İlk Gün Çekingenliği

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Rooter tarafından 20 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Rooter

Rooter Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Uzun yıllardır body'e gitmeyi düşünürdüm o kadar uzun zaman olduki yaş 30 oldu biz hala gideceğiz derken dün bir spor salonuna yazıldım bu gün bir saat sonra ilk dersim başlayacak ama dün çalışan kaslı erkekleri model gibi bayanları görünce gözüm korkmadı değil biz çiroz gibi adamız 1.90 boy 60 kiloyuz kilo almak için spora başladım bu arada :) ama çok mahçup gidicem salonun boş olduğu saatleri seçmeye çalışıcam kimse yokken çalışıp kaçayım diye ama hala bilmiyorum neden bu kadar çekiniyorum elimde olsa 2 tek atıp salona gidicem o kadar yani :D sizlerinde ilk günü böyle oldumu merak ettim arkadaşlar ? duh

2. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Tabiki yaşadıklarınız normal daha önce hiç bir spor geçmişiniz yok kimseyi tanımıyorsunuz ve gördüğünüz kişilerde oldukça fit ve yıllarını vermiş kişiler. Bende gittiğim salona 2 yıl ara vermiştim 1 ay önce tekrar başladım eskilerden çok kişi vardı ama yenilerden daha çok vücutlu olanlar artis artis gezmekte salonda çalışırken böğürmekte(benim pompa olarak çalıştığım ağırlıkta).Siz gidin sporunuzu yapın göz göze geldiğiniz kişilere kolay gelsin diyin ve çalışmanıza bakın spor salondaki kişilerden dolayı işkence haline gelmesin hemen bitiripte kaçayım gibi düşünmeyin gayet rahat hafif kilolarda çalışın en kötü ihtimal takın bir kulaklık ve sadece kendinize sporunuza odaklanın.

ercan41 ve Rooter bunu beğendi.
  3. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    benim arkadaşlarım spor salonunun içine girmeye korkuyor sen kayıt yaptırma aşamasını bile geçmişsin :) sakın insanlar çekinme taviz verme alet sıralarında insanlarla konuş.benim eski salonumda adam ağırlığı alıp bara takmaya giderken başkası isteyince plakaları verenler vardı.ezdirme kendini yavaş yavaş dostluklar kur yardım iste yardım et bi zaman sonra alışırsın zaten :)

Rooter bunu beğendi.
  4. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    Bizim salondada yeni başlamış sizin yaşınızda göbekli adamlar vardı ama kimse dönüpte abez abez bakmadı kimseye adamda gayet rahat bir şekilde sporunu yapıyordu yani demek istediğim kimseye garip gelmessiniz spor yapmak isteyen isterse 60 yaşında 100 kilo olsun gider istediği gibi sporunu yapar kimsede ne garip bakar nede bişey der.

Rooter bunu beğendi.
  5. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    ilk başlarda oluyordu dogrusu.Hele yag yakımı sırasında resmen koşu bandını mesken tutmuştum.
    Arkada fazlalık oldugu icin o zaman utanırdım :D

simdi kralı gelsin fark etmez.
    Artık yenilere ben ögretiyorum hareketleri :)

hatta 2 gün önce yeni kayıt geldi.Yaşı 33 falandır sanırım.
    hareketlerde bana yardımcı olur musun dedi bende yardım etmiştim.
    Özgüven meselesi herşey.
    Konuşmayan somurtan tip olursan ızdırap olur senin icin.

fakat mal gibi bakan tipler genelde oluyor neden baktıklarını 5 ay gecmesine ragmen cözemedim :s

Rooter bunu beğendi.
  6. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Walla kimsenin aa şu adama bak kolları ne ince ya da ne göbekli diye yorum yapacağını zannetmiyorum.

Şahsen ben eğer bana danışılırsa veya yardım isteyen bir tavırla yaklaşılırsa yeni başlayanlara elimen geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Salonda eleştirilen tipler genelde "gym rat" dediğimiz herşeyi çok iyi bildiğini sanan , herkese herşeye karışan, kendini süper sporcu muhteşem varlık kategorisine sokanlar oluyor.

Ayrıca unutmayın ki o gördüğünüz iyi vücudlu kişiler de bir zamanlar sizlerin yerindeydi.

Rooter bunu beğendi.
  7. Rooter

Rooter Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Bu gün 3.günümü atlattım :) şimdilik salonun boş olduğu zamanları ve erken saatleri seçiyorum şuanlık hem makineler boş oluyor hemde rahat rahat çalışa biliyorum hocalar sağolsun çok anlayışlı benim başımada bir bayan hoca verdiler çokta tatlı dilli birisi sağolsun içimi çok rahatlattı şuan için böyle gidiyor çalışmak çok zevkliymiş hep korkarak bakardım bu spora ama gerçekten çok zevkli :)

8. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    ben 8-9 ay yaptım.. ama hep ilk gün çekingenliği vardı bende kalabalıkken salon, çalışamıyodum rahatsız oluyodum

Rooter bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş