İlerisi için supplement ne olmalı??

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve hmtrnk10 tarafından 18 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hmtrnk10

hmtrnk10 Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ahmet
    Yer:
    Manisa
    Merhaba öncelikle BB ye tam adam akıllı (düzenli) olarak başlayalı 2.5 ay oldu öncesi 5 sene profesyonel basketbol oynadım ve düzenli olarak patlayıcı kuvvet vb antremanlar yaptım.
    Kullandığım supplementler Hardline Whey protein,Dymatize Elite Casein,Hardline Amino9000 bu whey ve amino 2.5 aya biticek caseinim devam edicek daha var bunlar bitince hacimlenmek için nasıl bi yol izlemeliyim supplement olarak yeme içmem düzgün tam olarak supplementler ile proteinimi dengeliyorum Boy:1.84 Kilo:70 kilo alsam iyi olucak araştırmalara göre Whey bitince Gainere geç onu whey gibi kullan diyenler oldu gainer bitince tekrar whey alırsın dediler sizin fikirleriniz neler acaba yardımcı olursanız sevinirim...

2. brhmcr

brhmcr Guest

Wheyden gainera donulebilir, veyahut beslenme sekliden karbo artisi yapilabilir ki bu daha mantikli.

Creatine mono eklerdim ve kombinasyonumu su hale getirirdim.

whey + creatine mono + Amino ( aminox, xtend, atomic 7 vb)

Beslenmede ise ciddi bir karbo alimina giderdim.

Arzu edilirse beslenmeye gore multivitamin ve balik yagi ile desteklerdim.

Not: Onerilerimi 5 yil pro seviye basketbol oynamana ve bilincli olduguna inanmama dayandiriyorum.

3. hmtrnk10

hmtrnk10 Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ahmet
    Yer:
    Manisa
    ben şöyle düşünmüştüm amino ve whey bittikten sonra tekrar bi whey alacaktım ve amino9000 yerine multipower bcaa alacaktım casein aynı kalacaktı;
    yeme içmemde günlük 325gram kaliteli karbonhidrat alımı yapacaktım forumda beslenmeye baktım ona göre yiyeceğim kilo alımını öyle sağlıyabıleceğime inanıyorum
    creatine gelirsek onu 5. veyahutta 6.ayımda başlıyacağım (zaten ilerisi içinde kastım buydu) sizce doğrumu düşünüyorum ?

bi dip not:Forumdada konulara dikkatlice baktım creatin hakkında bilgiler var su topladığına ve creatin kullanımını bıraktığımızda kaslarda gözle görülür kayıplar başladığı yazılıyo sizce doğrumudur ?

4. brhmcr

brhmcr Guest

Dogru dusunuyorsunuz ancak ben olsam caseine para vermezdim :) onun yeri dogal oalrak rahatlikla doldurulabilir.

Kreatine konusu ise https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kreatinle-ile-ilgili-bilinen-yanl-t8709.html yardimci olur.

Creatine bir miktar su tutar ama sistim oldum diyenler biryerde yanlis yaparlar - istisnalar haric-

Creatine aslen hucre isi su tutarak guc noktainda ve recovery de yardimci olur. Yani birakilma sonrasi atilacka olan bir miktar su zaten kazancimiz degildir.

5. hmtrnk10

hmtrnk10 Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ahmet
    Yer:
    Manisa
    sizede çok yük oldum ama kusura bakmayın son bi kafama takılan soru olucak;
    whey proteini dediğim gibi hardline kullanıyorum bitince Bsn Syntha-6 ya geçsem iyi olur mu yoksa whey içinde bi öneriniz var mı ?

şubatta alacağım ürünleri sölüyeyim sizede sizde duymuş olun
    Bsn Syntha-6 2,29Kg ,Dymatize Creatine 300 GR , Multipower(400GR) yada Dymatize Bcaa(300GR)

6. brhmcr

brhmcr Guest

Syntha whey degil blend ( proteinlerin karisimi v eicinde seker olan bir urun) tercih sizin

Whey derseniz Dymatize ISO ve optimum gold guzel urunler.
    Blend derseniz Myo, sythadan ucuz ama bence onun kadar kaliteli.

7. hmtrnk10

hmtrnk10 Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ahmet
    Yer:
    Manisa
    teşekkür ederim onun yerinede optimum'u terhic edeceğim galiba herşey için sağ olun.

8. hmtrnk10

hmtrnk10 Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ahmet
    Yer:
    Manisa
    hocam burdan soruma devam edeyim isterseniz multipower bcaa da antremandan önce 5 antremandan sonra 5 yada antremandan sonra direk 10 gram alınız yazıyo ekonomik olması için antremandan sonra 5 yada
    antremandan önce 2.5 antremandan sonra 2.5 alsak özellik gösterir mi yoksa yeterli kalmaz mı ?

9. hmtrnk10

hmtrnk10 Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ahmet
    Yer:
    Manisa
    hocam forumdan bilgilerime göre günlük protein ihtiyacımı karşılayamadıgım için whey protein tozu kullanmaya kadar verdim ve yanında amino9000 ve geceleri için vücuduma geç karışan casein proteini kullanıyorum.
    Şimdi ise amino9000 bitmek üzre onun yerine 6.ayımın başında creatine ve multivitamin almaya karar verdim.
    Sizce daha önce multivitamin kullanmayan birisi için nasıl bi multivitamin önerilir ve sizce kullanacağım supplement kombinasyonum iyimi?
    Optimum Gold whey protein 2.3
    Dymatize Elite Casein 2.3
    Dymatize Creatine 300 gram
    120 kapsul balık yağı hapı(günlük kaç adet kullanacağımı ve zamanlarını tavsiye ederseniz sevinirim)
    sizin tavsiye edeceğiniz 1 multivitamin(zamanlama hakkında bilgilendirirseniz sevinirim)

4 ayda kullandığım supplementler:
    Hardline Whey protein 2.3
    Hardline Amino9000 120 kapsul
    Dymatize Elite casein 2.3

Gelişme:
    Kol 30.5=>35
    Bel:71=>67
    Omuz:114=>120
    Göğüs 97=104
    yardımcı olursanız sevineceğim

Sayfayı Paylaş