İdealim fitness modelliği.. ölcüler ve sorular...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ferhat95140 tarafından 19 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. ferhat95140

ferhat95140 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Yaşım 16 boyum 1.73
    baslamadan önce bi alt yapı vardı.Baslayalı 2ay bitiyor.
    kol:32,5 cm
    omuz:113cm
    gögüs:97cm
    bacak:53cm
    kilo:63
    -günde 2 kas grubunu çalıştırıyorum.gögüs,omuz,sırt,bacak 1 gün.Biceps ve tricepsi 2gün çalıştırıyorum.
    Sorularım;
    -Sizin her antreman sonrasındaki gün ağrı oluyormu.bende bazen oluyor.normalmi.
    -büyük küçük kas gruplarını çalıstırdıgım gün sayısı olumlumu.
    -ileride fitness model olmak istiyorum sizce ölçülerim nasıl (sadece protein tozu kullanıyorum)
    -supplement kullanacaktım doktoruma bu konuda sorular sordum beni diyaliz makinelerinin yanına götürdü ilerde olacagın bu olur dedi.Böbrege ve karacigere olumsuz etkileri var dedi bu yüzden sadece protein tozu kullanıyorum.
    Sizce supplementsiz fitness modeli ölcülerine ulasabilirmiyim.

---------- Post added at 18:17 ---------- Previous post was at 18:14 ----------

Salonda yaklaşık 35-40dk geçiriyorum süre azmı

2. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Antrenman sonrası bende hep ağrı olur, ama her antrenmandan sonra olacak diye bir kaide yok.

Kas gruplarını çalıştırma şekline ben olumsuz baktım, sırt ve bacak gibi bir adeleye bir gün verirken gidipte zaten sürekli çalışan biceps ve tricepsi ekstradan iki gün çalıştırmak bence hamallık.

Ölçülerine bakıp evet olabilirsin demek doğru olmaz ama şunu söyleyebilirim ; Eğer hedefin o dergilerdeki vücutlarsa, tonlarca supplementte alsan işe yaramaz, ha o ölçüleri yakalarsın, ama o kadar ayrıntılı bir vücudun olmaz malesef.

Antrenman süren ideâl, arkasına karın egzersizleri uygulayabilirsin.

dishiwelet ve Azi bunu beğendi.
  3. ferhat95140

ferhat95140 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Olmaz diye bişey yok onlar analarının karnından o şekilde doğmadıklarına göre...
    Sanırım genetik fark gösterebilir demek istiyorsun.
    Yorumun için sağol
    yaşıma göre iyimi ölcülerim sizce :)

4. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Genetik farkta bir etken ancak ben o yüzden olmaz demedim, o adamlar su gibi ilaç kullanıyorlar, sen protein tozundan öteye gitmeme taraftarısın. Bu yüzden malesef olmaz :)

Yaşına göre hem ölçülerin güzel hemde erken yaşta başlamış olmanın avantajı büyük.

dishiwelet, pasak, Azi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Merhaba ;

Sevgili ferhat95140 ;

Ek besin alımı yapılsa dahi o dergilerdeki fiziklere doğal yollardan ulaşmak nerdeyse imkansızdır.

Soru sorduğunuz kişi evet bir doktor olabilir , fakat bu konuda bilgisi olduğunu göstermez.

Ek besin alımı kesinlikle böbrek sorunlarına yada karaciğer sorunlarına yol açmaz.

Bu tarz yanlış bilgiler genelde doktorlarımızın steroid-supplement ayrımını bilmemelerinden kaynaklanmaktadır.

Hayallerinizi yıkmak yada sizi üzmek istemem yaşınızdan dolayı , fakat hayal kurarken daha olumlu ve erişilebilir hayaller kurmak en azından hayale giden yolu mantıklı belirlemek daha doğru olucaktır.

Ve tavsiyem kendinize model yada ünlü kişileri değil amatör örneğin forumdan doğal sporcuları örnek almanız olucaktır. En azından ulaşılabilirlikleri olan kişiler hayaliniz olmuş olur.

Saygılarımla, Danny Boy...

StrongToMan, oguzaltindal, voltaj ve diğer 11 kişi bunu beğendi.
  6. ferhat95140

ferhat95140 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Önümde daha koca seneler var.Ailem baskı yapıyor.ileride üniversiteye gidersem aile baskısı kalmıyacak.O yüzden supplementlere baslarım.
    Yorumun için tesekkür ederim danny.
    Meter mevsimer ve murat tavman abilerimiz supplement kullanmadıklarını iddia ediorlar.Gerçekten inanasım gelmedi suan.bilginiz varmı

---------- Post added at 19:53 ---------- Previous post was at 19:04 ----------

Bilen varmı

7. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Murat Tavman ve Meter Mevsimler zaten öğünlerinde yazıyor whey protein veya çeşitli supplementler kullandıklarını. Danny Boy un bahsettiği doğallık supplement kullanmamak değil, supplementler zaten doğaldır. Söylediğin sporcularında kullanmadıklarını söyledikleri şeyler steroid, he ben kullanmadıklarına inanmıyorum orası ayrı :)

dishiwelet, Azi ve Danny Boy bunu beğendi.
  8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Merhaba ;

Sevgili ferhat95140 ;

Aslında asıl nokta ek besin yada başka sporcular değil.

