İdman Sonrası Protein Takviyesi [Doğal]

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve moquzHan tarafından 1 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Sa BFTR.

Ben her antreman sonrası 250-300 gr tavuk gögsünü sac üzerinde yağsız pişirip yiyorum.

Yapılışı :

Kuşbaşı kıyılmış tavuk etini sac tavaya alın ve yarım su bardağı su ekleyerek suyunu çekene kadar kavurun.

Suyunu çeken Tavuklara, Tuz, karabiber,salça yada domates ve pul biber ekleyip Biraz daha kavurdukdan sonra sade bir şekilde (ekmeksiz) yiyorum.

Yağ Kullanmadığım için kilo alma derdi de minimize olmuş oluyor.

Bu şekilde tavukdaki protein değerin de çok bir kayıp olur mu?

Yorumlarını bekliyorum. Teşşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Aralık 2011
    Azi bunu beğendi.
  2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    protein ne kadar kaybedebilirki bence ona fazla takılmayın 3 aşağı 5 yukarı protein değeri bellidir tavuk göğüsünün bu arada ekmek kilo yapmaz birkaç dilim ekmek hem tok tutar hem sindirimin için faydalı olur hemde karbonhidrat almış olursun ve bu karbonhidrat gh değeri düşüktür ondan kilo yapmasından korkma.

moquzHan bunu beğendi.
  3. ck23

ck23 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    besin değerinde hissedilcek bir oynama olmaz sanmıyorum. fakat antreman öncesi ve sonrası etin yanına çok az da karbonhidrat ekle bence. birer dilim esmer ekmek mesela. Cabarov ekmek kilo yapmaz biraz abartı olmamış mı dostum:lol: ekmeği abartmamakta hatta çok sınırda tutmakta fayda var.

moquzHan bunu beğendi.
  4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ekmek kilo yapmaz abartmadığın sürece benim bahsettiğim beyaz ekmek değil kepekli ekmek gh si düşüktür gh si düşük besinler kan şekerini ani dalgalanmalara neden olmaz uzun süre tok tutar çünkü geç sindirilir

yorumu dikkatli okusan birkaç dilim diye geçiyor tüm gün ekmek ye kilo almazsın denmiyor:)

5. ck23

ck23 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    o zaman aynı fikirdeyiz ama ekmek kilo yapmaz demişsin yukarda esmer ekmek diye belirtmemişsin yanlış anlaşılma olmasın diye dedim. sorun yok.:)

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    biraz araştır düz mantıkla olmuyor bu işler

ben spor yapıyorum 5 dilim yiyorum mesala ben bunu zaten gün içinde sporla ve yaptığım aktiviteyle zaten yakıp harcıyorum burda kişiden kişiye değişir ezber bilgilerle olmaz

iyi oku orda kepekli ekmek yazıyor kepekli ekmekle beyaz ekmeğin arasındaki kalorileri zaten aynı farkı yok googleye yazarsan yüzlerce sonuç bulabilirsin kepeğin artısı daha çok tok tutuyorsindirim açısından daha faydalı. Yani ben kepekli yıyorum o zaman beyazdan daha fazla yersem kilo almam diye birşey yok en büyük yanılgılardan biridir.

mesajımı alıntı yapıp benim yazdığımdanda farklı birşey yazmamışsınız açıkcası amacınızı anlamadım kolay gelsin.

Son düzenleme: 4 Aralık 2011
  7. ck23

ck23 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    dostum ne diyosun? neyi araştırıyım? ne düz mantığı? neyini alıntı yaptım onu da anlamadım ki arkadaşın sorusuna cevap verdim. istediğin kadar ekmeğini ye banane birader.

"protein ne kadar kaybedebilirki bence ona fazla takılmayın 3 aşağı 5 yukarı protein değeri bellidir tavuk göğüsünün bu arada ekmek kilo yapmaz birkaç dilim ekmek hem tok tutar hem sindirimin için faydalı olur hemde karbonhidrat almış olursun ve bu karbonhidrat gh değeri düşüktür ondan kilo yapmasından korkma."

burda esmer ekmek falan yazmıo ekmek kilo yapmaz yazmışın orda yanlış var dedim. beyaz ekmeğin esmer ekmekle aynı olduğunu düşünüyorsan sen devam et ama millete de ekmek kilo yapmaz falan deme.

ben adam gibi yazıyorum sana aynı fikirdeyiz sorun yok diye saldırcak yer arıyosun. neyse böyle forum kavgalarına girmedim hiç girmem de hadi eyvallah dostum sana başarılar sporunda diyetinde.

8. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Tamam beyler tartışmaya gerek yok. ben zaten ekmekleri sadece sabah ve öğlen tüketiyorum antremandan öncede çok aç olmadığım için antreman sonrası aldığım tavuk da da ekmek kullanmıyorum zaten ama çok aç olursam dediklerinizi uyguluyacam :)

9. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    Kaç yıldır Antrenman yapıyorsunuz kaldırdığınız kilolar nedir ? 250-300 gr tavuk gögsü ciddi bir rakam. 300 gr. =60 gr üstünde protein mıktarı eder. eğer yeni başladıysanız spora rakam fazla..

10. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ekmek nasil kilo yapmaz bunu biri aciklayabilirmi :)

Ekmek agzimiza girer girmez vucud insulin salgilar insulin depolama hormonudur ve ekmegin yaninda yedigimiz herseyi vucud depolamak ister once glikojen depolarina onlar doluysa yag olarak vucudda depolar

Ekmek yerine tavugu tereyaginda yapsak nolur kilomu yapar hayir yapmaz

Yaglari tukettigimiz zaman insulin uzerine etkisi yoktur yani yaglar insulin salgilatmaz vucud depolama yapmak istemez

Simdi dusunursek

Tereyagimi yoksa ekmek mi vucudda yaglanma yapar

11. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18

Hocam arkadaş orda kepek ekmeğinden bir kaç dilim bahsetmiş.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:50 ----------

daha önce 3 aylık bi tecrübem var 5-6 aylık mecburi aradan sonra tekrar başladım şuan 3haftadayım yani ortalama 4aylık bi geçmişim var.

Fakat ; günlük alınması gereken protein miktarıyla kıyaslarsak antreman sonrası (haftada 4gün) 60gr protein hiç bişi.

Yaptığım araştırmalarda tavuk gögsünün 100gr 'ında 30gr protein mevcut olduğunu saptadım. bu şekildede her idman sonrası yaklaşık 90gr proteine eş değer.

12. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kepek ekmeğinden bahsettiğimi bildiğin halde sürekli aynı şeyi tekrarlamayın ekmeğin glisemşik indeksi düşüktür git araştır kan şekerini dalgalandırmaz bu yüzdende yağlandırmaz sana git kilolarca ekmek ye demiyoruz fazla meyvede yağ yapar herşeyin fazlası vücütta yağ olarak mesajı dikkatli okusan böyle post atmazdın.

1 gr yağda 9 kalori var ortalama nasıl yağ kilo yapmaz sen kiloyu neye göre hesaplıyorsun günlük aldığın kalori harcadığından fazlaysa o fazla kalori yağa çevrilir depo edilir yağın kilo yapma sebebi 100 gr de yaklaşık 800 -900 kalori var gerisini sen hesapla 1 gr karbonhidratta yaklaşık 4 gr kalori var herşeyin fazlası zarar

sadece ekmek yeme zayıflarmısın hayır herşeyi dozunda tüketirsek zaten kilo sorunu olmaz mesajımdada birkaç dilim yazıyor nasıl çaptırıyorlar basit bir yazıyı

13. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    kepek ekmeginin gi si nasil dusuk bunu bana bir aciklasaniz :)

Tam bugday ekmegi deseniz anlarim fakat

Kepek ekmegi ile beyaz ekmek arasinda fark yok

Yagin kalorisi 9 kcal dir fakat insulin uzerine etkisi yoktur
    Siz vucudu terazimi saniyorsunuz vucudda beyin ve hormonlar var idare eden

14. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    http://romed.com.tr/glisemik_indeksi_tablosu.htm

hatta alıntı yapayım.
    Gıdalar glisemik indeks değerlerine göre şeker yükseltici etkisi yüksek, orta ve düşük olarak sınıflandırılır. Glisemik indeksi düşük olan yiyecekler, kan şekerinin daha yavaş yükselmesine sebep olacağından daima tercih edilmelidir.Posalı yiyeceklerin glisemik indeksi düşüktür. Bunlar kuru fasülye, nohut, mercimek, bulgur, kepekli ekmek, elma, armut, makarna, portakal ve yoğurt gibi besinlerdir.

yeterlimi bu kadar? amacın post kasmaksa konu dışına yönelebilirsin

senin mantığınla spor yaparsak o zamaman sabah akşam yağ yiyelim yağ içelim ama kilo almıycaz nasıl olsa

benim günlük aldığım toplam kalori eğer yaktığım kaloriden fazla olursa bu bana kilo olarak geri döner

bu konu bura kapansın varsa yanlış bir yazı git şikayet butonunu tıklayıp şikayet et varsa yanlış bilgi silinir zaten uzatmayın basit konuları.

ekmek gibi içinde şeker yok birşey yok posa yönünden zengin sindirime faydası var tok tutuyor tutturmuşsunuz kilo yapar size ezberletmişlermi bunları herşeyin fazlası kilo yapıyor meyvede öyle

15. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ekmekte seker mi yok :) simdi cep telefonundayim pc ye gecince guzel bir aciklama yaparim :)

16. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    tam beyler neyin tartışmasını yapıyorsunuz :S bırakın ikinizde.

17. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    http://www.mumine.com/ekmekler/29906-ekmekler-ve-besin-degerleri.html

mesaj kirliliği yapma forumda pc ye girince yaz o zaman.

Kepekli ekmek: Beyaz una ham kepek eklenmesi ile hazırlanan ekmek çeşididir. Bir dilimi yaklaşık 70 kaloridir. Beyaz ekmeğe göre kan şekerini daha yavaş yükseltir ve daha yavaş düşürür. Bu nedenle beyaz ekmeğe oranla daha uzun süre tok tutar.

alıntı.

bu tartışmayı burda bitir bilmiyorsan oku öğren birşey kanıtlamak zorunda değilsin küçük bir konu ne kadar uzadı ne kadar art niyetli insanlar var.

18. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    emredersiniz efendim :)

simdi ilk gelelim kepek yada beyaz ekmegin kan şekeri üzerine olan etkisine

kaynak

http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/419541.asp

burası bir forum degilmi neden bildiklerimizi paylasırken bu kadar agresiflesme geregi duyuyorsunuz merak ediyorum ?

eger kan sekeri üzerinde kepekli yada beyaz ekmek arasında bir fark yoksa beyaz ekmek yemek kepekli ekmek yemeye göre daha mantıklı cünkü bugday kepeginin minerallerin emilimini durdurma etkisi var

Her ögün kesin kepekli ekmek tüketin ki su hastalıklar sizde bas göstersin

özellikle her ögün yiyin ki yediginiz proteinlerdeki demir ve cinko emilimi azalsın genc yasta kel kalabilesiniz

Asabiyet, alınganlık gibi aşırı hassaslık durumu asabi alıngan durumunuz belkide bundandır.

Konu kapanmıstır herkes okuyup dogruyu görebilir.

19. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    verdiğin linke şuda yazıyor

Önemli olan gün içinde yediğiniz toplam ekmek miktarıdır. Hangi cins ekmek olduğu çok ciddi fark yaratmaz.

benim demek istediğim ne birkaç kepekli ekmek ayrıca kepekli ekmeğin gh si düşüktür o haberde yazan herşey doğru değil:)

Besinlerin Glisemik İndeks Tablosu

Besinlerin Gİ değerleri besinin miktarıyla orantılı olarak değişmekle birlikte genel olarak aşağıdaki değerlere sahiptirler:
    Sınıflandırma: Düşük Gİ, Vasat Gİ, Yüksek Gİ
    Düşük Gİ: 55 ve daha az, örnek besinler: barbunya, nohut, kuru fasülye, mercimek, fındık, elma, portakal (çoğu meyve ve sebze), makarna, Kepekli (siyah) ekmek
    Vasat Gİ: 56-69, örnek besinler: esmer pirinç, şeker kamışı, çavdar ekmeği, muz (ham), dondurma, fırında patates
    Yüksek Gİ: 70 ve daha yğüksek, örnek besinler: patates, beyaz ekmek, beyaz pirinç, beyaz şeker, işlenmiş meyve suları, muz(olgun), karpuz, krakerler, mısır cipsi, mısır gevreği
    Düşük Gİ değerli besinler glükozun daha yavaş ve düzenli salınımı sağlayacak, yüksek Gİ'ye sahip besinler kandaki glükoz düzeylerini hızla yükseltecektir. Ancak glisemik indeks tabloları mutlak olarak görülmemesi gerektiği ifade edilmekte ve şu gerekçelerle eleştirilmektedirler:
    http://www.***********/2010/08/glisemik-indeks-ve-glisemik-yuk.html/greyfurt-splash

uyduruk bir haber yazısını koymuşsun karşına bunca bilgi koydum tutturmuşsun gh si yüksek diye birde şeker varmış ekmekte onuda koy nerden uyduruyorsunuz kepekli ekmekte şekermi olur olsa kaç gram bu şeker tutturmuşsunzu ekmek kilo yapar fazla yediğin herşey kilo yapar insan vücüdu yağa çevirir fazla enerjiyi bunudamı bilmiyorsunuz ekmek diye tutturmuş gidiyorsun daha fazla uzatmayalım ben adminlere iletiyorum konuyu gereği yapılır

20. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    kepegin bir ton zararı var ayrıyeten farzedelim ki o doktorlar dan daha iyi doktorluk meslegini yapıp insanları teste tabi tuttunuz ve kan sekerini yavas yükselttigini ortaya cıkardınız.

kepegin mineraller üzerine olan etkisini neyle gidermeyi düsünüyorsunuz her yemekten 2 saat sonra vitamin mineral hapımı verelim insanlara ?

tabi gün icinde yenecek olan ekmek miktarı sizlerin ne kadar daha cabuk hasta olacagınızı etkiler

1 sene
    3 sene
    10 sene

Sayfayı Paylaş