İlk 1 aylık program

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Tüplüveöfkeli tarafından 29 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Tüplüveöfkeli

Tüplüveöfkeli Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yaş 17
    Boy172
    Kilo 61
    Salona yeni yazıldım ve ilk 1 aylık herkezin yaptığı tek program 4x12 ve 4x8 4x10 şeklinde programın genel setleri ve bana ağır geliyo 15 kg aletlerin ağırlıgı butterfly makinelerde kullandıgım dumbell felan da ise üzerinde ağırlık yazmıyo ama 3-4 kg var sanırım ve setleri tamamlıyamıyorum yarım yamalak yapıyorum ve kollarım artık kaldırmıyo

sizce ne yapmalıyım setleri 4x12 yerine 2x12 yapsam böyle yarı yarıya düşürsem ? benim açımdan sorun olurmu yada olumsuz birşey cünkü zaten setleri tamamlıyamıyorum ne yapmalıyım ?

2. Gangstar

Gangstar Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yeni basladiysan 8x4 idealdir.Yeni yazildigin icin vucudunu hazirliyorsun ben ilk basladigim 2 hafta 3x8 yapmistim sonra artiyor setler.

3. Tüplüveöfkeli

Tüplüveöfkeli Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    4x12 gerçekten yapamıyorum artık kollarım kaldırmıyor 8x4 yapsam ? bir problem olurmu yoksa tam tersi iyimidir

4. Gangstar

Gangstar Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    8x4 yap en iyisi zaten hoca 2.aya değiştiricek programını

5. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Yeni başladıysan kesinlikle adaptasyon yapmalısın hem olası bir sakatlığı önlemek için hem de vücudu alıştırmak için hareketlerde de 6-8 tekrar ideal küçük kas gruplarında kesinlikle toplamında 9 seti geçme geliştiriyim derken kastan yeme sonuç olarak 3 er setten 6-8 tekrar en iyisi senin için

6. Shqiponje Madhe

Shqiponje Madhe Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Baslarken tekrar sayisini fazla kilip agirligi az tutmak haktir diye dusunuyorum. Kendini fazla yorma.

Sayfayı Paylaş