İlk Supplement Kürümü Yapacağım Yardımınız Lazım.

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve 4.arnold tarafından 13 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. 4.arnold

4.arnold Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler yaşım 17 , ilk supplement kürümü yapacağım tecrübeli arkadaşlar şunu çıkar veya bunu ekle gibi şeyler yazabilir mi ? 250 lira bütçem var, okullar açıldıktan sonra başlayacağım ama şimdiden toparlamaya çalışıyorum ürünleri yazıyorum ürünleri beyler

1) Hardline Progainer 4.5 kg
    2) hardline arginine
    3)MusclePharm Creatinin 300 gr
    4)Gasparı Glutamine 300 gr

amacım hacim almak sizce nasıl bir kür olur bu arkadaşlar , glutamine ve arginine gereksiz mi olmuş?

2. brhmcr

brhmcr Guest

Vg geçmişiniz nedir?

PS. Supplement kullanımı için kür değil kombinasyon ifadesi daha uygundur. Kür ilaçlarla yapılan tedavi anlamındadır.

3. 4.arnold

4.arnold Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    7.5 aydır yapıyorum sadece whey kullanıyodum.

4. brhmcr

brhmcr Guest

Bir önceki konunda yaşım 16 boy 178 kilo 96 yazmışsın, halen bu kilodamısın? Hacim amacı derken daha mı kilo almak istiyorsun? Beslenmen ne şekilde?

5. 4.arnold

4.arnold Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır , o zamandan bu zamana 26 kg falan verdim, o yaklaşık 1 sene falan öncedir, o zamanlar kilo vermeyle uğraşıyodum ama 7.5 aydır vg yapıyorum şimdiki kilom 70 ve boyum 179.

6. brhmcr

brhmcr Guest

Tebrik ederim.

Beslenmen ne şekilde?

Bu kadar kilo verdin eminim yağlanmaktan korkuyorsundur. Bu noktada gainerı listeden çıkaralım. İdmanların olağanüstü sert ve yoğun geçmiyorsa, glutamine de gerek yok diyeceğim.Zaten gelişme çağındasın arginine gerek olmadığını düşünüyorum. Creatine bu noktada bir adım öne gitmeni bir miktar kilo arttırmanı sağlayabilir.

Bence bu durumda iyi bir beslenme ile whey + creatine şimdilik işini görecektir.

Bu ek besinleri alırken bol su kullanman gerektiğini, creatine kullanırken kahve tüketimini azaltmanı, yeni araştırmalar ara verme ihtiyacı olmadını gösterse de 6 hafta bir creatine kullanımına 2 hafta ara vermeni tavsiye ederim. Yaşın genç olduğu için iyi beslenme ile bile çok yol katedebileceğini mümkünse hiç supplement kullanmamanı öneririm.

7. 4.arnold

4.arnold Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim,

Beslenmem günlük 150 grama yakın protein(30 gramı whey) 200-250 gram karbonhidrattan oluşuyor, yağ tabiki bunların içindeki yağlar başka yağ ve şeker kullanmıyorum ;
    aynen dediğiniz gibi yağlanmaktan korkuyordum fakat , artık daha da büyümek istiyorum bir fotoğrafım var , onu isterseniz size atarım , ona göre bir yorum yaparsanız daha da sevinirim, dediğiniz gibi gelişme çağındayım fakat bi 6 hafta boyunca supplementleri kullanıp bir kış boyunca sadece whey'le devam etmek istiyorum, sonra şubatta (para bulursam eğer , öğrenciyiz işte :D ) bir daha yapabilirim.

8. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Kombinasyonda mutlaka bcaa olmalı. Maddi durum yoksa arginin çıkart bcaa al.

4.arnold bunu beğendi.
  9. brhmcr

brhmcr Guest

Mutlaka derken? Ornegin ben gunde cok cesitli kaynaklardan protein aliyorum, vucudumun ihtiyacini karisilayacak sekilde yani illa BCAA mi almaliyim?

