İdeal dumbell ağırlığı ne olmalı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kenan034 tarafından 1 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Kenan034

Kenan034 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar hepinize merhabalar, foruma yeni üye oldum, gerçekten harika bir forum. Ben sizlerden dumbell ve ağırlık konusunda yardımlarınızı, görüş ve önerilerinizi almak istiyorum. Çünkü profosyonel olarak sporla uğraşmıyorum. Konuyu da umarım doğru yere açmışımdır. Soruma gelince;
    Yaklaşık 8 aydır 5 kg.lık bir çift dumbell ile çalışıyorum. Yaş 36 boy 1,70 kilo 68. İlk seferinde 20 tekrar ve 3 set olarak başladım. 4 günde bir tekrar sayısını 1 arttırarak çalışmaya devam ettim. Bugün itibariyle 117 tekrar ve 3 set olarak fazla zorlanmadan kaldırıyorum. Tabii ki kollarda ve pazılarda gözle görülür bir değişiklik olmadı ancak dayanıklılık olarak fazlaca ilerleme kaydettim. Bu noktada ağırlığın arttırılmasını düşünmekteyim. Ağırlık arttığı zaman büyük ihtimalle kaslardaki gelişme de gözle görülür seviyeye gelecektir diye tahmin ediyorum. Ağırlığın arttırılması hakkındaki tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Tavsiyeleriniz ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum. Saygı ve selamlarımla...

2. Orkun Oltu

Orkun Oltu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    chef
    Hocam 117 tekrar naptın sen sadece dayanıklığın artar kiloyı arttır rekrarları azalttığın süreçte pazular gelişir

Kenan034 bunu beğendi.
  3. Kenan034

Kenan034 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok haklısın @Orkun Oltu dediğin gibi dayanıklılığım arttı, kiloyu ne kadar arttırmalıyım tekrarları kaça düşürmeliyim acaba ?

4. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Hocam 117 tekrar nedir :D Eğer hedefin hacim ise en az 8 en fazla 12 tekrar yapmalısın.Kas gruplarina ve çalışma sistemine göre çok az oynayabilir.Forumda ilk ay programlarına bak onlarda tekrar sayısı da yazıyor.

Kenan034 bunu beğendi.
  5. Oguzhan_04

Oguzhan_04 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara
    abi 117 ne demek ya :D kas kaybedersin sakın yapma o kadar :)

Kenan034 bunu beğendi.
  6. Kenan034

Kenan034 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    @AnTİCoRe; tabii ki hacim de hedefim, forum bir okyanus gibi içinde kaybolmamak elde değil, konuyu açmadan önce çok aradım ancak bulamadım. Tekrar sayısı ve ağırlık kaç kilo olmalı benim için önemli, yardımın ve cevabın için teşekkür ederim...

7. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Her harekete göre kilo değişr lateral raise ile bench dumbell press hareketinde kilo çok farkeder o yüzden ayarlanabilir dumbell en iyisi senin için, başarılar.

Kenan034 bunu beğendi.
  8. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Rica ederim.Forumda günlükler bölümünde kiloları yazan arkadaşlar var oradan temel hareketlerde bu arkadaşlar kaç kilo basıyor bakabilirsin.En azından fikir olur.Ama eğer imkanın varsa kesinlikle salona gidip bilen biriyle çalışmalısın.Yoksa böyle bir imkanın,biraz araştırman gerekiyor...

Kenan034 ve Oguzhan_04 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş