İdman sonrası öğün hakkında?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve _Fabregas_ tarafından 1 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ben idmandan cıktıkdan sonra 1 saate eve anca gidebiliyorum ve herkez yarım saat içinde yemek yemelisin diyor bende bakkaldan eti yulaflı bisküvi 500 gr. light süt alıyorum eve gidene kadar yiyorum eve gelincede 3 yumurta beyazı lor peynir salatalik karsıtrp yiyorum 30 dk sonra yatıyorum bana bakkallarda bulabileceğim pratik yiyecekler söyleyebilrmsiniz idmandan sonra beni iyi besleyebilecek yada yediklerim yeterlimidir?

2. Qwelan

Qwelan Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BB
    Yer:
    İstanbul
    eğer durumun uygunsa antreman sonrasında protein tozu içebilirsin eve gittiğin zaman yediğin öğün de antreman sonrası için zayıf kalıyor beyaz et çeşitlerini yemeni tavsiye ederim fakat bakkaldan alabileceğin ayaküstü yenilebilecek pek birşey yok :) eğer hiçbiri olmuyorsa salonunun oralarda ekmek arası tavuk yapan biyerler warsa bonfile tarzı en azından onlarla idare et derim yağlı olur biraz ama bakkaldan alıcağın şeylere göre daha iyi olur sanırım

3. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle yorum için sağol protein tozuna şuanlık durumum pek uygun değil,salonun oralardada anca tavuk döner var oda yarısından cogu yag ztn :D

4. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    İdmandan yarım saat sonra bisküvi-süt tüketeceğine hiçbirşey yeme, eve gitmeyi bekle daha iyi.

İdmandan sonra olabildiğince sıvı şeyler tüketilmesi gerektiğini forumda defalarca tekrarladık.

Çünkü vücuttaki kanın çok büyük kısmı kasları beslemek için kullanılıyor.

Sen katı besin tüketip kanın 1/3'lük kısmını mideye çekiyorsun, belki de daha fazla.

İdmandan sonra öncelikle basit şeker içeren bir sıvı tüket. Üzüm suyu, şekerli su,pekmez iyi seçenekler.

Protein tozu veya aminon yoksa boşver.

İdmandan 1 saat sonra bol proteinli bir öğün yap.

5. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Çok saol annem pekmezi meyve suyu haline getiriyor idmandan hemen çıkışta onu içsem olurmu birde kaç litre içmeliyim sizce?

6. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    ben eve geldiğimde 10-15 kesme şekeri ılık veya sucak suya atar karıştırır içerim yada antreman sırasında içtiğim suyun içine basit sofra şekeri atarım...Maalesef protein tozum olmadığı için amino asit alıyorum ant sonrası

_Fabregas_ bunu beğendi.
  7. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bende idmandan sonra tatlı yeme konusunda kararsızım daha önce başka bi konuda tartışılmıştı idmandan sonra kaslara giden bilmem neyi kapatıyormuş şeker falan birazda vücudumu dinlemeye çalışıyorum ona göre beslenmeyi öğreniyorum yavaş yavaş bende hiç protein tozu almadan amino asite başlıycam 3. ayda hocaya sormuştum o söyledi

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş