İdman Öncesi Ve Sonrası Beslenme..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kalamir tarafından 6 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. kalamir

kalamir Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Benim uyguladıgım şu şekilde oluyor.. doğrulugu ve yanlıglıgını tam olarak bilmiyorum hatalıysa düzeltirseniz bende sevinirim..

antremandan 2-3 saat önce protein ağırlıklı birazda karbonhidrat içeren besinler yiyorum..
    antremandan 1 saat önce pirinç,makarna gibi karbonhidratlar alıyorum..
    30-40 önce 2 ölçek gainer suyla içiyorum genellikle buda karbonhidrat içerdiğinden antremanda enerji sağlıyor..
    ve önce 3 tablet amino asiti suyla içiyorum..
    antremandan sonra 250-300 ml meyve suyuyla 1 ölçek(24gr) whey le beraber 4 tablette amino asit içiyorum..
    antremandan 45dk-1saat sonrada bol proteinli bi öğün yiyorum..

bu beslenme şeklinde ki eksik veya fazla var mıdır .. gainer whey amino kombinesini tam olarak tutturamamış olabilirim.. nasıl yapmalıyım tavsiyeleriniz neler..

Son düzenleme: 6 Aralık 2009
  2. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    burda tek deyineceğim konu amino asit alımı. o aminolara o kadar para veriyosunuz madem, o zaman düzgün kullanın 3 4 amino asitin yararı yok arkasında yazan kullanım talimatında bile minimum servis oranını veriyor.

bundan 5 6 ay önce eski salondada görüyodum adam gitmiş idman sonrası 2 tane amino acid içiyor. beyler ya buürünleri düzgün kullanın yada boşuna paranızı heba etmeyin 2 3 4 amino acid komik değerler. bitmesin diye az kullanıp etkisinide 0 a indiriyorsunuz bitirsenize bi veiderin 2200 unu 350 tablet 20 günde bakın etkisini görün. diceksiniz o kadar para olsa bitiririm o zaman almıycaksın bu kadar basit. ne yalan söyliyim 8 ay oldu amino almayalı 1 ay da maksımum bitiririm.yoksa zaten aminoya vereceğim parayı kesinlikle whey e veriyorum.

3. FREELEO

FREELEO Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ozgur
    Yer:
    BALIKESİR/BURHANİYE
    anlamadığım nokta su neden urun kullanım prosedüründe 2 önce 2 sonra yazmakta bukadar cok kullanmak gerekiyorsa. bana bu grip zamanı vucuk dağa fazla iyileşir diye antibiyotikleri ve vitaminleri cok almaya ama hiçbi faydası olamaması gibi geliyor. bu sayılar bana cok yuksek geldi

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  5. kalamir

kalamir Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    şu durumda aminoyu nasıl ne zaman kullanmalıyım.. işte bilgi verirseniz önce ve sonra ne durumda dogrumu yapıyorum ?

6. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Ben de vg ye ilk başladığım yıl amino yu azar azar alıyordum. Bitmesinden dolayı değil. Aminoyu o kadar gözümde abartmıştım ki sanki fazla alırsam çok çok büyük yan etkiler göreceğim aman az alayım karaciğer böbrek dağılmasın diye. Hani çevrenizde kimse almıyor ya öyle şeyler bir de vg ile hiç uğraşmayanlar diyor ya yok kanser olursun yok onları kullanırsan çok kas olur çirkin olursun. Steroid sanki. Tabi sonradan öğrendik öyle değilmiş. Ne o kadar yan etkisi var ne de mucizevi bir olumlu etkisi. Dendiği gibi kullanılacak ise tam kullanılmalı.

cagkanyuksel bunu beğendi.
  7. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    antrenmana 1 saat kala yemekyiyorsun ve spor yapıyorsun beslenme vaktin yanlış.
    prinç, makarna carb. alımını 2, 2.5 saat once yapmanı yedıkelrini sindirilmesini bekle.
    gainer antrenmandan öğün arasına kaydırmanı.
    amino tabletlerini antrenmandan 30 dk. önce almanı ve antrenmandan hemen sonra almanı. whey pro. antr. sonra 30-45 dk alabilrsin. kilo almak için gainer gece yatarken alabilirsin..

8. kalamir

kalamir Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    gainer ı sadece gece yatarken mi kullaniyim.. bide az az kullanmak istiyorum çok etkisini görmeme gerek yok cok kilo almak istemiyorum biraz biraz aldırsın az da olsa yeter..

9. jeytan1905

jeytan1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    jarhead arkadaşımızın dediğine başka katılan var mı ? weider 2200'ünü günde 17,5 tane atma konusunda ?
    günde 16-17 amino çok ciddi bir rakam gibi geldi bana.

benim bildiğim kilonla orantlı 70 kg isen 7 tane 80 kilo isen 8 tane.ortalaması bu şekil.
    bir diğer konuda amino belli bir kapasiteden sonra kullandığının anlamsız olduğu.lafın gelişi söylüyorum 8 taneden sonra ne kadar atarsan at hiç bir faydasının olmadığı gibi.

yanlış biliyorsam aydınlatırsanız sevinirim.

10. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    verdiği rakamlar normaldir kişiden kişi ye bu rakamlar çıkabilir değişebilir fazlasının zararı olmuyacağı gibi günde öğün başına 2 şer alınıcak amıno pek fayda beklenmemeli amino asit hap formunda olduğundan daha cazip gelmekte bir ölçek protein tozu avuç dolusu amino' ya eş değerdir amino tabletleri gözünüzde fazla büyütmeyin..

11. kalamir

kalamir Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    peki öyle diyorsunuz nasıl kullanmalıyım.. bunları

12. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Jarhead'ın dediği doğrudur kesinlikle katılıyorum,

3-4 amino asit kullanarak bir fayda sağlanılamaz bu ürünlerden günlük en az 12 tane[4antreman önce, 4 antreman sırasında, 4 antremandan sonra veya arzu ettiğiniz başka bir şekilde] kullanılmalıdır.Tabii bunun kullanımı kişinin anreman yoğunluğuna görede değişir...

13. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Universal amino da 6 tane idman öncesi 6 tane idman sonrası toplam 12 gram amino alınması tavsiye ediliyor.

14. kalamir

kalamir Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    6 idman öncesi 6 tane idman sonrası üzüm suyuyla içiyorum.. yarım saat sonra whey içiyorum suyla.. bi yarım saat sonra da yemek yiyorum.. sabah kalktıgımda da protein tozu içiyorum 15 dk sonra kahvaltı yapıyorum elimde gainfast var gainer bunu nasıl kombine edicem bunlara..

Sayfayı Paylaş