Bence asıl nokta bu yolda ne şekilde yürüyeceğin ,

Beslenme düzenin ,
    Antrenman düzenin ,
    Uyku düzenin ,
    Gerekli bazı ek takviye alımlarının düzeni.

Bu döngü tam ve eksiksiz olmalıdır ki hedefler gerçeğe dönüşmeye birazda olsa yakın olsun .

Saydığınız sporcular ise zaten ek besin kullanımlarının programlarını dahi veren kişiler ki şu var ; o kadar sentetik madde (steroid) kullanımı sonucu aslında ek besin alımına pekde gerke duyarlarmı orası biraz belirsiz.

Bence bu tarz üst düzey kişilerin dediklerini pekde dikkate almamak gerekmektedir. Evet motivasyon amaçlı hayat hikayelerini okuyun , antrenman videolarını izleyin, fakat beslenme-ek besin konularında daha uzman ve genelde amatör kişilere ihtibar edin.

Ki steroid alımı konusunda ise asla kimseye güvenmeyin . Şu an ki durumda doğal sporcu bir elin parmaklarını dahi geçmez malesef .

Bu arada ek besin kullanımı eğer dengeli bir diyet ile karşılaştırma yapılırsa fazladan bir getirisi bazı ürünler hariç genelde olmaz.

rockybalboa7, dishiwelet, Azi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Merhaba ;

Sevgili qokhaninci ;

Hayalperest oluşunuzu ve bu genç yaşta böle iyimser olmanızı öncelikle tebrik ediyorum.

Ve madem örnek verdiniz , peki sizce 1.-2.-10. fotoraflardaki vücutlara ulaşmak doğal olarak mümkünmüdür .

1. modelin kuruluğuna ve yağsızlığına , 2.modelin kütlesine ve beraberindeki yağ oranı düşüklüğüne i 10.modelin ise muhteşem definisyonuna doğal yollardan erişmek mümkünmüdür ?

Eğer mümkün olduğunu düşünüyorsanız gerçekten yaşınıza göre oldukça yüksek bir hayalperestlik seviyesine sahipsiniz demektir.

Sakın bunu yanlış anlamayın , hayalperestlik her zaman takdir ettiğim bir özelliktir.

Konuyu daha geniş çaplı anlayabilmeniz açısından başlangıç düzeyi insan fizyolojisi-biyolojisi ve anatomi çalışmanızı tavsiye ederim hem spor yaşamınızda hemde bu konuyu daha iyi anlamanızda yardımı olucaktır .

Mesajımı ise konuyla ilgili olduğunu düşündüğüm yabancı kökenli bir deyimle bitirmek istiyorum ; ''İgnorance is bliss''

Kara Kalem, dishiwelet ve Azi bunu beğendi.
  10. ferhat95140

ferhat95140 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Yorumlarınız için teşekkür ederim.
    Demekki doktor steroid ile supplementi ayıramadı.
    Şimdi gitsem desemki aileme steroid ve supplement farklı şeyler desem tabiki alma konusunda red edilecez.Artık suplement kullanmayı 4 gözle bekliyorum.
    Hayallerim yıkıldımı ? Bir az olsun yıkıldı ama pes etmek yok.
    Yürüyeceğim bu upuzun yolda asla geri dönmeyeceğim hep ileri bakacağız.
    Başarılı, herzaman düşüp kalkabilendir diyorum.

11. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Arkadaşım sen git bir spor salonuna 2 sene doğal çalış beslenmen vs vs tam olsun zaten kendin anlayacaksan steroid almadan onlar gibi olamayacağını o resimdekilerin nerdeyse hepsinin +45 cm kupkuru kolu var bunun ne demek olduğunu biliyor musun?Hayalperest olup her duyduğuna inanmanan bir manası yok kendini kandırırsın başka kimseyi değil.

12. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Sayın sorunlu arkadaşım konuya bakıyorum;

Sizce supplementsiz fitness ölçülerine ulaşabilirmiyim.

Bende cevabını veriyorum bunu anlayıp göremeyecek kadar kıt mısın?

Son düzenleme: 20 Haziran 2012
  13. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Tamam işte bende dedimki bu iş supplement protein tozuyla vs olacak iş değil hala anlayamadın gittin.

