İlk etapta yağ yakmaya mı kütle yapmaya mı çalışmalıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve doxux tarafından 25 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    İyi akşamlar herkese. Uzun yıllar süren hareketsizlik, günde 1 paketten fazla sigara ve sık alkol tüketiminden sonra hayat tarzımı değiştirmek amacıyla spor salonuna yazıldım. Yağ yakımıyla kas kütlesi yapımının bir arada olamayacağını biliyorum. Biraz kilo fazlalığım olmasına rağmen şişman sayılmam, bira göbeğim var diyelim. 29 yaşındayım, önce göbeğimden mi kurtulup yağsız kütle edinmeye çalışmalıyım yoksa bir süre kas yapmaya yönelik beslenerek mi sonra yağlardan kurtulmaya çalışmalıyım karar veremedim. Daha önce düzenli spor geçmişim yok. Bir hevesle spora başlayıp bırakanlardan olmuştum. Ölçülerim şu şekilde:

Boy: 1.75
    Kilo: 78
    Omuz: 112
    Göğüs: 102
    Bel: 98
    Kol: 34

Fikirlerinize açığım.

2. atakan123123

atakan123123 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Şişli/İstanbul
    Diyet Yani Yağ Yakımı sırasında Önemli olan Kas Kütlesi Kazanabilmek Değil Var olan Kas kütlesini Korumaktır.Öncelikle Yağ Yakmalısınız 78kg Çok fazla Değil 72kg Ve Civarı Sizin İçin İdealdir.Sonrasında Kaslarınızın Çizgilerinin Çıkması Yağların Sallanması Olayı Bittinten Sonra Daha Azimle ve Daha profesyonel Şekilde Kas kazanımına Odaklanmak Daha doğru olur..

doxux bunu beğendi.
  3. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle yağ yakımı üzerinde çalışmanı öneririm. Ama bunun yanında protein içerikli beslenerek ve gerekirse supplement kullanarak kas kütleni de korumalısın ve beslenmeni spora göre ayarlamalısın.

doxux bunu beğendi.
  4. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    yağ tabiki

doxux bunu beğendi.
  5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    teşekkür ederim. aklımda çelişki kalmamış oldu :)

Sayfayı Paylaş