İlk kez protein tozu kullandım sizce bu normal mi ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Zümrüd-ü Anka tarafından 28 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Zümrüd-ü Anka

Zümrüd-ü Anka Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese iyi akşamlar
    Akşam yemeğinden 1 saat sonra kilo aldırıcı protein tozu kullandım ve 15 dk sonra 30 dk lık bir kısa spor yaptım ısınma,şınav,kol ve karın olarak çalıştım.
    Çalışmadan sonra bir miğde bulantısı başladı protein tozunun tadı hala ağzıma geliyor sizce bu ilk kez kullanan birisi için normal mi ? Bu durum sonradan düzelicek mi.Kullanan arkadaşlar kısa bir bilgi verirse sevinirim

2. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    15 dk çok az bir süre antremana başlaman için bir dahakine araya min 45 max 60 dk koyup öyle içmelisin miğdende büyük ihtimalle bu yüzden sorun çıkartmıştır.

Zümrüd-ü Anka bunu beğendi.
  3. VengeFul

VengeFul Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Daha kullandığın şeyi bilmiyorsun.Kilo aldırıcı protein tozu nedir ? Bi araştırın şunları almadan önce nasıl bir mantıktır bu direkt supplement kullanmak anlayamıyorum.

4. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Marka neydi ?

5. Ivedone

Ivedone Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    mass protein tozu arkadaş bunu anlatmak istemiş herkes aynı bilgiye sahip olmaya bilir. belli ki yeni arkadaş o sana soru sormuş sen ona. anlatabilmişimdir herhalde?

Zümrüd-ü Anka bunu beğendi.
  6. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Büyük ihtimal mekik çektiğin için mide bulantın olmuştur :) Korkulacak bir durum yok :)

7. Zümrüd-ü Anka

Zümrüd-ü Anka Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    UNIVERSAL GAIN FAST | 2312 GR | ÇİKOLATA
    Diye bir marka aldığım kişi kilo almam bakımından etkisi olucağını söylemişti

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 07:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 07:12 ----------

Aklımdan geçeni arkadaşa iletmişsin teşekkürler :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 07:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 07:15 ----------

2 Sene öncede spor yapıyordum fakat bazı nedenler yüzünden yarıda kaldı . Bu sene tekrar başladım ilk kez protein tozu kullanınca böyle oluyormuş demekki :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 08:11 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 07:17 ----------

Kullanırkende sabah 2 ölçek 300mg yağlı sütle akşamda 3 ölçek 350mg yağlı sütle kullanmam söylendi şimdi araştırdım bir çok yerde değişik yorumlar yazılmış kullanım şeklim doğrumu sizce

8. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bir Allah'ın kulu da dememiş ki,
    - yahu antremandan 1 saat önce yemek mi yenirmiş?
    - hadi yemeği yedin kendi bedenine yemekten 1 saat sonra antreman yapıp eziyet etmek istyorsun, yahu zaten proteinli birşeyler yemişsin niye üzerine 15 dk sonra bir de protein tozu içiyorsun? protein tozunun işlevi bu mudur? vitamin ilacı mı bu?

sen önce bu iki soruya cevap ver. sonra zararı protein tozunda ara.

ha bu arada yediğin içtiğin herşeyi çıkarmadığına da dua et.

9. Zümrüd-ü Anka

Zümrüd-ü Anka Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Protein tozunu yemekten 1 saat sonra içtim hocam akşam yemeği gecikmişti bende dışardan yedim saat biraz geç oldu 21:30 de protein tozunu içtim 21:45 de spora başladım yeni olduğum için 30 dk spor yapabildim sonra olan oldu biraz araştırdım her yerde değişik şeyler yazıyordu ben en iyisi bir diyetisyene gidiyim

10. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    1. yemek yedikten sonra en az 2.5 saat bekliceksin antreman için. ki ben 4 saat beklerim. antreman sırasınna mide boş olmalı. kesin şart.
    2. protein ağırlıklı bir öğün yediysen o aldığın protein tozu fazla etki etmez. yani yemekten 1 saat sonra bile olsa o protein tozundan medet arama. protein tozunu ara öğün oalrak kullanmak istiyorsan proteinsiz kaldığın bir vakitte kullan. yemek sonrası protein tozu olmaz. 1 saat sonra bile olmaz. miden yedikelrin içinde protein ayrıştırırken sen sindirime hazır toz gönderiyorsun. yanmış ateşe çıra atmak gibi bir şey bu yaptığın.

yemek yedikten 1saat 15 dakika sonra yaptığın antremanında her türlü sorun çıkar. protein tozu alıp almaman farketmez. biraz koşsan bile sorun çıkar. neden biliyor musun, çünkü kanın büyük bir kısmı o sırada midededir. yani sindirime destek olur. sen koşsan bile o kan bir anda midenin etrafından çıkar ve vücuda yayılır. kansız kalan mide sindirimi performasnlı gerçekleştiremez. tansiyon düşmesi mide bulantısı kusma reaksiyonlarının sebebi budur. tok karnına antreman yapılmaz.

şimdi anladın mı sorunu protein tozuna aramaman gerektiğini...

Sayfayı Paylaş