İlginç Bir Olay

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve acemi Jojuk tarafından 5 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. acemi Jojuk

acemi Jojuk Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Rize
    sa arkadaşlar dün spor salonunda başımdan geçen ilginç bir olayı anlatıcam.... ben normalde göğüs presste 10 kg ile çalışıyorum ama dün gücümü denemek için smith makinasında 64 kg kaldırmaya çalıştım uzandım sehbaya zarzor kaldırdım sonra ayağa kalktım (arkadaşlar aferin) derken kendimi bi anda yerde buldum (yanlış anlamayın bir yere takılmadım) resmen bayıldım gibi bişe oldu 20 saniye boyunca yerde kaldım arkadaşların konuştuklarını duya biliyorum görüyorum ama hiç bir yerimi kıpırdatamıyorum tepki veremiyorum ve hiç bir yerimi hisettmiyordum neyse 1-2 dakkaya toparlandımda ama bu neden oldu hala anlamış değilim acaba kalptan falanmı?? başına böyle bi olay gelen varmı yada yardımcı olabilecek 1 hafta ara verdim tekrar başlaya bilirmiyim???

2. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    ağırlık kaldırmadan önce nefes alıp vermeyi öğrensen daha iyi olur bence.bunun 2.aşaması burun kanaması sonra beyin kanaması.

3. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm : Yeni Başlayanlar Bölümü

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

4. 4Bodymuscle

4Bodymuscle Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Isınmadan idman'a başlamışsan bu kalp krizinden ölüme kadar gidiyor.(Çoğu insan herhangi bir spor da kenarı su içmek için gidip bayılan sporcuları görmüştür)

5. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    nefesini ayarlayamamışsın.böyle devam edersen kocaman bir kalbin olur...

6. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    bence kalp le yada nefesle alakalı bişe degil kan şekeri düşmüş, İdmandan yarım yada 1 saat önce tatlı ye, tatlıdan kasıt bir adet fıstıklı cikolota en idaelidir ( sneakers ,maximus tarzı), ve Set aralarında 1 2 yudum su iç,

7. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    herkes nefesin oneminden bahsetmiş ama arnoldun antrenman videolarını izleyin oda hiç nefes alıp vermiyor sadece bagrıyo yada dişlerini acı dolu bi ifadeyle sıkıyo yada sakız çiğniyo ama nefes alıp vermiyor bence vücuda birdenbire bir yük bindiği için vücut tepki verdi mesela bi arkadaşının koluna hergun yavaş vursan bisey olmaz ama bigun ansızın habersiz sertçe vurursan ya yere düşer ya bağrır bi tepki verir yani seninkide o hesap olmuş.

8. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    bağırmak nefes vermektir.halterciler cirit çekiç vb atanlar da ağırlığı kaldırdıktan sonra bağırır nefes vermek için. https://www.youtube.com/watch?v=UpP_VN2PpGY&feature=related nefes vermiyor gibi durmuyor bence sana öyle geliyor.

zrb20 bunu beğendi.
  9. acemi Jojuk

acemi Jojuk Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Rize
    kaldırırken nefes verdiğimi iyi hatırlıyorum nefesten olmasa gerek.... birde ağırlığın göğüs preeste yapmama rağmen kalkınca ayaklarım titriyordu acaba sinir sistemi hastalığım olabilirmi...

10. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    ayak titremesinden kastın sanki dizlerinin bağı çözülecekmiş gibi his mi? eğer öyle bi şeyse vücudunu çok zorlmaşsın.kendini kimseye ıspatlamak zorunda değilsin.gidip strong man yarışmasına da çıkmayacaksın.

11. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    10 kg takıp calısmakla 64 arasında fark var ne kendini sakatla ne de artistik yap hiç bulaşma bu tür şeylere inan başına dert alırsın...şekerden olabilir nefese bağlamayanlardanım ben

12. UfukArda

UfukArda Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Nefes kontrol yetersizliği,kan şekerinin düşük olması ve yeterli ısınma nın yapılmaması bu gibi sonuclar doğura bilir.Ve çoğu kişinin yaptığı hata arkadaşlarıma göstereyim derken ağır kilolara birden girmek vücudu sapıttırabiliyor :)

13. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşların dediklerine katılıyorum ama bi doktora gidip bu sporu yapabilirmiyim başıma böyle bişey geldi diye bi danış bence.

14. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    bu sporla uğraşan sağlıklı bir insan bile doktora gittiğinde bu sporu kötülüyorlar.Supplement bile kullanmam kürle işim olmaz.Geçen ay kan bağışına gittim.Doktor değerleri çok beğendi.Vücut geliştirmeyle uğraştığımı bu yüzden düzenli beslendiğimi kendime baktığımı söyledim.Kendisi bu sporu spordan saymadığını kalbe çok zararlı olduğunu söyledi.Sebebi ise sürekli kas kasılmasının kalbi yormasıymış.Yani doktora spor yaparken bayıldım diye gitse nası bi tepki verir sen düşün :D

15. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Haklı olabilirsin ama ciddi bir durumu varsa Allah göstermesin bişey olur kimse yardım edemez ciddi bir problem yoksa senin dediğin gibi aldırış etmez sporuna deva eder

Sayfayı Paylaş