri için biri dik dik bakınca hepsi bakmaya başlar. Hepsini bir araya getirsen 250 gram beyin çıkmaz. Mantık özürlü, insanlara diklenerek üstünlük sağladığını düşünen, dar kafalı ve %90 çeyrek psikolojiyle davranan kişilerdir. Sen de onlara dik dik bakarsan yapabileceğin en saçma davranışta bulunmuş olur ve mantıklı davranamadığını göstermiş olursun. Bir de hayat ne kadar zor olur bu şekilde, her dik bakana dik bakarsan, hergün asgari 3 kavga etmen lazım ki bunlar sürü psikolojisiyle hareket ederlerse ya sağlam bir avukata ya da hastane masraflarını karşılayacak bir babaya ihtiyacın var.
    Bahsettiğin kişiler bu şekilde davranarak bir çok insanı tırstırmış olma ihtimalleri yüksek. Bu davranışları pekiştirildiği için tekrar yapma istedi doğacaktır. Elbet birgün aynı kafadan olan birine çatacak ve birbirlerine hayat dersi vereceklerdir.
    Sakın aynı kafadan olan sen olma...

glorious1907, Ahmets ve Karasan bunu beğendi.
  11. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Şuan yaşadığın ruh hali kadar normal bir durum yok. Senin durumundayken hangimiz geçirmedik ki bu buhranları; ama inan üniv okurken de çalışırken de aynı zor günler yine bekleyecek seni. O yüzden er ya da geç kendini kontrol etmek, kendi kendinin psiyatrı olmak zorundasın. İçinde bulunduğun ruh halini ve etkenlerini zaten sen de biliyorsun. Bu büyük bir gelişmedir; fazla değil, birkaç adım sonra artık kendi kendini motive edebilen ve şu mantıksız düşüncelerin ruh halinin bir yansıması olduğunu anlayacak ve yaktığın davranışlara gülüp geçeceksin. Sadece sabret ve mücade et. Bu ruh halleri geliştirir insanı. Ne mutlu sana ki gelişiyorsun ve gelişeceksin.

12. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    çok uzaklara bakmana gerek yok, burda ben varım ve senden sadece 1 yaş büyüğüm ve üniversitede 3. sınıfım
    ben ünv ye başladıgımda , çok çömez ve saf biriydim..ve aşırı tepkili, en ufak bir laf sataşmasında, karşıdakine saldıran bir insandım...ama sonra anladım ki şiddetle hiçbirşey çözülmüyor..aslında en büyük ayıbı kendine yapmış oluyorsun da farketmiyorsun...karşındakiler zaten sen ne desen sana girip sen dövmeye çalışacaklar...farzet ki dayak yedin...eee ne olacak?...gidip eline bıçak alıp onları mı döldürecek misin?...tabiki de hayır...sana tavsiyem, hayattaki en güzel cevabın başarı oldugudur...onlar belki birgün bir çöp kutusuna atılmış halde bulunacaklar..peki ya sen?...sen onların erişemedigi noktalara geleceksin, eğer dogru kararlar vererek yaşamına yön verebilirsen...ben ünv ye girdigimde daha 17 yaşında bile değildim ....ve ben cok düşündüm senn bu yaşadıklarını önceden...düşünmeye bile degmeyecek şeyler aslında , emin ol...hayallerin için yaşa ve cok hırslı ol....mücadele etmeyi bilmezsen, kazancın olmaz , kaybının da haddi hesabı olmaz..sonunda da seninde onlardan farkın kalmamaış olur aslında...mantıklı düşün, dogru adımlar bas...

DUM4N ve Karasan bunu beğendi.
  13. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bizde öss ye girdik herkes gibi. sözüm meclisden dışarı insanlar bunalıma girdiklerinde hep birşeylere bahane bulurlar. modexl16 arkadaşımızın da dışarı çıkmamaktan, asosyal yaşamaktan -öss ile alakası yok- belki arkadaşlık ilişkilerine nokta koymaktan pisikolojisi bozulmuş. baksanıza yolda yürürken bana bakıyolar ben bunları kesicem öldürecem diyor ne uç nokta bir durum. ben çok yapıcı ve yumuşak başlı bir insan olmama rağmen yanımdan geçen veya karşıdan gelen insanlara elbetteki bakıyorum put gibi yüreyecek halim yok ya. Ya peki siz etrafınıza hiç bakmıyor musunuz? yolda hiç kimseyle göz göze gelmiyor musunuz? tabiki tek tük ard niyetli insan vardır ve dik dik bakar insanı canından bezdirir tabiki hiç takmamak ona en güzel cevaptır ama sizi temin ederim ki bu arkadaşla ben veya siz bile karşılaşsanız bana niye baktı bunlar diye aklından bi sürü şey geçirecektir anlıyacağınız bence arkadaşın biraz problemleri var ne yazık kii başkalarının günahını almaya gerek yok.

modexl16 arkadaşım sözlerimden hiç bir ard niyet arama fakat ne yazık ki bence sosyallik problemin var yolda yürümekten dahi çekiniyor ve havadan nem kapıyorsun.İlerde daha büyük problemler yaşayabilirsin. Sana tavsiyem hiçbir kuruntu yapmadan acilen bir psikoloğa gitmen ve acilen bir arkadaşlık ortamına girmen gerikirse eve dahi girme :) ama öss var tabi :(. inş. düzelir ve öss ye sağlıklı bir şekilde girersin.

