İştahı kesmenin püf noktaları?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve jannissary tarafından 7 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 154 üye.
  1. korki

korki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ne kadar cok yontem varmis istah engellemek icin.ama biz hic birini yapamiyoruz.Kendime kirmizi kart gosterdim bu konuda.

desperado596 bunu beğendi.
  2. jormakka

jormakka Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    Frankfurt am Main
    Istah kapatmanin ve ayni zamanda metabolizmayi hizlandirmanin en etkili yollarindan biri de Nikotin Sakizi.

3. couragepapillon

couragepapillon Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    İştah kesimi değil ama acıkmamak adına fiberli yiyecekler yemenizi öneririm (örnek kırmızı biber)
    Uzun süre tok tutar fiberli yiyecekler

4. mrtylcn

mrtylcn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Üni. öğrenci
    Yer:
    Bilecik
    En başta bence doyduğunu bilmen lazım. Doyma sinylleri beyne geç iletildiğinden biraz tokluk hissettikten sonra yemekten kalkarsak bi süre sonra tam doyduğumuzu farkederiz. yeter ki vucudun gereği karşılansın. Gerisi de kişiye kalmış. Neyle doldurur ihtiyacını. Mesela ben greyfurt suyu içiyorum. hem c vitamini hem de daha çabuk tokluk hissi yaratıyo ve kilo vermeye yardımcı.

5. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Kendim birşey keşfettim ama ne kadar doğru açıkçası pek araştırmadım.Zencefil in kan şekerini belli bir seviyede tuttuğunu biliyoruz.Açlıkta zaten kan şekerinden kaynaklanan bir durum.Zencefilli şeker aldım acıkınca 1 tanesini atıyorum ağzıma 10 dk içinde açlık hissi gidiyor.Şüphelendiğim şey şu yani bunu hiç biryerde duymadım.Yani biri çıkıpta zencefilli şeker emin acıkınca demiyor.

6. CooLBLooD

CooLBLooD Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmiT
    Benim iştahımı kesen sigara oluo yemekten önce 1 sigara ic cok daha az yersin :D

7. ihsanerol

ihsanerol Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    yemekten önce ve sonra büyük bir bardak suyu kana kana hızlı bir şekilde içiyorum azıcık bir şey yiyip doymadım ben ya diye yakınırken suyu içtikten sonra ya çok mu yedim şiştim bile diğebilirsiniz :D

8. rsxer

rsxer Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    lütfen yemek tarifleri bölümüne göz at sende arkadaşım ama....kafa_

arkadaşlar bende öğün aralarında bol sıvı tüketiyorum mesela su + çay gibi

9. xzgrx

xzgrx Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Sabahları yediğim yumurta beni çok tok tutuyor.
    Ara öğün yemem gerekmesine rağmen öğlene kadar acıkmıyorum.

Naneli sakızlar açlık konusunda bende işe yarıyor.
    Acıktığımı hissettiğim zaman naneli bir sakız çiğnersem açlığım bir süre yatışıyor.

En çok sevdiğim ise tarçın.
    Öğün aralarında elma yediğim zamanlar, kısa sürede acıkırdım.
    Ancak her yudumdan önce tarçın sepeleyerek yediğimde kısa sürede acıkmadığımı gördüm.

10. rekliox

rekliox Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    dr
    Yer:
    adana
    eskiden 100 kilo civarındaydım simdi 80 kg ım, yaklaşık 10 senedir kilomu dengede tutmaya calısıyorum çay,kahve ( şekersiz ) su- sakız ( iştahı arttırdıgını soyleyenlerde var bence agzın doluyken birsey yemedigin icin diete faydası var :) hazır corba ( kalorisi cok az ve istahı kesiyor , toz seklindeki meyve suları kalorisi cok az fazla fazla icebilirsin

cikolata tatlı pasta gibi seyler kan şekerinde (önce cok yuksek seviyelere cıkarıp sonra dusmesine sebep olarak) dalgalanma yaparlar ve açlık krizlerinin gelmesine sebep olurlar o yüzden diet yapanlar bunlardan uzak durmalılar...

11. Rainof

Rainof Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    sağlık personeli
    Yer:
    İzmir
    113 kilo ile askere gittim ve hiç spor yapmadan sadece ekmek hamurişi yaş pasta kuru pasta pide döner vs keserek 7-8 ayda 71 kiloya kadar düştüm ve hiç spor yapmadan koşmadım bile.sadece bu dediklerimi yemedim inat ettim.karnım her acıktığında su tüketiyorum.haftada bir ödüllendiriyorum kendimi dondurma,çikolata simit börek vs ama sadece bir defaya mahsus bunlardan birini yiyorum.ama şu varki eridim bittim ama göbeğimdeki yağ tabakası hala duruyordu.zayıfladığım için görünmüyordu ama ben rahatsızdım bu durumdan.neyse evlendim falan derken ben yine 111.5 kilo oldum ve eski pantolonlara ve gömlek ve tişörtlere sığmayınca morallerim bozuldu ve yine aynı şekilde kastım bu sefer kendime o kadar katı davranmadığım gerçek ki 3 ayda 96 kiloya düştüm ve yine koşup zıplamadan yaptım bunu.oturduğum yerde spor salonu olmadığından gidemiyorum.ama artık kafayı takmış durumdayım ki yol parası ve spor salonu parasını göz önüne alarak gidicem yeter artık yıllardır bu göbekle yaşadığım kurtulmak istiyorum ;) zayıflasamda o benimle birlikte :D o yüzden spor şart ;) neyse uzatmayayım yapmanız gereken tek şey iradenize sahip olmak gerisi çok kolay.ben bu şekilde askerde ekmek döner köfteyle birlikte sigarayıda bıraktım (normalde sigarayı bırakan kilo alır denir) tek şey irade başlka hiç bir şey !
    foto ekledim belki görsel olarak bi görüş ifade ederim.
    ilk foto askerlikten vermeye başladım
    ikincisi 75 80 arası bişeyim siyah şortlu olduğum
    ve diğerleride şimdiki 96 kilo olduğum.
    salona başlayana kadar 85-90 arası olsam yeter gibi ;)

Ekli Dosyalar:

12. sylvesterstalon

sylvesterstalon Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-pdr
    Yer:
    van-antep
    her öğünden önce 2 su bardağı su içmek
    herhangi bir öğünde çok fazla şeker tüketmemek....çünkü diğer öğüne varmadan bayağı acıktırıyo

13. Rainof

Rainof Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    sağlık personeli
    Yer:
    İzmir
    sabah kahvaltıdan önce mutlaka 1 litre su içiyorum bastırsın diye. mutfağa her girdiğimde en az 1 litre suyu içip öyle çıkıyorum.yemekten önce mutlaka büyük kola bardağıyla 2 bardak su içiyorum.günde ortalama 5 litreye yakın yada fazla su içiyorum uyuyana kadar.

14. cbehen

cbehen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Benim sorunum iştah kesmek degil ztn eskiden yedigin ekmek arasi patatesler en buyuk boy durumler 30 lu yaslardan sonra artik kalmiyor.Düzenli bilincli yemek insanin iştahinida kontrol altinda tutuyor.
    Benim sorunum yogun is temposu ve idmanlari cıkaracak enerjiyi bulamamakta eger enerji icin karbonhidratlara yuklenince hergün yağlanma yapiyor.
    Vitaminler balik yaglari vs hatta surekli kahve tuketimi bile enerji konusunda yeterli degil.
    Kendini zinde hissetmenin yolunu bulamadim surekli yorgunluk ve halsizlik yasiyorum buda gunluk hayatimi etkiliyor belki yaglanmayi biraz goze alarak yuksek karbo alimina devam etmek lazım.

15. rsxer

rsxer Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar önceden iştah kesmek için bol miktarda su içiyordum ve işe yarıyordu, fakat bu aralar çok su içince karın açlığı meydana geliyor, bunun sebebini açıklayabilirseniz sevinirim. teşekkürler şimdiden

16. Rainof

Rainof Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    sağlık personeli
    Yer:
    İzmir
    muhtemelen ilk zamanlar miden o suya alışkın değildi ve tokluk hissi veriyordu ama artık onada alıştı gibi düşünüyorum çünki aynı sorun bendede hala var sıkılma ;) ama aralarda meyve yada sade soda falan içiyorum geçiştiriyor denemende fayda var ;)

rsxer bunu beğendi.
  17. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    D.Wolf

yuksek yag protein dusuk karbonhidrat diyetlerinin iyi kolestrolu yukseltip trigliserid oranını dusurdugu kalp ve damar saglıgı icin cok iyi ortaya cıktı son calısmalarda

18. fırfır

fırfır Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pasta-çikolatacı
    Yer:
    istanbul
    ben özellikle sabahları aşırı yeme krizi geçiriyorum özellikle spora başladığımdan beri böyleyim:mad: bi türlü sabahki açlığıma engel olamıyorum bu sabah 1 kavanoza yakın nutella yedim yaa :D zayıfliim die deli gibi spor yapıorumda bu iştah nolcak böle bilmiorum :D

19. fırfır

fırfır Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pasta-çikolatacı
    Yer:
    istanbul
    4 kaşık yulaf ezmesi 1 çorba kaşığı bal yarım muz ve yağsız sütle karıştır süper oluyo ama bal ve muzu spor yapıosan koy weightlifter

20. konso

konso Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bilgisayar programcısı
    Yer:
    istanbul
    yazıları okudumda bilimsel olarak söyle söyleyebilirim yemekten önce 2 elma ye elma tok tutar. soda içebilirsin günde 2 yi çok aşırma soda mideni şişir açlık hissini azda olsa bastırır. patatesli salata ye patates karnı tok tutar eger ekmek yiyorsan sana önerim Halk ekmekte altın ekmek yada altın çörek var 25 kuruş içinde fındık kuş üzümü var hem karnı cok tok tutuyo hemde içinde fındık ve kuş üzümüyle vücuduna girmesi gereken gerekli yagları enerjiyi almıs oluyorsun. yaz mevsiminde bol bol karpuz ye karpuz şişkinlik yapar. ben bunları tecrübelerime değinerek yazdım bire bir uygulayıp gördüğüm şeyler benım vucudumda pozitif etki yaptı. metabolizmadan metabolizmaya değişir tabi sağlıklı yaşamlar.

Sayfayı Paylaş