İştahı kesmenin püf noktaları?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve jannissary tarafından 7 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 154 üye.
  1. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    tam sofradakileri silip süpürecek durumdayken 3 bardak su için biraz olsun sizi frenler:)

2. gokkoman

gokkoman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Is adami
    Yer:
    Chicago , izmir , istanbul
    dene !

Sabahlari ac karnina 2 tane kuru kayisi ye ve uzerine hemen su ic cok ciddiyim...

3. Cihat92

Cihat92 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Migros veya Tansaş' a git Eti Lifalif Yulaf ezmesi satılıyor :)

4. AKTIVIST

AKTIVIST Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yemeyi azaltmak kilo kaybından çok, vicudu zayıflatmaya neden olur. Açlık diyetleri kısa vadede zayıflamayı sağlayabilir ama görüntüde pek bir değişiklik olmaz. Yani bir-iki hafta çok az yiyerek 2-3 kilo kaybedebilirsiniz ama diyeti bıratığınız an tekrar alırsınız. Bunun yerine uzun vadeli bir reçete hazırlamak daha yararlı olur diye düşünüyorum. Daha hızlı zayıflamak isteyebilirsiniz ama uzun süreli bir beslenme ve spor planı istenilen sonucu daha garantili bir şekilde eldelemenizi sağlayabilir.

Kendi tecrübem böyle.

Yinede şöyle birşeyler tavsiye edebilrim:
    - Kahve. iştahı keser, ama kalorisi yüksektir. kaş yaparken göz çıkartır. (Sade, şekersiz)
    - Yemekten önce tatlı yemek.
    - Salataya yüklenmek
    - Tütün (sadece halihazırda kullananlar için)

Bunlar bilindik şeyler. Bunun haricinde tek bişey var: irade. Şahşen ben hiç niyetim yokken, ani bi kararla sigarayı bıraktım. Bir süreliğine yemeyi bile azalttım. Ben başarbilirsem, hiç şüphem yok, birçok kişi başarabilir.

Son düzenleme: 19 Nisan 2013
  5. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Kahveye kalorisi yüksek diyen, yemekten önce tatlı öneren ve tütün iç diyen beyinler var olduğu sürece bu ülkede sağlıklı yaşam adına pek bir şey beklememek lazım.

Dexter_Morgan ve celil.1234 bunu beğendi.
  6. brhmcr

brhmcr Guest

Tatli onermek? Kan sekeri ani artisi ve dususu sonrasi insanin biranda kendini lokanta da bulmasina neden olur, tecrubeyle sabittir.

Ayrica kahve ve yuksek kalori???

7. redlion999

redlion999 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Şu sıralar bulduğum meyveli kefir iştahımı en iyi kesen şey.. Özellikle geceleri tutan 'canım sıkılıyor hadi buzdolabına bakayım' kısmını baya engelliyor.. 2 bardak su içmek biraz kesse de yarım saat sonra aranmaya başlıyor insan..

8. AKTIVIST

AKTIVIST Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Daha iyi bişeyin varsa sen tavsiyede bulun. İşi eleştiriden öteye götüremeyenler olduğu sürece, ne sağlıklı yaşam olur, ne sağlıklı beyin.

Herkes uzman gibi konuşuyor. Ben sadece fikrimi belirttim. Kimse kahve veya tütün içsin de demedim.

Zaten yemekten sonra tatlı yiyecek olana, tatlıyı önce yemesini tavsiye ettim. İlla ekmek kadayıfı yemek zorunda değil. Sütlaç yer, vicuduna yağdan çok kazein girer.

Kahvede ne kadar kalori var? | Hafif Tarif
    bi daha da bilip bilmeden konuşmayın. Yazık ya

9. Prqressive

Prqressive Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    13
    Benim bildiğim şekersiz Türk Kahvesi 0-1 Kalori olarak geçiyor her yerde. Tabi güvenilir kaynak bulmak zor. He kahveni gidip Starbucks'dan Kahve Dünyası'ndan içiyorsan tabi o zaman değişir :)

10. redlion999

redlion999 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Glisemik indeksi yüksek olan gıdalar doğal olarak kan şekerini çok hızlı bir şekilde yükseltir..

Kanda şeker artınca ilk 1-2 dakika içinde pankreasdan insülin salgısı hızlı olur ve buna ‘’ilk faz insülin salgısı’’ denir..

insülin hücrelerin ihtiyacından fazla olan kan şekerini ise yağ olarak depolayan bir hormondur. Bu nedenle insülini yüksek olan kişilerde yağlanma –kilo alımı başlar.

Kanda yükselen insülin hormonu kan şekerini daha fazla düşürerek açlık hissi duymamıza neden olmaktadır.

Yüksek glisemik indekse sahip yani kan şekerini hızlı yükselten karbonhidratların devamlı fazla yenmesi kanda insülin hormonunun hep yüksek olmasına, doygunluğun kısa süreli olmasına, açıkma ataklarına ve kilo almaya neden olur. Bu kişiler kolay kilo alır, zor kilo verir.

Sütlaç(100 gr) Kalori=140 kcal
    Protein=3.4 gr
    Yağ=2.7 gr
    Karbonhidrat=38 gr

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

İçine herhangi bir şey karıştırılmadığında, 1 bardak kahvenin kalorisi sadece 2!

Kaynak : Kahvede ne kadar kalori var? | Hafif Tarif

Kahve deyince aklına 'karamel Macchiato' gelen varsa o ayrı tabi..

Son düzenleme: 7 Mayıs 2013
  11. AnimalPower

AnimalPower Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    nohut yiyip ustune su ic midende sisiyor tok tutar

12. Suarez

Suarez Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    SİGORTACI
    Yer:
    İstanbul
    yulaf gerçekden süper iştah kesiyor 3 saat boyunca tıka basa dolu hissediyorum kendımı 100gr yiyince, ama en büyük iştah kesme taktiği azim ve istek :)

13. Creole

Creole Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    iştah kesmek için yulaf ezmesi kesinlikle benimde favorim, bunun yanısıra muz, sade filtre kahve iştah kesmek için diğer alternatiflerim. Evde kaldığım süre içerisinde ev alışverişine tok karınla çıkıp iştahımın beni yönlendirmesini engellediğim için gecenin bir yarısı atıştırmak için mutfağa girdiğimde tok karınla, bilinçli bir şekilde yapılmış bir alışverişin sonucu olan ürünler potansiyel iştahımı dizginler(canım lahmacun çektiğinde dolapta kereviz veya balık görmek şahsen benim tüm iştah ve hevesimi kaçırıyor). En kötü ihtimalle yemek istediğim ürünler ile yediğim ürünler arasında ciddi bir kalori farkı olması ve kilo almamı engellemektedir(lahmacun hayalı ıle yanıp tutusurken salata yemek yanı zorunda kalmak gibi)...
    Dışarıda çok acıkmışken bir lokantaya oturup ne var yok silip süpürme isteğini yok etmek için ise ilk taktiğim starbuck ya da benzerı yerden kucuk boy sade bir filtre kahve almaktır. Etrafta boyle bir alternatıf yoksa ıkınci taktiğim büfeden naneli sakız alıp, onu çiğnerken su içmek ve bu sırada ağzımdaki tuhaf tat ve midemdeki tuhaf ferahlık kısa da olsa iştahımı bastırırken, eve gidene kadar ya da daha mantıklı bir karar vererek olabildiğince damak tadımın ya da iştahımın değil vucudumun ihtiyacına odaklanmamı sağlamaktadır :)

iştah pis ve mantıksız bir düşmandır, onunla savasırken her yol saçma olsa dahi onu yenebildiğiniz müddetçe mübahtir:)

Mmtgvn bunu beğendi.
  14. göksunn

göksunn Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    yulaf kesinlikle tatlı krizlerini engellemenin en iyi yolu. ama tatlı krizi gelirse de sağlıklı alternatiflere yönelmek daha iyi olacaktır. meyve, fıstık ezmesi ve yoğurt(meyveli olabilir) gibi.
    tatlı krizlerinize yenik düşseniz bile karamsar olmayın, iradeniz eksilmesin. en önemlisi iradedir.

15. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Su an 2300 Kalorilik bir diyet uygulamaktayim ve 3.Haftasindayim.Diyetimin detaylarini ve resimler icin yeni bir konu acmak istememe ragmen yeni üye oldugum icin su an icin mümkün degil,ilerleyen günlerde detaylari günlük olarak ekliycem.

Bu konu icin diyetimden bikac örnek vermek istiyorum,2300 kalorinin 200gr ini proteinlerden,200 gr ini.KH lardan ve 77 gr inida dogal yaglardan karsilamaya calisiyorum bu arada 180cm ve 94 kiloyum ve haftada 4 Spilit lik bir Antremman programim var.

Diyetimin 2. haftasina kadar aldigim KH larin cogunu bizim icin faydali olan makarna,pilav,bulgur,yulaf v.s ürünlerden karsiladim ve günü ac olarak bitiriyordum,diyetimdeki kücük oynamalarla su anda 2300 kaloriyi zor doldurmaktayim.Almis oldugum protein miktari ve cesitleri degismemesine ragmen KH ihtiyacimi tamamen farkli besinlere yönlendirerek bunu basardim pazartesi gününden itibarende kalori düsümüne gidicem.Su anda bütün KH ihtiyacimi haslanmis brokoli,karnibahar,pirasa,patates,kereviz,v.s gibi sebzeler ve ilaveten ögün aralarinda tükettigim meyvelerden karsiliyorum.Kalorileri düsük oldugu icin volüm olarak pilav ve makarnaya nazaran cok daha fazla oldugu icin aclik hissi hic kalmamakla beraber almam gereken kalori miktarini doldurmakta bile zorlaniyorum.Makarna,yulaf,bulgur,pirinc gibi KH lari ya coook az yada neredeyse hic denebilecek miktarlarda tüketiyorum.Tabii bu benim uyguladigim ve fayda gördügüm bir yöntem,sanirim konunun amacida bu.

Ali Çelik Denizli bunu beğendi.
  16. fgroan

fgroan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    kickboxer
    Yer:
    istanbul- sarıyer
    prof. dr. ahmet aydının kıtabında yazıyordu. her türlü çay içebilirsiniz. sallama olmama koşuluyla diye. gün içinde seni oldukça oyalayacaktır.
    su cok fazla içemiyorsan. ben yeşilçay demleyip içine yarım limon sıkıp soguyunca maden suyuyla karıstırıp içiyorum bal da koyabilirsin. buz gibi olunca izotonik sporcu içeceğine denk birşey oluyor. :D
    diyetisyen az da olsa karbonhidrat almalısın demişti bana yoksa kas kaybedersin.

17. rsxer

rsxer Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    bünyeden bünyeye değişir ama benim iştahımı kesen iki şey var biri yeşilçay diğeride sigara malesef :)

18. Ali28

Ali28 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    İştah kesmek değilde sürekli yemek isteğini gidermek için günde 1 çay kaşığı tarçın kullan. Artık kahvene mi atarsın yoksa sütünle mi içersin bilemem :)

19. Ahmet Şatoy

Ahmet Şatoy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kardesim cok dogru diyosun en iyisi aclik hissi yaratmamak ve spora yuklenmek

20. abdullah6607

abdullah6607 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar 14.11.2013 spora basladım sporla beraber diyet yapıyorum. 168 boyundayım 90 kiloydum spora baslarken çalışmıyorum ögrenciyim okulum yeni bitti bu sene sabah kalkvaltı yapmıyorum biraz yogurt bir bardak yesil cay ögle ekmeksiz beyaz peynir salatalık vb. yiyecek aksam 6 gibi 2 tabak corba salatalık ana yemek ekmeksiz seker tuz kola vb icecek yok hayatımda ŞUAN 82 kiloyum aç kalmıyorum sürekli elma yiyorum saat 9'dan SÜREKLİ KARDİYO CALISIYORUM 3 GÜNDE 1 AGIRLIK YAPIYORUM COK İYİYİM ŞUAN

Sayfayı Paylaş