Son düzenleme: 12 Haziran 2008
    joker23 ve modexl16 bunu beğendi.
  14. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Öfkeyle kalkan zararla oturur. Herkes herkese bakabilir bu rahatsız edicide olabilir. Ama şunu untma kavga serseri işidir eğer o seviyeyde birilerine karşılık vermek seçimin olursa sende onlardan biri olursun. Anlayacağın farkın kalmaz. Ben canıma veya sevdiğim birinin canına kastedilmediği sürece böyle itin kopuğun ne sözüyle ne bakışıyla harekete geçmem çünkü onların istediği bu.Adamın işi yok gücü yok ,hayattan beklentisi, geleceği yok ortada serseri mayın gibi dolaşıyor.Sende bunu kafana takmışsın ne yapayım diyorsun.

modexl16 bunu beğendi.
  15. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Gray wolf kardeşim söylediklerin sapına kadar dogru ben eleştiriye açık birisiyim hatta beni kırmamak için sözlerini özenle seçtigini dahi tahmin edebiliyorum.Dedigin gibi benim sorunalrım var ve bunlar yüzde doksan asosyallik yüzde on da maddi sebeplerden kaynaklanıyo.Demek istedigim okul kapandıgından beri bi ugraşım yok adam gibi.Sürekli kafam düşüncelerde .Ciddi anlamda katil olmaktan korkuyorum ve bunların üsütne bir de platonik aşk acısı eklenince böyle bi insan oldum çıktım 7 ayda.Umarım bie belaya bulaşmadan bu dönemi atlatırım.

16. yavuz88

yavuz88 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    öss öncesi normaldir bunlar. öss adamı takıntılı yapar. tatilin 2. ayında geçecek hepsi. görürsün.

17. fatihay

fatihay Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    ankara
    kardesm olay tamamen yaşından ve içinde bulunduğun oss stresinden kaynaklanıyo sinirsel bastırılmıslıgın patlama noktasında inşallah bu sen üniversite olurda okula girdiğin zaman üniversite okumanın ne kadar zevkli ve eglenceli oldugun görürüsün. senin büyük ihtimalle ileriye dönük idealllerin var o insanlar hayattan beklentisi olmayan kişiler eger onlarla muhatap olup yada kavga durumun olursan onların seviyesine düşersin benden sana abi tavsiyesi sadece gelecegini ve üniversiteyi düşün kolay gelsin ha bu arada çok fazla kişi öss kazanacak bence bu senyei iyi degerlendir....

18. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    bu tür olaylar benim de çok sık başıma gelir.. zayıf çelimsiz biriside değilim Allaha şükür elim yüzüm de düzgün diyee hanımevladı sanıyorlar galiba:):)
    aynen bu tipler sürü şeklinde dolaşır ve ben bunları tıpkı sırtlan sürülerine benzetirim...
    tek başlarına kaldıkların da adeta kuyruklarını kıstırırlar.

bende başımdan geçen bi olayı kısaca anlatayım
    birgün okul bahçesinde basketbol oynuyorum birileri şşşşşt pşşttt diye seslenmeye başladı önce üstüme alınmadım ama herkez bana bakınca hadiolum sana yol göründü dedim..üstüne bide ağza alınmayacak bir küfür edince o küfür edene öyle yumuldum ki neyse daha sonra diğeriyle ilgilenmeye başladım amaaaaa yanda çift kale futbol maçı yapan lavukları hesaba katmamışım ordan nasıl çıktım hala inanamıyorum..sadece burnum kırıldı ve bileğim şişti ..

neyse sonra bunların bikaçtanesini bulduk ve özür dilemeye gelmişler neden yaptıklarını sordum aynen su cevabı verdi...
    abi kafam çok güzeldi şu elamanı indiremezsin demişler oda idaaya girmiş vee olan oldu işte

kısaca sı orda ölebilirdim de ve sonuçta böyle tiplerle muhatap olmak zorunda kaldım en iyisi o tip ortamlarda bulunmamaya çalışmak dicem ama onlar sizi buluyor

19. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    sen önüne bak kardeşim...otur şurda sınava ne kalmış?...benim şimdi üzerimden ter eksik olmazdı senin yerinde olsaydım....sen nasıl böyle şeyler düşünebiliyorsun bu durumda anlayamıyorum....basit şeylere kafa takıyorsun...forumda zaman kaybetme, ne kadar soru o kadar tecrübe, benden sana tavsiye....yoksa sınavı kazanamama sebebini buna baglarsın...kendini böyle şeylerle kandırma....herşey ders ve puan senin için şu an.....şu an bir aslan olmalısın...herkesi avlamalısın....ii bir yere girmen için kaç ham puan yapman gerekiyor onu benden daha ii biliyorsun...böyle fikirlerle kendini boşa yoruyorsun..bir an önce kendini topla derim...

20. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Evet böyle bir cevap verebileceğini tahmin edebiliyordum sana başımdan geçen bir olayı anlatayım saat 00.30 civarı halı sahanın yanından eve doğru çıkıyorum sahanın kenarında 5 kişilik bir grup beni gördüler ve hiç tereddüt etmeden sigara ver dediler bende gülerek hanginiz sigara istiyor gelsin dedim malboro nu istersin parlement mi derken arkadaşlarına güvenerek yanıma geldi anlık bir sol direk saniye bile değil salise sürdü eleman sırt üstü yere düştü burnundan çıkan kan gözlerini kapattı ve başka sigara isteyen var mı diye sorduğumda abi abi diye kekelediklerini gördüm.Tabiki forum olarak hepimiz şiddete karşıyız ama ben yapmasaydım onlar bana saldıracaktı yani atış serbest pozisyonuna geldi.Bence bu tür problemler yaşayan arkadaşlar hatta herkes boks dersi almalı.

aŞoT34 ve joker23 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş