İftar shake :)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Steve Austin tarafından 10 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Merhaba arkadaşlar,malum ramazandayız ve bir çoğumuz ibadetten de spordan da geri kalmamak adına sporu,oruçla beraber yürütmeye çalışıyoruz. Ben kendimce bir iftar shake hazırladım.Sizinde yorumlarınızı bekliyorum.
    İftarı metabolizmayı harekete geçirmek için,ılık suyla açıyorum ondan 2-3 dakika sonra shake içiyorum.
    Malzemeler
    1)500ml dost yarım yağlı süt
    2)100 gram eti lifalif yulaf ezmesi
    3)1 adet muz
    4)1 yemek kaşığı pekmez

Shake'dan 10 dkk sonra 4 yumurta beyazını 1 kaşık kepekle yağsız tavada pişiriyorum.
    Yumurtamı da yedikten 1 30 saat sonra idmana gıdıyorum.
    Sizin fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:58 ----------

Konuyu açtıktan sonra şunu düşündüm,haşlanmış 4 yumurta beyazını shake'in içine atmak.Hem zamandan kazanmış oluruz.Malum herkesin salonu geç kapanmıyor.

2. Huzur53

Huzur53 Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    100ml yağsız süt
    100 gram yulaf
    1 yemek kaşığı tarçın

Tavada pişir üstüne muz ve bal katarak ye en azından daha güzel olur.

3. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    protein oranı çok az değilmi ? yaptığın shake de biraz protein arttırman lazım hiç olmadı bir ölçek whey ile tadından yenmez diye düşünüyorum ..

Son düzenleyen: Moderatör: 12 Temmuz 2013
  4. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Huzur kardeşim tada çok önem vermiyorum,lakin böyle shake yapınca hem kolayıma geliyor,hem zamandan kazanıyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:17 ----------

f35 protein oranı yaklaşık olarak süt= 15,yulaf=12,4 yumurta beyazı=12 toplam 39 gram ve bence gayet yerınde bı protein mıktarı,daha fazlasını sentez için kullanır mı vücut muamma.

5. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    Ben hızlı sindirilmek adına demiştim birazda aslında , vücut 16 saat besinsiz kalıyor çünkü:) kaslardaki yıkımı daha aza indirmek için whey lazım :)

Son düzenleme: 10 Temmuz 2013
  6. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Haklısın fakat bu konuda çok net bir şey diyemeyeceğim.Acaba vücut normalden daha mı fazla emer o kadar açlık sonucunda?Bu konuda bilimsel bir bilgisi olan varsa açıklarsa seviniriz.

7. khrmn25

khrmn25 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    iftarda yumurta fln hic cekilmez ben sahurda 2 3 yumurta ve kahvaltılık yiyorum iftarda ne varsa yiyorum iftardan sonra 150 200 gram tavuk gogsuyle bi ogun daha yapıyorum :)

8. RoLL

RoLL Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Pekmez ile süt karışımı hiç bir şey yaramıyor dostum birbirini nötürlüyor pekmezi ilerleyen vakitlerde tüket derim.

9. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Nötürlüyor derken neye dayanarak söyledin bunu? Ben acil glikoz depolarını doldurmak ve metabolizmayı harekete geçirmek açısından orucun glikoz değeri yüksek meyve veya bal-pekmez gibi şeylerle açmayı tercih ediyorum.Senin nötürleme olayını merak ettim bi açıklar mısın

10. RoLL

RoLL Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Sütte ki Kalsiyum Pekmez'de bulunan Demirin emilimi azaltıyor(etkisini yok ediyor) Kalsiyum Demiri nötürleyip vücuttan atılmasını sağlıyor pekmezle sütü karıştırmak bu etkiyi yapar ilaç içtikten sonra sütü hemen içmeyin belli bir saat geçmesinden(2-3 saat) sonra tüketin diyorlar herkes bilir bunu o yüzden ikisini beraber tüketmeyin demir ve kalsiyum etkileşiminden dolayı mümkünse hemen pekmez tüket aradan belli süre geçtikten sonra iç sütüne ben geldikten yarım çay bardağı pekmezi içerim sütümüde yatarken tüketirim.

Sayfayı Paylaş