14. ferhat95140

ferhat95140 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Yav niye olmasın supplement ve protein tozuyla.
    İlla steroidlemi olacak.
    Kür yapcagına düzenli beslenmen düzenli antreman düzenli supplement olsun yeter.
    Kalkıpta mr olimpia olcam demiyorum.
    Ulaşmak istediğim sonuç fitness modelliği

15. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    Fitness Model Nick Auger gibi adamlardırki maalesef onlarda steroid kullanıyorlar profesyonellikte amaç sağlıklı olmak değil kazanmak rakipden daha iyi olmaktır onun için herşeylerini koyuyorlar ortaya idollerimiz maalesef sadece idol olarak kalacak elbette steroidi içip sadece yatıp olmuyorlar öyle beslenmelerine ,uykularına dinlenmelerine ve motivasyonlarınada çok dikkat ediyorlar antremanları ağır geçiyor sakatlık geçiriyorlar yinede büyük emekleri var ama steroidde var sadece mr olympialar için geçerli değil steroidler tabiki doğal yollardan planlı bir şekilde vg sporu yaparsanız belli bir seviyeyede gelirsiniz ama profesyonel fitness model olmak için daha fazlasına ihtiyaç vardır

Son düzenleme: 20 Haziran 2012
    GencGrafiker, Danny Boy ve Azi bunu beğendi.
  16. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    gokhaninci'nin mesajları silinmiştir.

GencGrafiker, DEXONİA, rockybalboa7 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  17. brtysl

brtysl Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Danny boy merhaba.birçok şey öğrendim bu forumdan.sizin birçok yorumunuzu da okudum ve bilgilendim.daha öğrenmem gereken birçok şey var bunun da farkındayım yalnız birşey belirtmek istiyorum.bunun çok tepki çekeceğini de biliyorum,bununla ilgili bir konu açmak istedim ama herkesin sen kimsin ki daha 2 3 aylık geçmişinle bize akıl mı veriyorsun diyeceğini bildiğim için vazgeçtim ama burada yorum yapma gereği duydum.
    ek besinler KESİNLİKLE karaciğer ya da böbrek problemi yapmaz demişsiniz.burada kullandığınız KESİNLİKLE sözcüğünü neye dayanarak genç bir arkadaşa bu konuda yanlış bilgi veriyorsunuz merak ettim doğrusu.ben tıp fakültesindeki hocalarıma sordum.emin olun steroid ve supplement ayrımını sizden daha iyi biliyorlar içerik olarak.içerik olarak diyorum çünkü diğer yönlerini bilemezler.mesela vücudu ne yönde geliştirdiğini ne kadar olumlu etki yaptığını vs vs.bana supplementi kullanmamam gerektiğini söylediler.ve bunu tek bir sebeple açıkladılar.bu ürünler DOĞAL DEĞİL.her ne kadar doğal bir üründen de elde edilseler de çeşitli kimyasal işlemlerden geçiriliyorlar ve insanların normal beslenme mantığına uymuyor bu şekilde bir işlem.bu mantık size ters düşüyorsa ilaçların yüzde 30 unun tamamen bitkilerden elde edildiğini ama bunların hepsinin yan etkilerinin oldugunu ve kesinlikle zorda kalınmadıkça kullanılmaması gerektiğini her doktor bilir ama mecburiyetten yazarlar.ben bunları bildgim için ağrı kesici bile kullanmam çok zorda kalmadıkça.size de tavsiyem olaylara at gözlüğüyle bakmayın.yarışmalara katılanlar dışında ASLA ek besin kullanmayın.steroidi zaten söylemiyorum bile.ben size bilgim dahilinde bir tavsiye verdim.isteyen istedigini düşünebilir ama supplementler hakkında KESİNLİKLE zararsızdır lafını kabul etmem böyle öğretildiğini gördüğüm yere de gücüm dahilinde müdahale ederim.çünkü bir maddenin zararı ispatlanmadığı sürece faydalıdır mantığı çok yanlış.isteyene özel mesajdan birçok örnek verebilirim bu tarz ilaç ve kimyasal madde kulanımıyla ilgili.spor yapın sağlıklı olun bu yeterli bence.herkese saygılar sunuyorum.beni kimse yanlış anlamasın,sadece bildiklerimi söylemeye çalıştım.

18. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Sayın brtysl ;

Kimya konusunda yada insan fizyolojisi konusunda atışmak istemenizi şaka olarak algılıyorum .

Ek besinler nasıl ve hangi kimyasal işlemlerden geçiyor açıklarsanız öğrenmiş oluruz .

Basit bir filtrasyon yöntemini bu kadar da abartmaya gerek yok .

Zaten beni takip etmediğiniz açıkça ortada ben ek besin alımını önermiyorum ama sebebi sağlık açısından zararlı olması yada başka bir şey değil sadece para israfı olduklarını düşünüyorum .

