İlk Gün Başlayan için bench press

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve onuryuzak tarafından 1 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. onuryuzak

onuryuzak Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba..2 gündür body'e gidiyorum ama programım yok konuda açmıştım...Fakat şimdi burdaki programa baktım bench press diyo? bende nerdeyse hiç kas yok? ve salonda bir tane hocamız var oda çok ilgilenmiyor...Yani ben tek başıma kaç kiloyu kaldırabilirim ki?

2. acemi Jojuk

acemi Jojuk Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Rize
    Yaşın Kilon nedir?? kaldıracağın kiloyu kendin tahmin etmelisin 7 tekrardan sonra kaldıramayacağın bir kilo seçmelisin bench press'te ve limitinde beslenip dinlenirsen 10 güne kalmaz kiloyu arttıra bilirsin Ne kadar güç Okadar Kas :)

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hıc kas yok dıye bırsey olmaz azda olsa sneınde kaldırcagın kılo vardır kendın dene en hafıf agırlıgı al onla dene hacım ıcın max 12 -10 tekrar dene

4. onuryuzak

onuryuzak Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    yaş 17 kilo 67 boy 1.80 bakalım yarın denicem :)

5. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    20 kiloyla başla. Hafif geldiyse bir sonraki sette 30'a çıkart. Artık kaslarını zorlamayacak kadar güçlendiğinde tekrar ağırlık arttırırsın.

6. onuryuzak

onuryuzak Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18

peki ya hocam napıyosun sen daha ilk baştan bench press mi yapılır derse?

7. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Sana program vermeyen bir hocanın sana böyle bir soru sormaya hakkı yok. Sitede arama yaparsan, yeni başlayanlar için programlar var. 5 kiloluk dumbell ile de bench press hareketi yapılabilir.

8. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Hafif kiloyla hatta sadece barın ağırlığıyla bile başlayabilirsin. Ama adaptasyon programı olarak makina olan yerlerde genelde bench pressle değilde Chest Press Machine ile başlatırlar ve duruma göre 3-4 hafta bu kullanılır sonra Bench Presse geçilir. Tabii kişiye ve altyapıya göre değişen ve eleştiriye açık bir durum.

9. batiperlin

batiperlin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    20 kilo ne demek hocam şaka mı bu ? yeni başlayan bir adam nasil kaldırsın ya da sen demek istediğini yanlış anlattın sanırım ? arkadaşım bende seninle aynı durumda sayılırdım,
    max 2,5 kiloluklarla çalış derim ben 4 veya 3 set yap 12,10,8,6 veya 12,10,8 yapabilirsin. gögüs için yeterlidir daha sonra kendi duruma göre agırlıklarını arttırabilirsin.

10. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    20 kilo dumbell demedim. Bench press'ten bahsediyoruz. Machine bench press'te rahatlıkla kaldırabilir 20 kiloyu. Ki ben 60 kiloluk zayıf bir adamım antrenmanın ilk gününde 30 kilo kaldırdım gayet rahat.

11. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bende ılk basladıgımda agır gırıyordum korkmayın agır kaldırmaktan kendınızı zorlayın ama sakatlanıcak kadarda degıl ılk 1 ay alt yapı olusması ıcın hoca tum vucut ıcın program yazar ama her bolgeyı sadece 1 hareket yaparak hocanızla konusun proıgram yazsın gogus ıcın sınav ceksen daha faydalı olur 2.5 kg le gogus ıcın hıcbırsey.En azından şınav cekmeyı ogrenın cok daha faydalı olucaktır

Sayfayı Paylaş