10. 4.arnold

4.arnold Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Arginine hardline'ın kampanyasından geliyo , cebimden para çıkmıyo yani, creatini çıkartsam mı 18 yaşın altında kullanmasın demiş bazı siteler.

11. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bcaa-nedir-ne-ise-yarar-t45693.html

yukarıdan okuyabilirsiniz. Bcaa yediğiniz yemeklerden yada protein tozlarından karşılayamazsınız aynı creatine gibi.

Çok sert antremanlara girmiyorsan glutamine çıkabilirsiniz onun yerine bcaa alabilirsin

4.arnold bunu beğendi.
  12. 4.arnold

4.arnold Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Bcaa'yı diyet döneminde daha mantıklı buluyorum, Hardline'ın içinde 5.5 gram bcaa var zaten karbonhidratı da yüklü alacağım için bulk döneminde gereksiz buluyorum,Glutamine daha mantıklı gibi geliyor, ilginize teşekkürler.

1 kişi bunu beğeniyor.
  13. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Bana kalırsa creatin için henüz çok erken, hatta bu kadar ürün kullanmanızda şimdilik gereksiz. Sadece whey ve iyi beslenme işinizi görür şu seviyede.

Hani daha 7 aylık sporcuyken bunları kullanırsan, gerçekten bir farklılık, bir gelişme istediğin zaman ne yapacaksın?

4.arnold bunu beğendi.
  14. 4.arnold

4.arnold Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    İşimi görüyo, fakat whey,gainer,glutamine,arginine bunlar günlük şeyler değil mi ? Yani vucut günde alır , kullanır , fazlasını atar.İlerde yine gelişmek istersem kiloma göre yine aynı ürünlerden kullanırsam bi sıkıntı olacağını düşünmüyorum, sonuçta streoid gibi vücutta bir aşırı bir gelişme yaratmayacak ve vücut bu ürünlere bağışıklılık kazanmayacak.

15. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Sadece whey işini görür bence paran cebinde kalsın.

16. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Kim demiş öyle birşeyi?

BCAA dediğimiz şey Leucine, Valine, Isoleucine. Whey, çeşitli etler ve yumurta için bir bakın isterseniz aminoacid profillerine ne kadar içeriyorlar bunları?

Ayrıca diyetine dikkat eden, yüksek miktarda ve çeşitte protein tüketen bir kişi için ne gereği var? Bilimsel çalışmalar bir işe yaramadığını söylüyor. Aksini neye dayanarak iddia ediyorsunuz?

Konuyla ilgili biraz uzun ama güzel bir okuma (ingilizce)
    http://www.ncsf.org/enew/articles/articles-branchedchainaminoacidsupplementation.aspx

onbir ve (silinen üye bunu beğendi.
  17. kro123

kro123 Yeni Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaş doğru demiş Bcaa temek amino asitleri tediğiniz yiyeceklerden karşılayamazsınız yabancı forumlara bakın bir çok siteye yabancı ülkelerde en çok kullanılan supplement BCAA dır

18. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    yumurta ve ette bcaa az da olsa var

kreatin et ürünlerinde mevcuttur... yine az miktarda tabi 1 kg et 1 g kreatin...

19. kro123

kro123 Yeni Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    her kaynağı araştır yeterş kadar bcaa alamazsın takviye dışında insanlar direk wheye yönelmeden önce bcaa yı gözden geçirmeli

20. brhmcr

brhmcr Guest

Yardimci olayim:BCAAlar 3 tane asagidakiler
    ISOLEUCINE:Et cesitleri, balik, mercimek, bezelye, cekirdekler, badem, yumurta ciger ve soya fasulyes
    LEUCINE:Yumurta, findik, cekirdekler, soya, peynir alti suyu (whey), lor peyniri, tum tahillar
    VALINE:Soya unu, balik, et cesitleri, lor peyniri, mantar, pek cok sebze ve fistik.

Cesitlendirilmis bir beslenme ile ihtiyacimiz olan BCAA ler alinabilir.

Sayfayı Paylaş