İnsanların normal beslenme mantığına zaten bugünkü hiçbir besin uymuyor , o mantıkla olaya bakmak ise ciddi bir mantık hatası olur .

Forumda çokça tartışıldı bu konular , tekrardan tartışmaya hiç gerek yok .

Sonuçta madem ek besin konusunda görüşünüz bu o zaman hayat şartlarınızı da düzenleyin mesela her besinin organiğini alın , sigara kullanmayın , alkol almayın , bu tip stres yaratıcı sporlardan uzak durun .

Bu arada bu aktar mantığıyla ilaçlarda bitkilerden üretiyor demeniz oldukça komik , oradaki proses çok farklıdır , bunu bir protein tozu ile kıyaslamanın mantığı asla yoktur ki yanlıştır .

Tavsiyem bir daha ki sefere yorum yapmadan önce fizyoloji-kimya-biyoloji v.b alanlarda biraz bilgi edinmeniz .

Mesela ek besine zararlı demeden önce kendi hayatınızın tamamen organik olduğundan emin olun . a tabiki de eğer %100 organik beslenmeye özen gösteren spor olarak yüzme tarzı az stres yaratan bir spor yapıyorsanız bunlar sizin için geçerli değil alınmayınız , ama lütfen klasik beslenme - v.g sporu yaparken o zararlı demeyiniz .

Saygılarımla , Danny Boy ...

D.N : 3000. mesajımı size cevap verirken yazdım tebrik ederim ...

Azi, GencGrafiker, DEXONİA ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  19. brtysl

brtysl Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Buna sevindim özel bi mesaj olmuş sanırım :).amacım tartışmak ya da bilgilerinizi aşağıılamak değil.ben insan hayatını ilgilendiren konularda KESİNLİKLE diyip lafın devamını getirmekten hoşlanmıyorum sadece.biyoloji fizyoloji biyokimya ya da kimya konusunda her zaman bilgimin iyi olduğuna inandım bunun için vg sporunu senelerce yapmaya açıkcası gerek yok.çünkü bu tartıştığımız konu vg sporunun çok ince ayrıntıları değil,genel konularından biri.
    Gelelim sigara alkon kullanmama ve diğer sözlerinize.ben hayatta her zaman tutarlı olmaya çalıştım ve emin olun dediğiniz herşeyi uyguluyorum neredeyse.hayatım boyunca kötü alışkanlıklardan uzak durdum ve bir kere bile kullanmadım. aktar mantığı demişsiniz benim söylediklerime.bu bir aktar mantığı değil.bakın birşey organik ya da doğal başka bir maddeden üretiliyorsa bu kesinlikle zararsızdır diyemezsiniz.ben size kesinlikle zararlı demedim dikkatinizi çekerim.henüz zararı kesin olarak ispatlanmamış birşeye neye dayanarak KESİNLİKLE ZARARSIZ diyorsunuz bunu anlamıyorum dedim.lütfen maksadımı iyi anlayın.isterseniz yazdığım mesajı tekrar okuyun belki o zaman tam olarak söylemek istediğimi anlarsınız.tekrar söylüyorum amacım kavga etmek,sizin bilgilerinizi küçümsemek(her ne kadar siz bunu bana yapsanız da ) değil.buna hakkım da yok zaten.ama yine savunuyorum.zararlı olup olmadıgı kesinleşmeyen kategorideki ürünlere KESİNLİKLE ZARARSIZ sıfatını yüklemek oldukça büyük bir sorumluluk altına girmektir.
    son olarak sizin mesajlarınızı okuyup okumama konuma gelelim.ben her mesajınızı okudum demedimki.rastladığım kadarını okuudum ve çok bilgilendim manasında konuştum.sizden böyle bir mesajı beklemezdim demek istedim sadece.çünkü belli ki bilgili bir insansınız bu konuda.teşekkür ediyorum zaman ayırıp cevapladığınız için.saygılar

20. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Sevgili brtysl ;

Yanlış anlaşıldım sanırım , demek istediğim basit ek besinleri kimyasal işlemdne geçiyor diyerek zararlı sınıfına sokmak yanlış .

Örneğin konsantre yada izole bir protein tozunu zararlı sınıfına sokmak oldukça yanlış ,

çünkü ; uygulanan işlemler oldukça basit filtrasyon teknikleri , daha açıklayıcı olmak gerekirse aslında sadece süzülüyor diyebiliriz .

Doğada olmayan bir besin zaten değil , süt proteini içerisinde %15 oranında whey bulunur , kefirde bulunur v.b .

Tartışmanın pek anlamı olduğunu düşünmüyorum , isteyenler kullanır , istemeyende kullanmaz .

Saygılar , Danny Boy ...

Azi ve GencGrafiker bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş