İdman Süresi ve her gun bir bölge.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mustafagürcemal tarafından 7 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mustafagürcemal

mustafagürcemal Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar henuz ilk ayım yenı bıttı fakat ailem bana kızmaya başladı bende habersız olarak yapmayı planlıyorum.Ama ıdmanımın uzun surdugu için her gun bır bölgge olarak ıdman saatlerını kısaltmayı dusunuyorum ıkı aylık bırı ıcın bu olumlu olurmu yoksa sıkıntı yaratırmı.

2. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Daha yeni sayılırsın o yüzden tek bölge çalışman verimli olmaz senin için.İlerleyen zamanlarda tek bölgeye geçersen daha iyi olur.

3. brhmcr

brhmcr Guest

Tabi şartlar buna elveriyorsa yapacak birşey yok. Hacim mi yoksa define mi çalışıyorsun? kaç dakika çalışabilirsin?

4. mustafagürcemal

mustafagürcemal Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam olay şöle ben hacim yada define değil 6 ayda iyi beslenbeyle kazanabıldıgım kadar yağsız kas kazanıcam daha sonra body bırakıcam ama duzenlı olarak koşucam.bu koşu ısını daha öncedende yapıyordum..Şuankı hedefım bu dedıgım gıbı ailemin haberı yok bıraktım bılıyorlar benn koşmaya gıdıyorum dıye evden çıkıyorum salon 0 dk uzaklıkta benım 1 saat te evde olmam lazım..

5. brhmcr

brhmcr Guest

Anlaşılan 6 ay çalışçam bırakacam olayını kafaya koymussun.Önünce 2 seçenek var.

Günde tek parça 4 hareket ortalama 45 dakika, (Biceps, triceps beraber)
    Günde çift parça süper setli(2 egzersiz birleştirilmiş) ortalama 50-60 dakika,

Birincisi daha hacim yönelik, ikincisi biraz daha define yönelik ancak unutmamak gereken ikincide hacim beslenmesi yaparsan sonuçta hacimlenirsin.

Yağ oranını bilmiyorum ama çok yağlıysan direk ikinciyi seçerdim.

6. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    2 aylık olduğunu varsayarak çift bölgede girebilirsin, büyük kasa 3-4 küçük kasa 2 hareket şeklinde ortalama 1 saat sürer antrenmanın, biraz daha yol katedincede tek bölgeye geçersin..

7. mustafagürcemal

mustafagürcemal Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0

Sayfayı Paylaş